fietsklaar.n!Q klikken Plannen voor gemeentehuis Zevenhuizen nemen vorm aan Dannis wint van Hennink Zuidpias moet op zoek naar nieuwe Teamchef politie www.open-maatwerk.nl OPEN HART VAN HOLLAND REGIO 28 APRIL 2010 3 Schaken Dé mobiele fietsenmaker mam LIONSCONCERT MET JAN VAYNE deHaij van derWende advocaten £iÊ3Èk v.d. Mee Jansen hoveniers Zevenhuizen - 'Wat zal er toch in het voormalige gemeentehuis komen.' Deze vraag werd de afgelopen maanden vaak gesteld door inwoners van Zevenhui zen. Door de fusie met buurgemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Moor drecht is het voormalige gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle leeg komen te staan. In zorgcentrum de Zevenster werd maandag 26 april een in loopavond gehouden, waar belangstellenden de voorlopige plannen konden bekijken. Hierbij was het woordje 'voorlopig' erg belangrijkhet gaat om een conceptplan, waarbij veel ruimte is voor inbreng van de omwonenden. Door Marlonneke Willemsen De gemeente is van mening dat het huidige gemeentekantoor een stede lijke en massieve uitstraling heeft en daarom niet goed past bij de klein schalige bebouwing aan de rest van de Dorpsstraat. Daarom wordt voor gesteld om op deze locatie een en semble van gebouwen te creëren van maximaal drie bouwlagen en een kap of terugliggende bouwlaag. In dit ge bouw moeten levensloopbestendige seniorenwoningen in de huursfeer komen, aangezien deze op dit mo ment ontbreken in het gebied. Ook de bibliotheek moet een nieuw plekje in dit gebouw krijgen. Mocht dit niet lukken, dan wordt er een nieuwe lo catie in het centrum gezocht. Ver der wordt er ruimte gecreëerd voor detailhandel. Er moet een nieuwe fullservice supermarkt komen. Uit onderzoek is gebleken dat de inwo ners van Zevenhuizen de voorkeur geven aan Albert Heijn. Daarnaast is er behoefte aan nieuwe, bijpassende Waddinxveen - Koploper Ronald Dan nis heeft in de 30e ronde van de knap van Wim Hennink gewonnen. Dannis bereikte na een interessante Benoni- achtige opening een mooie positie. Hennink probeerde het tij door een pionnenopmars over de koningsvleu gel te keren, maar moest de overwin ning aan Dannis laten. Grootste con current van Dannis, Arno Luinenburg hield aansluiting dankzij een overwin ning op Hans van Woudenberg. Arjan Hennink weigerde in zijn partij tegen Tjarda Boekholt een gambietpion waarna er een gecompliceerde stelling ontstond. In deze stelling won Hen nink een stuk en even later de partij. Teun van der Linden wist op het einde van zijn partij tegen Peter de Louw zijn materiële voordeel uit te bouwen tot een overwinning. Eduard Philipse won van Chris de Kogel en Arjen Zuurmond wist in zijn partij tegen Wim Mulder met veel moeite de touwtjes in han den te houden. Bert van der Knaap en Wim van der Hoek kwamen remise overeen, terwijl Cees Asscheman van Henk Erkelens wist te winnen. Jaap van der Heiden en Ton Kuiper deelden het punt. Na een tactisch en strategisch ingewikkeld spel wist Patrick Groenen dijk van René Kleiweg te winnen en Aat van der Spek pakte een punt tegen Luit Bloem. Henk Stam en Nico Dannis kwamen in een sneltreinvaart remise overeen, terwijl Albert Prins van Jan Kraijesteijn wist te winnen. Mark Ba ten won van de solide spelende Gerard Torenbeek en Jaap Smit won van Henk van Erk. Jaap van Sandijk en Herman van Offeren kwamen remise overeen- winkels in de dagelijkse sector, zoals een slager en heeft men de wens dat er een weekmarkt komt. Rondom het dorpsplein moet de horeca worden uitgebreid om de verblijfstijd in het gebied te verhogen. Ook wordt er ge zorgd voor een toerijkende parkeer voorziening. Ondergronds parkeren heeft hierbij de voorkeur. Op de inloopavond was een groot aantal inwoners van Zevenhuizen af gekomen. De reacties op het plan waren wisselend. Mevrouw Nieuw- land, bewoner van de Dorpsstraat is blij met de komst van seniorenwo