Rianne Sigmond Nederlands kampioen Persoonlijke records tijdens Aart van Hovenloop Druk weekend levert mooie prijzen op WSG NieMo-Van Vliet verlaat bond met opgeheven hoofd Alferink Nederlands Kampioen TC Nieuwerkerk blijft winnen OekYitte HART VAN HOLLAND SPORT 28 APRIL 2010 39 Roeien tfe Atletiek Zwemmen Goede prestaties zwem mers Barracuda in België Karate Waterpolo Tennis De Nieuwerkerkse roeister Rianne Sigmond behaalde zondag 25 april op de Amsterdamse Bosbaan na een zinderende eindstrijd het Nederlands kampioenschap in de skiff categorie lichte dames. Skadi-clubgenote en trainingsmaatje Maaike Head werd tweede. Sinds vorig jaar roeien beide dames met elkaar internationale wedstrij den in een lichte dames dubbeltwee. Om hun techniek verder te verfijnen trainden zij gedurende de winter periode voornamelijk in een skiff en troffen elkaar bij deze Nederlandse kampioenschappen in de finale. Van af de start werd al snel duidelijk dat de strijd om de titel zou gaan tus sen beide dames. Sigmond en Head namen al snel de leiding en lieten de rest van het veld ver achter zich. Bijna de gehele twee kilometer van de wedstrijd had Head meer dan een bootlengte voorsprong en leek op de eerste plaats af te stevenen. Met de eindstreep in zicht slaagde Sigmond er echter nog in een onwaarschijn- Van links naar rechts Maaike Head, Rianne Sigmond en Marie-Anne Frenken. lijk krachtige eindsprint in te zetten, waarmee ze uiteindelijk met een nipt verschil de titel in de wacht sleepte. Na deze titanenstrijd komt voor Sigmond en Head een eind aan het Bleiswijk/regio - De door de Kieviten georganiseerde Aart van Hovenloop bracht afgelopen weekend heel wat lopers op de been. De 1000m werd gewonnen door Mike Ooms in een pr van 4.30. Op de 3 km was Sander Stortebeker de eerste met ook een pr, 12.11. De 10 km was voor Erik van Keeken die onlangs op 11 april nog een prima marathon gelopen had en nu finishte in een pr van 37.57. Snel ste dame was junior Marloes Nuijten in 45.00 en ook een pr. Uit Zevenhuizen kwamen Paul Heij- Aartvan Hoven. nen en Dirk van der Pol aan de start. Zij finishten in respectievelijk 50.28 en 56.19. Waddinxvener Cees van Hoven fi nishte in 55.16, Aart van Hoven in 64.36, Jan van Hoven in 68.42 en met de Waddinxveners meegekomen Ta mara van Hoven kwam over de streep in 72.35, maar had wel 1.1 km te veel gelopen, omdat ze zich de verkeerde kant op liet sturen. Voor meer foto's en uitslagen: www.dekieviten.nl. skiffseizoen. Vanaf komende week ligt de focus op de dubbeltwee. Sa men bereiden zij zich voor op de in ternationale Worldcup-wedstrijden in Slovenië en Zwitserland. Antwerpen/Nieuwerkerk aan den IJs- sel - Een 26-tal zwemmers van Van Vliet Barracuda gaf vorig weekend acte de presence bij de Antwerpse va riant van de Swimcup. Er werden di verse mooie prestaties geleverd zoals een tweede plaats op de 100m vrije slag voor Merel Barendregt. Amber Reijm zorgde voor een unieke pres tatie door viermaal achter elkaar op een 50 meter baan met elektronische tijdwaarneming 1.03.13 te klokken. Bij de heren waren er persoonlijke records voor lan Minningh en Pascal Rikkert en op de 100m rugslag be haalde Denise Boereboom zilver en plaatste zich daarmee in de A-finale. Brons was er voor Merel Barendregt. Op de 50 m vlinderslag werden korte baan records verbeterd door Giulia Rolloos, Amber Reijm, Martijn Hou- weling, lan Minnigh en Emiel Beuse- kom. Meest opvallende tijd werd ge realiseerd door Esther Versteeg; met 31.98 zwom zij naar het zilver en ver beterde tevens haar korte baan tijd. Denise Boereboom behaalde in de jeugd groep het brons. Denise Boe reboom zwom op de zondag op de 50m rugslag naar de tweede plaats en Giulia Rolloos zette haar goede lijn door met pr's op de 200m vrije slag, op de 50m baan op de 100m vlinder slag. Amber Reijm kwam dichtbij een limiet voor de NK op de 200 m vrije slag met een pr van 2.17.50 Denise Boerboom sloot de wedstrijden af met de A-finale 100 m rugslag. Zij eindigde op de 8e plaats. Thuis in het Polderbad kwam Petra de Groot tot een opvallende prestatie door het clubrecord op de 2400m wisselslag op haar naam te brengen. Medailles waren er deze dag voor Roan Hage- beek, Alma Janssen, Jorian Aantjes en Willem Zorg. In Leiden waren er prijzen voor Alma Janssen, Danielle Hogervorst en Desiré de Koster. Nieuwerkerk aan den IJssel - Drie