Op 7 mei start eerste rondleiding restauratie Steenovens Efiflivïïi mm gemeente Stoere dames gezocht voor Ladiescup Uitslag Paaswedstrijd Zuidpias Actief Theoriecursus voor scootmobiel WEEK Elke eerste vrijdag van de maand Kijk nu op www.steenovens.nl HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 28 APRIL 2010 - Advertentie - Actie loopt in alleen in week 17 en 18. Het oude en vertrouwde adres. Zuidpias Nieuwsgierig hoe de restauratie van de Steenovens in Nieuwerkerk aan de iJssel verloopt? Restauratieaannemer Heijmans organiseert op elke eerste vrijdag van de maand van 12:00 -13:00 uur rondleidingen over de bouwplaats van dit unieke rijksmonument. De eer ste rondleiding is op vrijdag 7 mei. Gei'nteresseerden kunnen zich melden bij de bouwkeet. U kunt de bouwplaats alleen betreden met helm en veilig heidschoenen. Deze zijn in de bouw keet aanwezig. Adres: Klein Hitland 4-7 2911 BR Nieuwerkerk aan den IJssel En verder... Wist u dat de gemeente op zoek is naar ondernemers die de steenovens straks in gebruik willen nemen? Bent u geïnteresseerd? Op de website staat waar een Plan voor Herbestemming aan moet voldoen. Op de website www.steenovens. nl vindt u mee informatie over de geschiedenis van de Steenovens. 'Het vuur moet hier figuurlijk weer gaan branden...' Zevenhuizen - Over het algemeen zijn mannen van mening dat vrouwen niet kunnen autorijden, maar tijdens de Autocross Hemelvaartsdag zal het tegendeel worden bewezen. Dit jaar wordt voor het eerst deJatech Ladies cup verreden, waarin een groot aantal dames zal uitmaken wie de beste autocrosser is. Een van de deelnemers is de 26-jarige Jolanda van den Berg uit Nieuwerkerk. "Als baby ging in al mee naar autocross, dus was het ei genlijk ook wel logisch dat ik ook zou gaan racen. Door Marlonneke Willemsen Sinds meer dan twintig jaar wordt in Zevenhuizen op Hemelvaarts dag de autocross gehouden. In het verleden werden er wel eens damesmanches gereden, maar dit jaar is er voor het eerste een echte competitie. Volgens orga nisator Henk Wooning hoeven de deelnemers niet veel race-ervaring te hebben. "Ze hoeven geen licen tie te hebben, maar er is wel een auto met een stevige rolkooi, een goede helm en een veilige overall nodig. Er zijn maximaal twintig auto's tegelijkertijd in de baan en per manche worden er twaalf ron den van vierhonderd meter gere den." Volgens Wooning waren er al langer verzoeken voor een speciale damescategorie. "Je hoort het nog niet zo veel, maar er zijn steeds meer vrouwen in deze sport actief. Er zijn niet veel vrouwen die kun nen sleutelen en met honderd ki lometer per uur over de baan dur ven gaan, maar door een speciale damesklasse te organiseren, hopen we dat de drempel lager ligt. Man nen zijn toch ruwer en dat schrikt sommige vrouwen af. Tot nu toe hebben zeven vrouwen zich opge geven en zij waren vooral blij dat er nu ook eens iets voor dames wordt georganiseerd." Voor Van den Berg is het niet de eerste keer dat ze meedoet aan de autocross in Zevenhuizen. "Op mijn achttiende heb ik een keer meege daan met een damesmanche en daarna heb ik nog één keer met de mannen meegereden, maar de laatste vijf a zes jaar is het er niet echt meer van gekomen. Het was ook wel logisch dat ik zou gaan doen, want ik ging al als baby mee en mijn vader is medeoprichter van de EZHACO, de Eerste Zuid- Hollandse Autocross Organisatie en mijn moeder Jenny heeft vijf entwintig jaar in de jury gezeten. Mijn broer Evert en mijn vriend Ronald Raaphorst rijden Stockcar Formule 1. Nadat ik mijn rijbewijs heb gehaald, ben ik het ook eens gaan proberen. Ik wilde elk jaar wel deelnemen aan de cross in Ze venhuizen, maar dan moet je wel iemand vinden die voor je wil sleu telen. Mijn broer en vriend hebben niet veel tijd, maar dit jaar gaat het gebeuren. Ik heb al een auto voor de Ladiescup en als alles goed gaat, rijd ik ook nog met de man nen mee." Van den Berg maakt het niet zo veel uit of ze tegen mannen of vrouwen rijdt. "Ik let eigenlijk alleen op mezelf en wil vooral win nen. Ik denk wel dat de vrouwen in het begin voorzichtiger zullen zijn. Ze moeten eerst aan de auto wen nen, terwijl de mannen, die dit va ker doen, vol van start gaan. Toch verwacht ik dat de dames aan het eind van de dag ook voluit zullen gaan en net zo hard zullen rijden als de mannen." Er zijn nog plaatsen vrij voor deel name aan de Ladiescup. Voor meer informatie: www.autocross7huizen.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Nikkykai, Niels S en Evelien zijn de winnaars van de Paaswedstrijd van de website Zuidpias Actief. Zij kregen afgelopen zaterdag hun prijzen uitgereikt; een webcam, whisky set en een koffie geschenkkoffer. Zuidpias - WN, afdeling Zuidpias, or ganiseert een- aantal theoriecursussen voor gebruikers van een scootmobiel. Op donderdag 10 juni is men welkom in De Batavier in Nieuwerkerk aan den IJssel, op vrijdag 25 juni in Swanla in Ze venhuizen, op vrijdag 16 juli in de Zes- punt in Moordrecht en op donderdag 19 augustus in Op Moer in Moerkapelle. Op alle locaties duurt de cursus van 14.00 tot 16.30 uur. Men wordt verzocht om 13.45 uur aanwezig te zijn. Voor meer informatie: 0180-316000 of scootmobiel@wn-zuidplas.nl. ■I Racen niet alleen voor mannen. De Wolschuur - Oosteinde 77b - Moordrecht - Tel: 0182/349510

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9