Instrumentenparade in de muziekschool Oranje Travel man toernooi Cursus Jeu de Boules Klimmen voor de Hersenstichting Montessorischool in ban van techniek as beschilderen bij Kidz Knutselclub Breicafé Zuidpias HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK. 5 MEI 2010 27 Jeu de boules ooo Nieuwerkerk aan den IJssel - Leerlingen uitAMV-klassen (Algemene Muzikale Vorming) hielden dinsdag 27 april een instrumentenparade in de aula van de muziekschool. Op de open dag op zaterdag 29 mei mogen de AMV- leerlingen proeflessen volgen op diverse instrumenten. Daarna is het aan AMV-leerlingen op welk instrumentzij in het cursusjaar 2010-2011 lessen gaan volgen. Ook niet-leerlingen van de muziekschool kunnen zich inschrijven voor de proeflessen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Veertig spelers speelden op Koninginnedag op het Oranjetoernooi in Nieuwer kerk. De fanatiekelingen maten hun krachten daarbij over drie partijen. De winnaars van 2010 zijn: Peter Troost (eerste), Ludy de Vries (tweede) en Willem Zwang Nieuwerkerk aan den IJssel - Jeu de Boules Club Nieuwerkerk organi seert op haar eigen terrein op sport park Dorrestein een tweedaagse jeu de boules-cursus voor iedereen die meer van dit spel en haar regels wil weten. Tijdens de lessen op zaterdag 29 mei en 5 juni van 10.00 tot 12.00 uur leert men de benodigde techniek en de spelregels. De kosten' bedragen 10,- euro. Voor meer informatie en aanmelden: www.jbcnieuwerkerk.nl. Jos Kroon en zijn schoonzonen Tommy Bruggink en Charles Burm Ferraz be klimmen zaterdag 8 mei de Mont Ventoux. Aan deze uitdaging hebben zij een goed doel gekoppeld: de Hersenstichting. ledereen kan raden hoe lang het drietal erover doet om de 1912 meter hoge top te bereiken. Dat kan via www.biketour.nl. Inschrijven kost 5 euro, dus €1494- iedereen die meedoet, doneert minimaal dat bedrag aan de stichting. Kroon, Burm Ferraz en Bruggink hebben ten doel gesteld 1912 euro op te halen; gelijk aan de hoeveel heid meters tot aan de top van de Mont Ventoux. Zij streven er dus naar nog minimaal 418 euro op te halen. Volgende week een verslag in deze krant van de tocht van de drie heren. 800 600 €400 rrr. rrrrn Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Vedj-knutselteam organiseert voor woensdag 12 mei van 14.00 tot 16.00 uur een knutselmiddag in Con Musi- ca, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. De kinderen kunnen deze middag, onder begeleiding van een aantal vrijwilligsters van Vedj een 'innen tas beschilderen. De kosten bedragen 2,50 euro. Omdat de knut selclub met de maand groeit worden ouders en/of verzorgers gevraagd niet te blijven, omdat de ruimte beperkt is. Vooraf aanmelden is gewenst in ver band met de aanschaf van materia len. Dit kan via 06-14606126 of info. vedj@gmail.com onder vermelding van naam en telefoonnummer. Nieuwerkerk aan den IJssel - Breien, haken, een kopje koffie drinken, idee- en en patronen uitwisselen, gezellig kletsen en elkaar helpen met hand- werkvraagstukken. Dat kan allemaal 31 mei tussen 13.00 en 15.30 uur in het Trefpunt van De Batavier aan de Batavierlaan 6. Er zijn geen kosten aan verbonden, alleen de consumpties zijn voor eigen rekening. Voor meer infor- in het Breicafé op maandag 10, 17 en matie: 06-30694821, 0180-317204 of Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Montessorischool stonden de lessen in de maand april in het teken van techniek en wetenschap. Naast een bezoek door alle leerlingen aan de brandweer, waar onder meer de werking van een hydrauli sche knipschaar werd 'bestudeerd', leerden de kinderen op school van alles over techniek, constructies, verbindingen en stroomkringen. De kinderen kijken inmiddels met andere ogen naar de wereld om hen heen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27