Zuidpias Werk aan de weg Werksessies Groene Zoom druk bezocht Bückeburg 13 - 15 mei 2010 35-jarig jubileumviering stedenband gemeente WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS I 28 APRIL 2010 Het programma in vogelvlucht Kleinpolder en Doortocht De afgelopen maand waren er diverse wegwerkzaamheden rond de Doortocht en langs de ringvaart. De veiligheid van fiet sers en voetgangers kon bij het asfalteren van het fietspad niet gegarandeerd worden en daarom is de Oranjebrug zelfs 2 dagen afgesloten geweest. Sinds vorige week is de bereikbaarheid weer sterk verbeterd. De werkzaamheden zijn echter nog niet afgerond. Ringvaartkade De oprit van de Kleinpolderlaan naar de Oranjebrug is vorige week van nieuw asfalt voorzien en weer begaanbaar. Komende week worden nog bestra tingswerkzaamheden uitgevoerd ter hoogte van de Oranje brug, Kteinpolderbrug en onder het station. Ook de trappen van de Doortocht naar het station worden dan vervangen. Fietsers worden verzocht af te stappen. Het fietspad op het aquaduct is nog afge sloten. Er vinden betonreparaties plaats en het fietspad wordt voorzien van een nieuwe slijtlaag. De afsluiting duurt tot 5 mei. De werkzaamheden aan het fietspad op de Ringvaartkade tussen de Kleinpolderlaan en Veldewater duren tot 4 mei. Tot die tijd is het fietspad afgesloten. Fietsers kunnen gebruik maken van de Kleinpolderbrug en Kleinpolderlaan. Doortocht De fiets- en wandelroute van de Kleinpolderlaan naar het Raadhuisplein is sinds 21 april weer begaan baar. Tussen de polikliniek en de Zuidplaslaan is de Doortocht nog 6 weken afgesloten. Vanaf maan dag 3 mei is de polikliniek per auto bereikbaar vanaf de Kleinpolderlaan en niet meer vanaf de Zuidplaslaan. Voor voetgangers worden er loopschotten neergelegd. Op 8 april 2010 vond er in het raadhuis van de gemeente Zuidpias een informatieavond plaats over de toekomst van de Groene Zoom, het landschappelijke, deels open gebied tussen de kernen Capelle aan den IJssel en Nieuwerkerk aan den IJssel. Er waren een kleine 60 gei'nte- resseerden aanwezig, waaronder bewoners, omwonenden en ondernemers uit het gebied en afvaardigingen van belanghebbende organisa ties (Kamer van Koophandel, LTO, VVN, VION, recreatieschap, milieudienst en makelaars]. Na centrale presentaties over het te volgen proces om tot een structuurvisie te komen, de bestaande kwaliteiten en mogelijke kansen voor het gebied, werden er vier groepen geformeerd om in kleinerverband na te denken over de mogelijke toekomst van de Groene Zoom. Na deze groepsessies werden de aandachtspunten en conclusies door de vier gespreksleiders aan alle aanwezigen teruggekoppeld. Conclusies Een belangrijke conclusie die alle groepen trokken was dat er na jaren van onduidelijk heid nu echt eens duidelijkheid moet worden gegeven door de gemeente over de toekomst van de Groene Zoom. Door de verschillende eigendomsverhoudingen en -belangen is een breed gedragen, maar ook flexibele toe komstvisie noodzakelijk voor succes. Proces Als eerste vervolgstap na de werksessies zal een Programma van Eisen (PvE) worden opgesteld voor de structuurvisie. Dit PvE wordt vastgesteld door het college van B&W. Na vaststelling wordt gestart met de daad werkelijke visievorming. De concept-struc tuurvisie zal vervolgens worden gepresen teerd tijdens een openbare informatieavond. Hierbij zal inzichtelijk worden gemaakt of en op welke wijze de uitkomsten van de werk sessies zijn verwerkt in de visie. Het is op dit moment nog niet bekend wanneer deze informatieavond zal plaatsvinden. Meer informatie Voor meer informatie over de gehouden pre sentaties tijdens de informatieavond op 8 april jl. of over het gebied zelf kunt u terecht op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl. Kijkt u onder Plannen Projecten. Sinds 1974 heeft Nieuwerkerk aan den IJssel een vriendschapsverdrag met de Duitse gemeente Bückeburg. Vorig jaar is het 35-jarig jubileum gevierd in Bückeburg. Dit jaar is de gemeente Zuidpias de uitno digende partij. Het Comité Internationale Betrekkingen heeft voor dit jubileum een programma samengesteld waaraan inwoners van alle dorpen van de gemeente Zuidpias kunnen deelnemen. Naast het verdrag met Bückeburg bestaan er ook vriendschappelijke betrekkingen met de Franse stad Sablé sur Sarthe en de Poolse gemeente Chetmza. Ook deze gemeenten zijn uitgenodigd voor de jubileumviering. 35-jarig jubileum: feestelijke activiteiten 13 tot en met 15 mei Het Comité heeft activiteiten gepland voor jong en oud. Zo kan uitwisseling plaatsvinden met inwoners van Bückeburg, Sablé sur Sarthe en Chetmza. Voor de feestelijke festivitei ten rondom het jubileum heeft de gemeente Zuidpias subsidie ontvangen vanuit de Europese Unie. Ook enkele lokale sponsors doen mee; te weten de Voorzieningen Hollandsche IJssel, de Rabobank en slachterij De Boer Zn. Donderdag 13 mei 20.00 - 23.00 uur Korenavond met Shantykoor 't Kraaiennest, Popkoren S1 Voice en Pokomotions, het Nieuwerkerks Vrouwenkoor en the Choir of St Cecily. Bij te wonen door inwoners van Zuidpias. Locatie: Gemeentewerf, Eerste Tochtweg 9 in Nieuwerkerk aan den IJssel Vrijdag 14 mei 9.30 uur Officieel welkom door burgemeester Bonthuis in het Raadhuis 10.00 - 12.00 uur Workshop moodboard maken* binnen het thema 'Wonen en leven aan de rivier' met aansluitend een lunch. Locatie in het Raadhuis/Saffier. Meer informatie over de workshop vindt u op de website www.zuidplas.nl. 14.00 - 17.00 uur Fietstochten van 10 km en 40 km door de dorpskernen van Zuidpias - inschrijven via de Tourclub Zevenhuizen 80 - www.tcz80.nl Vertrek en eindpunt is de Gemeentewerf, Eerste Tochtweg 9 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Bij het eindpunt kunnen de fietsers genieten van een high tea met optredens van DKV, een Duitse bigband en een Poolse drumfanfare.. 20.00-24.00 uur Gezellige muzikale feestavond voor deelnemers, gastgezinnen en inwoners van Zuidpias Locatie: Gemeentewerf, Eerste Tochtweg 9 in Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 15 mei 10.00 - 12.00 uur Ontbijt* voor deelnemers, gastgezinnen en inwoners van Zuidpias aan de Zelling bij de Steenovens, Klein Hitland. Zeilwedstrijd van de waterscouts. Startschot bij de Zelling van de Steenovens. 12.00 uur Uitzwaaien gasten. Voor de activiteiten met een kunt u zich inschrijven via de website www.zuidplas.nl of door een formulier op te halen bij de balie van het gemeentehuis. Er is een beperkt aantal plaat sen. Als u zich inschrijft, rekent het Comité Internationale Betrekkingen op uw deelname. De inschrijving sluit op 5 mei.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 8