klikken TZN-4-Duchenne team zet zich ook dit jaar in voor het goede doel Nieuwerkerker gaat voor Tweede Kamer Scooteroverlast Raadslid Knoester treedt terug HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 28 APRIL 2010 37 Door met plannen Moordreehtboog Spreekuur PGZ Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen - "Het was eigenlijk gelijk duidelijk dat we dit jaar weer mee zouden doen.Remko de Vries uitZevenhuizen en Je roen Kool uit Nieuwerkerk zijn al weer een aantal maanden hard aan het werk om zoveel mogelijk sponsors te verzamelen voor hun deelname aan Duchenne Heroes 2010. Deze zware tocht bestaat uitzeven dagen waarin in totaal on geveer 700 km door Luxemburg, België, Duitsland en Nederland moet worden afgelegd. Inmiddels heeft het team het benodigde inschrijfgeld binnen, maar ze willen nog veel meer geld ophalen voor onderzoek naar de dodelijke spier ziekte Duchenne. Door Marlonneke Willemsen Vorig jaar bestond het team uit drie personen, maar Michael Verdoold kon de zware training dit jaar niet meer met zijn studie combineren. Ondanks dat ze nog maar met z'n tweeën over zijn, gaat het volgens Remko goed met de sponsoropbrengsten. "Vorig jaar hebben we bijna negenduizend euro opgehaald en nu staat de tel ler al weer bijna op zesduizend euro. Het startbedrag van vijfduizend euro hadden we in februari al bij elkaar en dat is wel heel fijn, want nu weten we zeker dat we mee mogen doen. Veel sponsors willen ons dit jaar ook weer steunen en we hebben veel geld opgehaald met onze kerstboomactie, maar we hopen nog veel meer op te kunnen halen en het bedrag van vo rig jaar te overtreffen." Na de tocht van vorig jaar was het volgens Jeroen vrij snel duidelijk dat ze ook dit jaar zouden deelnemen. "Toen we bij de finish in Nijmegen de patientjes zagen, was het al duidelijk dat we ook in 2010 weer de tocht zouden rijden. Het is super om zo'n mooie route te mogen fietsen en de sfeer onderling maakt het ook abso luut de moeite waard, ledereen heeft hetzelfde doel en je zit samen zesen veertig uur op de fiets. Daarbuiten ben je ook samen op de camping, dus er ontstaat een supersfeer. Daarnaast hadden we ook veel geluk met onze vierde teamgenoot, die bij ons door de organisatie was ingedeeld. Hij was van onze leeftijd en reed hetzelfde tempo en hij zal dit jaar ook weer deel van ons team uitmaken." Duchenne Heroes gaat op 12 sep tember van start in Luxemburg en de finish is in Nijmegen. Er kunnen in totaal vierhonderd mountainbikers meedoen en op dit moment zijn er nog slechts minder dan vijftig plaat- Nieuwerkerk aan den Ussel - De Nieuwerkerker Dirk Uittenbogaard staat vijfde op de kandidatenlijst van Trots op Nederland voor de Tweede Kamerverkiezin gen op 9 juni. Uittenbogaard (47) is voorzitter van TON afdeling Zuidpias en werkzaam als directeur van het Financieel Dien sten Centrum bij het Ministerie van Defensie. Hij woont sinds drie jaar in Nieuwerkerk, maar woonde daarvoor zeventien jaar in Moerkapelle. Trots op Nederland gaat voor mini maal tien zetels, wat een verkiesbare plaats betekent voor Uittenbogaard. In de landelijke peilingen schommelt de partij van Rita Verdonk tussen geen of een zetel. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen/Nesselande - Naar aanleiding van een groot aantal klachten van buurtbewoners heeft Politie Hollands Midden in samenwerking met Politie Rotterdam-Rijnmond en Groenservice Zuid-Holland bromfietsers gecontroleerd op woensdag 21 april. In Zevenhuizen werd gecontroleerd aan de Strandweg nabij het strandpa viljoen de Strandgaper tussen 14,30 uur en 16.16 uur. In totaal werden 17 scooters gecontroleerd op de rol- lerbank. Zeven daarvan overschreden de maximale constructiesnelheid en kregen hiervoor een bekeuring. Aan de lersestraat in Nieuwerkerk aan den Ussel werd tussen 16.30 uur en 18.00 uur gecontroleerd. 