KVC-leden deden vorige week mee aan het wereldkampioenschappen kata te Zwitserland: Ellen van Nierop, Arco Dielhof en Marjolein Streng waren geselecteerd door de karate bond NKANederland bereikte de negende plaats. De jaarlijkse Oyama Cup stond afge lopen weekend op het programma. Tweeënveertig topvechters uit De nemarken, Polen, Frankrijk, Belgie en vijftien scholen uit Nederland gaven acte de presence. Mohammed El-Azzouzi kwam uit voor KVC. Hij traint sinds tien jaar bij KVC deed voor de derde maal mee. Na drie partijen van hard vechten eindigde hij op de derde plaats. Voor meer informatie: www.kvcpeek.nl Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - WSG NieMo-Van Vliet is afgelopen zaterdag officieel gede gradeerd uit de vierde klasse van de bondscompetitie. HZ Zian gaf de ploeg van Sander Boer uiteindelijk het laatste zetje door in Roosendaal met 9-7 van Hieronymus te winnen. De startcombinatie van het Moor- drechtse Orka'97 en het Nieuwer kerkse Van Vliet/Barracuda won zelf met 12-6 overtuigend van Kempvis 2, maar een hogere klassering dan de elfde plaats zat er niet in. Ook Hiero nymus speelt volgend seizoen in de hoogste klasse van het district. "We zijn net één overwinning tekort ge komen," concludeerde Sander Boer, "Het is duidelijk dat we in de eerste competitiehelft zijn gedegradeerd. We stonden op nul uit negen. We hebben uiteindelijk negentien punten gehaald. Aan de tweede competitie helft was niet zo heel veel mis." NieMo nam zaterdag niet alleen af scheid van de bond, maar ook van spelers Ron Wallegie en Andy Mi randa. Beide spelers konden zich een vervelender afscheidswedstrijd voorstellen. Ron Wallegie aasde op een doelpunt en kreeg er uiteindelijk twee. Andy Miranda was driemaal trefzeker. Sander Boer: "Het is lekker dat we met een overwinning eindi gen. Dat doet iedereen goed. Nie mand had nog het idee dat we ons konden handhaven. Daarom konden we vrijuit spelen en dat kwam tot ui ting in deze wedstrijd." De vrouwen van NieMo verloren hun laatste wedstrijd van het seizoen met 7-4 van ZVL in Leiden. Hendrik-ldo-Ambacht/Zevenhuizen - Harm Alferink heeft goud gewonnen in zijn klasse bij de Open Nederlandse Kampioenschappen Tang Soo Do, die afge lopen weekeinde werden gehouden in Hendrik-ldo-Ambacht. Wiebe Lekkerkerk werd in zijn klas se tweede bij het sparren, evenals Laura van Leeuwen. Dian de Wit behaalde een derde plaats op het toernooi. Harm Alferink stond geen van zijn tegenstanders toe om zijn gouden medaille in het sparren te bedreigen,-.t ook bij de breektesten was hij ongenaakbaar. Met twee volle punten los van het hele veld werd hij ook hier Nederlands Kam pioen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder grote publieke belangstelling won het eer ste herenteam van TC Nieuwerkerk voor de derde keer op rij. De thuiswedstrijd tegen 't Melkhuisje werd gewonnen met 4-2. Met deze nieuwe overwinning werd een forse stap gezet richting de playoffs van de eredivisie. Het eerste punt voor de Nieuwerker- kers werd snel verkregen. Na één game moest de Hilversumse aanvoerder Jo- han Dijkstra zijn partij tegen Yoran Ver schoor opgeven door een liesblessure. Rick Schalkers zorgde voor het tweede punt. Hij bewees opnieuw zijn goede vorm en liet een indrukwekkende, bijna foutloze partij zien tegen Maarten Ka mermans (6-0, 6-1). In de derde single keek Bas Struijk na de eerste set tegen een 1-6 achterstand aan. De TCN'er had moeite om in zijn spel te komen en maakte veel onnodige fouten, waarbij gezegd moet worden dat Jasper Hun ting een muur leek. Vanaf het begin van de tweede set keerde de partij. Struijk bouwde zijn spel goed op, nam initiatief en wachtte het juiste moment af om te versnellen, met als gevolg veel scorende punten waar Hunting niet meer van terughad (1-6 6-2 6-1). Voor Sabin Tigu was het net als vorige week een zware partij. In zijn strijd tegen Eric Haase moest hij tot het ui terste gaan. Beide spelers bleken aan elkaar gewaagd, waardoor lange sla genwisselingen. volgden. Bij een 2-5 achterstand in de derde set leek de partij gespeeld, maar Tigu vocht zich terug tot een tie-break. Wist hij deze vorige week na een zinderende strijd naar zich toe te trekken, in deze partij moest hij zich na het zesde matchpoint tegen gewonnen geven (4-6 6-1 7-6). De dubbels-werden gedeeld.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39