Woningbouw in Eendragtspolder Bloemenkwekers eisen vernietiging bestemmingsplan World Fair Trade Day Muziekavond vol variatie Kunst in Reigerbos: feest der herkenning HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 5 MEI 2010 21 Raad van State - zitting il wmmms- Zevenhulzen - De gemeenteraad van Zuidpias heeft tijdens de algemene be schouwingen fel gediscussieerd over de toekomst van de Eendragtspolder bij Zevenhuizen. Dit omdat in het collegeprogramma woningbouw in deze polder niet volledig wordt uitgesloten, terwijl de gemeenteraad van het voormalige Zevenhuizen-Moerkapelle vorig najaar nog besloot hier geen 32 woningen te bouwen. Niet terecht, vindt een aantal raadsleden. Door Marlonneke Willemsen Het idee om woningen in de Een- dratspolder te bouwen, was om de verplaatsing van het verspreid lig gende glas te kunnen betalen. Ruimte-voor-ruimte Volgens het collegeprogramma zal er de komende vier jaar iets gedaan wor den aan het verspreid liggend glas, waaronder het glas in de Eendragts polder. "Indien uit het onderzoek naar alternatieven blijkt dat er geen alter natief is, dan wordt voor wat betreft de Eendragtspolder teruggevallen op de ruimte-voor-ruimte regeling, die al door de provincie is geaccordeerd. "Ik wil zeggen dat de deur op een kier wordt gezet voor woningbouw, ter wijl in de Zevenhuizense Raad tegen deze oplossing is gestemd." Een aantal raadsleden is het hier niet mee eens en vindt dat eerder geno men besluiten moeten worden geac cepteerd. Daarom werd door GBZ een motie ingediend, waarin de partij het college opdraagt om het besluit van de gemeenteraad van Zevenhuizen te respecteren. De motie werd in eer ste instantie mede ondertekend door D66, Trots op Nederland en de WD. Later trok de laatste partij haar hand tekening in. Jos Beekman: "We heb ben dit anders geïnterpreteerd en zijn van mening dat we voorlopig achter het collegeprogramma staan." Teleurstellend Dit gold niet voor WD raadslid Jacco Vroegop. Hij bleef de motie steunen. "Ik onderschrijf het coalitieprogram ma, behalve op het punt van de Een dragtspolder. Het besluit dat we in Zevenhuizen genomen hebben, moet worden gerespecteerd. Op deze ma nier wordt er onrust veroorzaakt in dit dorp en dat vind ik bijzonder te leurstellend." GBZ betreurde de terugtrekking van de WD. "Er ontstaat onrust als een partij eerst tekent en dan dit weer intrekt. Naar mijn mening is de in tegriteit dan in het geding. Ik zie de opmerking in het college programma als een dreigement en dat kan niet", aldus Martien Zijderhand. De coalitiepartijen zijn van mening dat de situatie in de Eendragtspolder later nogmaals in de raad besproken moet worden en dat de motie van GBZ in strijd met het collegepro gramma is. Deze kon hierdoor niet op een meerderheid rekenen en werd dus niet aangenomen. Den Haag/Zevenhuizen - De Raad van State moet het nieuwe bestemmings plan voorde Tweemanspolderen Polder De Wilde Veenen vernietigen. Dat eiste belangenorganisatie LTO Glaskracht donderdag 29 april namens vijf bloemen kwekers uitZevenhuizen bij de Raad in Den Haag. Volgens kweker Tico Bak zet het nieu we bestemmingsplan voor de polders hun bedrijven op slot. Uitbreiden en investeren is dan niet meer mogelijk en dat betekent op termijn een fail lissement. Het nieuwe bestemmings plan geeft weliswaar de tuinders aan de Herenweg en Molenweg de kans om iets uit te breiden, maar dat is slechts een schijntje. Ook de Raad van State kwam tot die conclusie. Op grond van het geldende beleid van de gemeente zouden de tuinders moeten verkassen naar de Zuidpias- polder. De polders kunnen dan een groene ruimte worden. Maar de ge meente heeft geen geld voor de ver plaatsing die 16 miljoen euro moet kosten. Een plan om de verplaatsing te bekostigen met de opbrengst van woningbouw op een andere plek in de gemeente, viel niet in goede aarde bij de provincie. Daarom besloot de gemeente de Zevenhuizen - In zeventien Euro pese landen en in de Verenigde Sta ten en Canada wordt elk jaar op de tweede zaterdag van mei de 'World Fair Trade Day' gevierd. Bij de 400 Wereldwinkels in Nederland wordt op zaterdag 8 mei om 12.00 uur het startsein gegeven voor WFT-Day door middel van een 'Culturele Big Bang'. Bij Wereldwinkel Z-M geeft Frank Mol het startsein in de vorm