Tweede dorpsdag in Moerkapelle succesvol Opnieuw bevolkingsonderzoek borstkanker in Zevenhuizen Bijeenkomst gedecoreerden Brandweer Zuidpias derde bij 112-wedstrijden NationaleiHerdenkingL4lenl5imei Vrijdag 30 april 2010 VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 28 APRIL 2010 7 Dit jaar zijn er in vier dorpskernen dodenherdenkingen. De programma's zijn er als volgt uit. lex. X 10 van de Kieswet) nemen als lid van de raad van de gemeente Zuidpias van Knoester, E. [Evert) (m), wonende te Moordrecht; wegens het niet aannemen van de benoe ming tot lid van de raad door de gemeente Zuidpias door Reicher, L. (Lydia) (v), wonende te Nieuwerkerk aan den IJssel; wegens het niet aannemen van de benoeming tot lid van de raad door de gemeente Zuidpias door Muller, H.A. (André) (m), wonende te Nieuwerkerk aan den IJssel. Plaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Datum: maandag 19 april 2010 De voorzitter voornoemd, A.F. Bonthuis Binnen het thema Thuis in Zuidpias wor den Dorpsdagen georganiseerd. Tijdens de tweede dorpsdag in Moerkapelle lunchte het college bij het Woonzorgcentrum Beth-San in Moerkapelle waar zij gei'nformeerd werden over de uitbreiding van het centrum. Na de fietstocht bezocht het college het bedrijf BRS, een bedrijf dat innovatieve staal- en glascon structies voor bouwprojecten ontwikkelt. Met de vertegenwoordigers van BRS is gesproken over de ontwikkeling en toekomst van het bedrijf. De dorpsavond werd ook dit keêr goed bezocht. Ruim 100 inwoners bezochten de bijeenkomst. Op 3 mei aanstaande gaat in Zevenhuizen opnieuw het Bevolkingsonderzoek Borstkanker van start. Elke vrouw van 50 tot en met 75 jaar in Zevenhuizen ontvangt daarvoor een schriftelijke uitnodiging. Het onderzoek heeft plaats in een mobiele onderzoeksruimte die komt te staan op het parkeerter rein bij sport- en cultureel- centrum Swanla a/d Burg. Klinkhamerweg 86. Borstkanker: vroege opsporing vergroot de genezingskans Borstkanker is nog steeds de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen: elk jaar wordt bij ongeveer 10.000 vrouwen in ons land borstkanker geconstateerd. Hoe vroeger de ziekte wordt ontdekt, hoe groter de kans is op succesvolle behandeling en genezing. Door het bevol kingsonderzoek kan de ziekte bij vrouwen al vroeg worden opgespoord en zal het aantal vrouwen dat geneest toe nemen. Het is dus van groot belang dat zoveel mogelijk vrouwen van 50 tot en met 75 jaar aan het onderzoek deel nemen! Aan het onderzoek zijn voor de vrouwen geen kosten verbonden. Nieuwe ronde in Zevenhuizen Het bevolkingsonderzoek is bestemd voor vrouwen van 50 tot en met 75 jaar. Alle vrouwen in die leeftijdsgroep krijgen elke 2 jaar een schrif telijke uitnodiging. Elke vrouw ontvangt de uitnodiging enkele weken voordat ze aan de beurt is. Het onderzoek heeft plaats in een mobiele onderzoeks ruimte, de zogenaamde mammobiel. In Zevenhuizen komt de mammobiel, evenals bij vorige rondes, te staan: op het parkeerterrein bij sport- en cultureelcentrum Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86. Dat staat ook op de uit nodiging aan de vrouwen. Eveneens staat vermeld welke datum de vrouw ver wacht wordt en hoe laat. Moordrecht 18.00 uur Vlaggen halfstok 19.45 uur Verzamelen bij de Oude Begraafplaats 20.00 uur 2 minuten stilte 20.02 uur einde 2 minuten stilte Kranslegging/defilé langs de twee oorlogsmonumenten 20.15 uur Stille tocht naar de Dorpskerk 20.30 uur Aanvang speciale herdenkingsdienst in de Dorpskerk m.m.v. Ds. Ruben Schep, burgemeester Bonthuis, Harmonie Kunst na de Arbeid, Maarten Siebel, Ria Kuipers, Koor Musica Quinta, Trudi Bos en Koor Eben Haezer. 