razzoobas m maMMi mm mmm mme üJi i -en in bieb Feesten in Loose End Dinsen voor het oede doel Lekker eten in Nesseiande bij studenten facilitaire dienstverlening Straatvoetbaltoernooi "Het enkelspel vind ik het leukst." Igp^FPsp^ HART VAN HOLLAND PEPTALK 5 MEI 2010 25 oo Badmintontalent Marlies Baan: Vanaf vijf uur is iedereen welkom in de Knoop. Het menu bestaat uit een koud voorgerecht of soep, een buffet met een vlees- en visgerecht met twee verschillende bijlagen en groenten en een dessert. Tijdens het kerstdiner waren er zestig gasten, maar gemiddeld komen er tussen de vijfentwintig en dertig gasten eten. Louwer hoopt dat dit er in de toe komst meer worden. "In het kader van het leer/werken mag het aantal wel wat omhoog, want dan wordt er meer van de leerlingen gevraagd. We koken elke week voor ongeveer vijf endertig mensen. Als er dan minder gasten komen, moeten we na afloop best veel weggooien en dat is zonde." Op het restaurant komen volgens Louwer verschillende mensen af. "Het is heel gemêleerd. We flyeren in de omgeving, waardoor we een aantal vaste bezoekers hebben uit de seni orenwoningen, maar er komen ook jonge stellen en gezinnen met kinde ren. Over het algemeen zijn de gasten erg enthousiast. De studenten krijgen ook regelmatig complimenten. Een gast die een compliment uitspreekt is meer waard dan wat dan ook." Afgelopen week waren er zeven stu denten aan het werk in de Knoop. On- Nieuwerkerk aan den IJssel - De gro te zaal van jongerencentrum 't Blok aan het IJsermanpad 1 wordt vrijdag 14 mei officieel in gebruik genomen door de jongeren. En dat moet ge vierd: de skaband Bazzookas en Bal kan Beatz DJ's Pizdabolkin en Gusz- tav (bekend onder de naam Kees van Hondt) komen de boel 'opschudden'. De deur gaat om 20.30 uur, de toe gang is vrij. De avond, georganiseerd in samen werking met Crazy Salad Music Night, wordt om 21.30 afgetrapt met een optreden van de band Baz zookas, een samenwerking tussen de Nederlandse skarock formatie The Palookas en frontman Bazz van de Nederlandse band VanKatoen. De Bazzookas spelen Nederska. Na de band is het de beurt aan Balkan Beatz DJ's Pizdabolkin en Gusztav. Zij sluiten de avond af met knallende gypsybeats, balkanbreaks, polkapunk en andere dansbare Oost-Europese crossovermuziek. Deze DJ's zijn op Lowlands al een paar jaar een groot succes en zullen't Blok op zijn kop zetten. De DJ van 't huis zal tussen de op tredens door allerlei muziekstijlen in de blender gooien en naast de spe ciale lichteffecten in de zaal zullen er 'old school' visuals worden gepro jecteerd. Voor meer informatie: http://saladmusic.hyves.nl en www.jeugdwerkzuidplas.nl Drie gangen voor ee Nesseiande - Wie binnenkort in de zaal aan de achterkant van gebouw De Knoop komt, waant zich in een professioneel restaurant, maar schijn bedriegt. Elke donderdagavond wordt op deze locatie gekookt en geserveerd door tweedejaarsstudenten facilitaire dienstverlening van het ROC Zadkine. Voor tien euro kan iedereen terecht voor een uitgebreid driegangen menu en professionele service. Door Marlonneke Willemsen Volgens docent Marcel Louwer wor den er hoge eisen aan de studenten gesteld. "We vinden het belangrijk dat ze op deze manier leren omgaan met gasten. In het eerste jaar van de op leiding moeten ze op school koken en serveren voor docenten en leerlingen en hier worden deze vaardigheden uitgebreid. Ze moeten leren omgaan met gasten en we verwachten een actieve rol van onze studenten. We proberen het aantal fouïen tot nul te reduceren en dat gaat erg goed. Vanaf vijf voor vijf staan we echt al lemaal op scherp." i prikkie, inclusief professionele service. der leiding van docente Regina Vrijs waren Marloes de Kiewit (19), Kim Hoppener (17) en Tabhina Bras (20) aan het koken. Ze vinden het leuk om op deze manier in de praktijk te wer ken. "Het is heel gezellig en de gasten zijn enthousiast. Ze maken een praatje met ons en zijn meestal op de hoogte van wat we precies doen en dat we nog met onze opleiding bezig zijn." In de keuken hebben ze al veel ge leerd. "Je leert allerlei snijtechnieken en hoe je sausjes moet maken. Dat is heel handig, ook voor thuis." Rafaël Vigelandzee (19) en Jyotindra Ghar- bharn (18) zijn ondertussen bezig met de inrichting van de eetzaal. Volgens Rafaël heeft hij al veel geleerd. "Het is vandaag de eerste dag dat we in de bediening werken, dus daar kan ik nog niet zoveel over zeggen, maar in de keuken heb ik veel