van 'gezellig muzikaal kabaal' om de aandacht van de mensen te trek ken. Vervolgens zal bestuurslid Dick van der Poort in het kort iets vertel len over WFT-day, waarna Singend Goetje en de Zingerij de 'Big Bang' afsluiten met een aantal swingende Afrikaanse liederen. Na de Big Bang kunnen kinderen in de Wereldwinkel maskers maken, ter wijl hun vaders de gelegenheid heb ben een mooi geschenk voor moeder dag uit te zoeken. De Wereldwinkel Z-M, gevestigd aan de Dorpsstraat 202d, is op woensdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur en op vrijdag tot 17.00 uur. tuinders voorlopig te laten zitten. De kleine uitbreidingsmogelijkheid moet een doekje voor het bloeden zijn. De provincie staat achter dit plan. Maar Tico Bak vindt dat het bestem mingsplan onderuit moet, omdat hun bedrijven dan niet meer levensvatbaar zijn. Liever wordt hij met zijn bedrijf verplaatst naar de Zuidplaspolder of alle kassen komen in een cluster aan de Herenweg. Maar ook die laatste oplossing is in strijd met het beleid van de gemeente. De uitspraak van de Raad volgt bin nen zes weken. Zevenhuizen - De onlangs gehouden halfjaarlijkse amateur-muziekavond van de Zeven Muzen in de Ont- moetingskerk kende een gevarieerd programma met voornamelijk klas sieke muziek. Elisabeth Hendriks is een voortreffelijk zangeres, Ivo de Graad is een begaafd pianist, Mar- Volksmuziekgroep King of the Fairies. janne Roeleveld en Karei Christi- aande vormen een duo dat op pro fessionele wijze musiceert. Ook het lichtere genre kwam aan bod. Acht de Présence is een harmonieus vo caal dubbelkwartet. De groep King of the Fairies speelde vlotte en vrolijke volksmuziek. is vroeger een kleuterschool van gebouwd en een juf van aangetrok ken. Er was destijds wel christelijk onderwijs maar nog geen openbaar onderwijs. Het gebouw waar nu de peuterspeelzaal is, en waar de kun stenaars hun atelier hebben, is van de stichting. Met de huurinkomsten helpen we de school als ze geld nodig hebben en nu ook de donatie van dit werk", weten Benning (penningmees ter van de Stichting Kleuterschool) en Abbekerk te vertellen. Reigers "We hebben ons laten inspireren door Escher en Breughel. Uiteindelijk heb ben we Breughels kleurenpalet in het schilderij verwerkt", aldus De Vogel. Jense is enthousiast. "En de plaats van het schilderij is fantastisch: zowel van boven als beneden is het goed te zien." Jense wijst op meer symboliek: "Ook de reigers hebben een plaats gekregen. Ooit was hier een bos waar veel reigers zaten, vandaar ook de naam 't Reigerbos." Zevenhuizen - De meivakantie lag te wachten buiten de klaslokalen. Voordat de leerlingen van basisschool 't Reigerbos hun vrijheid tegemoet konden sprin ten, stond een onthulling van kunst op de planning. Door Pepijn de Groot Bij het betreden van de gemeen schappelijke ruimte hangt er een doek aan de linkerkant. Het doek is een kunstwerk op zich, maar 'het' schuilt erachter. Aanwezig zijn de kunstenaars Gre den Otter en Ernst de Vogel, directeur Elma Jense, een flink aantal leerlingen en een delega tie van de Stichting Kleuterschool, de donateur van het kunstwerk. Voorzitter Peter Abbekerk: "In Zeven huizen is een gulle gever. De gulle ge ver is met de opening van het nieuwe schoolgebouw vergeten iets te geven. Dus heeft hij twee kunstenaars bena derd om iets moois te maken." Uit de doeken gedaan Het doek wordt weggehaald en het kunstwerk verschijnt. Het applaus is daverend, maar stagneert al snel, want iedereen wijst naar de bekende taferelen op het werk. "Hé daar is Juf Eva!" "Juf José!" "Waar?" "Daar, bij de ladder!" Vier tot acht De kinderen tot stilte manen blijkt haast onmogelijk: het feest der her kenning kent zijn weerga niet. "Dit werk is een cadeau dat alles vertelt over onze school. Onderaan ben je vier en het gaat door totdat je twaalf bent en je er zo uitgaat", zegt Jense, al wijzend naar de leerlingen van groep 8. Gre den Otter heeft nog iets in petto: "We verwachtten dat jullie niet al te lang wilden luisteren, dus hebben we alles opgeschreven." Een ingelijst achtergrondverhaal bevat alle informatie en de aanpak van de kunstenaars. "Het geld van de stichting is opge haald met bazars en lotingen. Daar Kunst voor en in Reigerbos

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21