21.10 uur Vlaggen binnen halen (zonsondergang) Nieuwerkerk aan den IJssel 18.00 uur Vlaggen halfstok 19.50 uur Stilte tocht vanaf Raadhuis 19.55 uur Aankomst stoet bij monument (Herdenkingsnaald aan de Kerklaan) 20.00 uur 2 minuten stilte 20.02 uur Einde stilte (last Post) 20.03 uur Kranslegging Toespraak wethouder Jan Verbeek Gedicht door jongere Wilhelmus 21.10 uur Vlag binnen halen (zonsondergang) Moerkapelle 18.00 uur Vlaggen halfstok 19.30 uur Verzamelen, gezamenlijke bijeenkomst op het Raadhuisplein Luiden van de Klok, muziek onder begeleiding van J. Zuidbroek Gedichten door jongeren 19.59 uur Trompetsignaal 20.00 uur Stilte 20.02 uur Trompetsignaal 20.03 uur Toespraak Wethouder Rinus Bosman Aansluitend Wilhelmus. Uitnodiging kransleggingen 21.10 uur Vlaggen binnen halen (zonsondergang) Ophalen vuur in Wageningen Zevenhuizen 18.00 uur Vlaggen halfstok 19.00 uur Herdenkingsdienst Nederlands Hervormde kerk Zevenhuizen 19.40 uur Luiden klok Nederlands Hervormde kerk 19.41 uur In stilte verzamelen bij het Herdenkingsmonument aan het Dorpsplein 19.50 uur Muziek door "De Kleine Trompetter" 19.55 uur Voordracht poëzie door lokale jeugd 19.59 uur Trompetsignaal 20.00 uur Stilte 20.02 uur Trompetsignaal 20.03 uur Toespraak Wethouder Tamara Venrooij Aansluitend Wilhelmus. Uitnodiging kransleggingen 21.10 uur Vlaggen binnen halen (zonsondergang) Stiltemoment Vanaf 20.00 uur tot 2 minuten daarna wordt op de herdenkingsplaats en naaste omgeving volkomen stilte in acht genomen. Ook elders wordt men verzocht deze plechtige stilte in acht te nemen. Met het oog op het karakter van de Nationale Herdenking is het wenselijk dat in sportlo- caties, kantines en horeca-inrichtingen van 19.30 uur tot 20.30 uur de exploitatie zodanig geschiedt, dat het vermakelijkheidsaspect zo veel mogelijk ontbreekt. Gedecoreerden die onlangs en in het verleden een Koninklijke Onderscheiding hebben ontvangen, nodigt de burgemeester van harte uit om te komen toasten op de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. Deze informele bijeenkomst begint om 11.00 uur in Dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Aan alle ons bekende gede- coreerden woonachtig in de gemeente Zuidpias is een aparte uitnodiging verzon den. Wanneer u als gedeco reerde onlangs in Zuidpias bent komen wonen, heeft u waarschijnlijk geen uitnodi ging ontvangen. In dat geval kunt u contact opnemen met Coby de Weerd (bestuursse- cretariaat) tel: (0180) 330 322 of c.deweerdfazuidplas.nl. Brandweer Zuidpias heeft op zaterdag 17 april de derde plaats behaald bij de provinciale 112-wedstrijden in Dirksland. De 112-wed strijden zijn vaardigheids toetsen waarbij een uitruk wordt gesimuleerd die in de praktijk kan voorko men. Dit jaarwerden de 20 deelnemende teams geconfronteerd met een scenario van een autobrand. De perso nenauto was door onbekende oorzaak tegen de gevel van een woning gereden. Onder deze auto bevond zich een bewusteloos slachtoffer. De brand sloeg vervolgens over naar het naastgele gen pand. De brandweer deed dit jaar mee met een gemengd team bestaande uit medewerkers van de dorpen Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen. De brandweer doet na het behalen van dit uitstekende resultaat mee aan de geweste lijke wedstrijden die op 29 mei 2010 plaats vinden in Best.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7