geleerd. Vooral om goed te plannen. In het begin hadden we wel eens tijdnood, omdat alles tegelijkertijd geserveerd moet worden en dan gaat er wel eens iets mis, maar we worden goed begeleid, dus de gasten merken daar helmaal 'niets van." Door Marlonneke Willemsen Toen Marlies op haar vierde met bad minton begon, vroeg de trainer zich hardop af of het ooit goed zou ko men met haar, maar al snel bleek dat hij zich vergist had. "Mijn moeder en oma deden ook aan badminton en ik ging altijd mee. Ik vond het heel leuk en toen ik vier was, mocht ik er ook op. Ik was de allerjongste van de groep. Bij de mini's begon ik al te winnen en daarom mocht ik'eerder naar een ho gere groep. Dat is eigenlijk steeds zo gebleven." Dit ging zo goed dat Mar lies nu al training mag geven aan de mini's en trainingen mag volgen op de Badminton Academy Zuid-Holland. "Mijn trainer heeft gevraagd of ik een keer wilde voorspelea voor de acade mie en dat ging goed, dus mag ik nu daar trainen. Mijn trainer is ook naar de academie gegaan, dus dat was wel fijn. Ik wist hoe hij was en kende veel Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde ren van alle leeftijden zijn in de voor jaarsvakantie op dinsdag 4 en don derdag 6 mei tussen 14.00 en 17.00 uur welkom om te komen Wii-en. Er is iemand aanwezig om de kinderen, indien nodig, te begeleiden. De biblio theek leent ook spellen uit. Zevenhuizen - Een aantal jongens uit groep 8 van 't Reigerbos organiseerde een dansworkshop voor het goede doel. Meer dan veertig kinderen uit andere klassen volgden de dansles en betaalden daarvoor tweeeuro. Het geld gaat naar de stichting Day For Change. Reeuwijk - In Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 wordt voor jongeren vanaf 16 jaar voor vrijdag 7 mei van 21.00 tot 01.00 uur 'Loose End Intentions' georganiseerd. Tieners in de leeftijd van 10 tot en met 15 jaar zijn welkom op zaterdag 15 mei tijdens 'The White Party'. Dit discofeest duurt van 20.00 tot 23.30 uur. Voor meer informatie: loose.end@planet.ni, www.loose-end.eu of 06- 12839280. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias houdt woensdag 12 mei een straatvoetbal toernooi aan de Kleinpolderlaan (dus niet bij de Bron). Aanvang 11.00 uur, aanmelden kan vanaf 10.30 uur op het wedstrijdterrein of via allard@ jeugdwerkzuidplas.nl. Er wordt ge speeld in teams van vier met één reserve. Bij voorkeur aanmelden per team. Er wordt gespeeld in twee leef tijdscategorieën, tot 14 jaar en vanaf 14 jaar. De kosten voor deelname be dragen 0,50 euro. Waddinxveen - Ondanks dat Marlies Baan (11) ruim vier uur in de week moet trainen, heeft ze naast badminton ook nog genoeg tijd voorschool, vriendin nen en andere hobby's zoals dansen. Buiten de training bij haar club Invictus oefent ze twee keer in de week met andere talentvolle badmintonners op de Badminton Academy Zuid-Holland in Den Haag en Delft. Marlies wil later graag professioneel badmintonner worden en is daarvoor op de goede weg; het afgelopen weekend heeft ze drie bekers gewonnen op het Junior Masters toernooi in Tilburg.. van de oefeningen al. Ik vind de trai ningen bij de academie leuk. ledereen is heel goed en daardoor kun je veel doen en leren. Dat komt, omdat er veel meer trainers zijn, dan bij een club. Verdér is het heel gezellig. Dat vind ik goed, want tijdens het sporten moetje ook lol hebben." Marlies' broer Koen zit ook op de Badminton Academy en gaat daar zelfs naar school. "Ik zit nu nog op de basisschool, maar als ik naar de mid delbare ga, wil ik ook graag naar de school van de Academie, het Segbroek college in Den Haag. Daar zitten bijna alle kinderen op en het ligt dichtbij de sporthal waar we trainen. Om dat te mogen, moetje in de A-selectie zitten en ik hoop dat dit lukt, want er gaan maar één of twee kinderen per jaar." Om dit te kunnen bereiken, doet Mar lies erg haar best tijdens de trainingen "Naast badminton heb ik ook tijd voor heel veel andere dingen" en wedstrijden en tot nu toe gaat het heel goed. Ze is Nederlands Kampioen in haar leeftijdscategorie en staat op dit moment eerste op de ranglijst van de Junior Masters toernooien. Dit zijn twaalf toernooien, waaronder één in het buitenland. Marlies speelt zowel enkelspel, als dubbel en gemengd dubbel. "Enkel vind ik het leukst, want dan mag je alles slaan. Je kunt dan ook alleen maar boos op jezelf zijn als het mis gaat en niet op iemand anders."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25