ningen. "Er moet toch iets komen en dan vind ik dit de beste oplossing. Hopelijk komen er winkels bij, die in de dagelijkse behoefte voorzien, zo als bijvoorbeeld een hakkenbar. Voor dit soort dingen moet ik nu naar Nieuwerkerk of Ommoord. Verder willen we vooral rust, aangezien we vier jaar lang overlast van jongeren hebben gehad. Daarom zouden we niet blij zijn met nieuwe horecagele- Dorpsstraatbewoners bekijken de plannen. genheden." Ze kreeg bijval van me vrouw Verburg en mevrouw de Wit. Zij zouden graag een extra super markt in Zevenhuizen hebben, zoals Albert Heijn, maar een vestiging van Aldi of Lidl zou ook welkom zijn. "Een gezondheidscentrum zou ook heel fijn zijn. Dat is beter dan nog meer horeca, want dat hebben we genoeg op het dorp. Verder mogen de ge bouwen niet te-hoog zijn." De dames vinden het jammer dat het gemeen tehuis in Zevenhuizen verdwenen is. "We zouden het fijn vinden als we bijvoorbeeld nog steeds een rijbe wijs in Zevenhuizen zouden kunnen halen. Nu moeten we helemaal naar Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - Raoul Verweij stapt per 1 mei op als Teamchef van politie Zuidpias. Vanaf deze datum zal hij werkzaam zijn als lid van het team openbare orde en veiligheid van de gemeente Zuidpias, onderdeel van de afdeling bestuurszaken. Dit team is nog in opbouw en de gemeente is blij dat ze iemand hebben kun nen binnenhalen met zoveel kennis van de lokale situatie, problematiek en methode van aanpak. Volgens de afdeling communicatie van het corps Midden-Holland, waar Zuidpias on der valt, wordt er op dit moment Het juiste adres voor: Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt! Verkoop van nieüwe fietsen In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 www.fietskfaar.nl gezocht naar een geschikte opvolger voor Verweij. Standaard tot 10% korting op de catalogus prijs s in de winkel! <1424,- Sparta E-motion C2 Lange Zijde 9, 2761 AV, Zevenhuizen voor www.fietllp? .nl Hervormde Kerk Zevenhuizen 28 mei. Aanvang 20.00 uur. Met optredens van De Kleine Trompetter en alt/mezzosopraan Wivineke Plugge. Entreeprijs benefietconcert 15. Gratis programmaboekje, koffie/thee tijdens de pauze en garderobe. Kerk open: 19.00 uur. Voorverkoop: Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle of www.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten Barbizonlaan 82 2908 ME Cupelle a/d Ussel lelefaon 010-2204400 la* 010-2204499 Nieuwerkerk en dat is soms best las tig. De gemeente zou wat meer aan de ouderen moeten denken." Het plan dat maandag werd gepre senteerd is een concept Integraal Programma van Eisen. Gedurende twee weken kunnen hierop reacties worden gegeven. Op basis hiervan wordt een Integraal Programma van Eisen en een ontwikkelstrategie, die uiteindelijk aan de gemeenteraad ter besluitvorming zullen worden voor gelegd. Meer informatie is te vinden op de website van de gemeente: www.zuidplas.nl mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-on1ine.nl Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx veen en Zevenhuizen-Moerkapel le: voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleu- land-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, week einde en feestagen): Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010- 2229755. Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJssel land Ziekenhuis Capelle aan den IJs sel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen- praktijkMoerkapelleWeideplantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. TuJSprVoor: tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud. •C"rn': kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 01&0-633390 of 06-51610493 Wij, als klein bedrijf, staan al 19 jaar garant voor een mooie, maar ook betaalbare tuin, die geheel op üw wensen is afgestemd. MAATWERK

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3