33 scooters werden gecontroleerd en 25 bestuurders kregen een bekeuring; mag dus klik snel naar; www.hartvanholland-online.nl 12 bestuurders kregen een bekeuring omdat op de rollerbank de construc tiesnelheid werd overschreden. Eén kreeg een bekeuring voor het rijden zonder rijbewijs. Eén bestuurder, een 17-jarige Rotterdammer, had te veel gedronken en blies uiteindelijk 450 ug/l. Daarbij droeg hij ook geen helm. Hij was een beginnend bestuurder en daarom werd zijn rijbewijs ingeno men. In totaal droegen zes personen geen helm en hiervoor kregen zij een bekeuring. Andere boetes werden uitgeschreven voor geen goed wer kende reminrichting, het niet verze kerd zijn, door rood licht rijden, over het fietspad rijden en het niet bij zich dragen van het kentekenbewijs. Op het Zuideinde in Zevenhuizen werd tussen 19.00 uur en 20.00 uur gecontroleerd. Zes scooters werden op de rollerbank gecontroleerd en twintig automobilisten deden een blaastest. Er waren geen overtredin gen. Bikkels op de mountainbike voor Duchenne-patiënten. sen vrij. Het gaat niet om een wed strijd, maar de deelnemers moeten wel binnen een bepaalde tijd binnen zijn. Elke team moet zelf navigeren en er wordt over echte mountain bikepaden gereden. Volgens Remko is de tocht van vorig jaar goed ver lopen. "Tot dag vijf ging het bij mij vrij vlekkeloos. Jeroen en Michael hadden het iets moeilijker. Op een bepaald moment krijg je toch wel fysieke mankementen. Een van de dagen was het heel slecht weer en dat was heel zwaar, maar we zaten nooit zo kapot dat we wilden stop pen." Jeroen eh Remko zijn hard aan Zuidpias - SP-raadslid Evert Knoester laat zich tijdelijk vervangen als raads lid in de gemeenteraad van Zuidpias. Knoester treedt tijdelijk af in verband met zijn gezondheid. Diny Borrmann vervangt hem voor een periode van zestien weken. Borrmann (58 jaar) is al jaren actief SP bestuurder en heeft hierbij twee WMO-onderzoeken uitgevoerd on der de inwoners van Nieuwerkerk aan den Ussel. Ook heeft ze poli tieke ervaring opgedaan in de raads commissie. Buitenbrand In het ringvaartpark achter de Burgemeester Klinkhamerweg in Zevenhuizen vloog woensdag 21 april door onbekende oorzaak de turfachtige grond rondom het kunstwerk Triade in brand. De brandweer bluste de brand met enkele emmers water. Buitenbrand Aan de Schoolstraat in Zevenhui zen vloog vrijdag 23 april een heg in brand. Bewoners waren zelf al gestart met blussen, de brandweer bluste de restanten. foto www.roundimages.com, Michiel Geerdinck. Automatisch brandalarm In een zorginstelling aan de Franse- zoom in Nieuwerkerk aan den Ussel werd donderdagavond 22 april een handmelder van de brandmeldin- stallatie geactiveerd. Er was echter niets aan de hand en dus gaat deze melding als zijnde vals de boeken in. Valse melding De post Nieuwerkerk aan den Ussel werd vrijdag 23 april gealarmeerd voor een schuurtje in brand aan de Hoofdweg-Zuid. Ter plaatse werd echter niets geconstateerd. Tilassistentie ambulance De brandweer assisteerde zaterdag 24 april de ambulancedienst bij het uit een woning tillen van een patiënt aan de Groenendijk. Buitenbrand Voorbijgangers zagen zondag 25 april iets smeulen onder een hoog spanningsmast aan de Blaardorp- seweg in Nieuwerkerk. De gealar meerde brandweerlieden bluste het kleine brandje. het trainen. "Het afgelopen week end hebben we de Amstel Gold Race toertocht gereden en in juni doen we mee aan de mountainbiketocht Lim burgs Mooiste." Voor meer informatie: www.tzn-4-duchenne.nl Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - De gemeente Zuidpias heeft tijdens een bestuurlijk over leg luid en duidelijk gemeld dat het ministerie door moet gaan met de infrastructuurplannen voor de Zuidplaspolder, zoals de parallel structuur en de Moordreehtboog. Dat heeft wethouder Tamara Ven- rooy bekend gemaakt tijdens de maandelijkse persconferentie van het college van burgemeester en wethouders. Venrooy: "Tijdens het overleg is de voortgang van dit project bespro ken en wij hebben aangedrongen op het belang van deze plannen voor ons gebied en dat het minis terie ook het gereserveerde bedrag hieraan moet besteden. Het minis terie is hiermee akkoord gegaan en zal de plannen doorzetten." Nieuwerkerk aan den Ussel- Het Platform Gehandicapten Zuidpias (PGZ) houdt donderdag 6 mei spreekuur in dorpshuis de Bata vier van 14.30 tot 15.30 uur voor mensen met een beperking of een chronische ziekte. De aanwezigen kunnen ervaringen uitwisselen, maar ook informatie vragen over de Wmo. Er zijn bestuursleden van het PGZ aanwezig om vragen te beant woorden. "Anderen zijn ook geïn teresseerd in uw ervaringen. Van elkaar kunnen we leren en elkaar versterken", aldus een van de be stuursleden. Ook de ouderenadvi seur is aanwezig, ledereen is wel kom, koffie en thee staan klaar.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37