nMlSslBJl klikken Nieuwe richtlijnen kwaliteit zwemwater Aanmelden voor Prikkels Muziek in Orion Bevallen in het GHZ Expositie batikwerkstukken in OrionGHZ Marjori Lutter in Orion Opvoeden Et Zo Kinderoranjeconcert op Wellant College MMoï HART VAN HOLLAND REGIO I 5 MEI 2010 31 ZONDAG 9 MEI EN HEMELVAARTSDAG UW TREKHAKEN SPECIALIST Vanaf 382,- -g: Vanaf €417,- Vanaf €418,- Vanaf 449,- Jg1 Vanaf 465,- Vanaf 475,- Wm": mÊÊBSÊI/i! Vanuit Nesselande Slechts 5 min. --—T Regio - De provincie Zuid-Holland gaat recreanten deze zomer vaker waarschuwen zodra de kwaliteit van het zwemwater te wensen overlaat. Dat is het resultaat van nieuwe, lan delijke richtlijnen voor de zwemwa terkwaliteit, die de provincie vanaf zaterdag 1 mei hanteert. Met de informatie kunnen zwemmers zelf beoordelen of ze het verantwoord vinden om het water in te gaan. Naast de waarschuwingen blijft de provincie werken met negatieve zwemadviezen en zwemverboden. Bij een negatief zwemadvies is er sprake van verhoogde concentraties blauw- algen of bacteriële verontreiniging en ontraadt de provincie iedereen het zwemmen op de bewuste locatie. Ook hier geldt de eigen verantwoor- Nesselande - Cultuur is een belang rijke factor in het dagelijks leven. Vorig jaar is de opening van het cul turele jaar in de deelgemeente gevierd met 'Prikkels'. Dit jaar is er wederom 'Prikkels'; van 10 tot en met 17 sep tember. Prikkels begint met een Ge velconcert in Zevenkamp op vrijdag avond 10 september; op zaterdag 11 september is Prikkels in Prinsenland en op zondagmiddag 12 september delijkheid. Tot slot kan de provincie nog zwem verboden uitvaardigen. Daarbij is het met de waterkwaliteit of de vei ligheid dermate slecht gesteld dat zwemmen gevaarlijk en dus onver antwoord wordt. Tegen overtreders van het verbod wordt opgetreden met processen-verbaal en boetes. komt Prikkels naar het winkelcentrum in Nesselande. Woensdag 15 septem ber staat Prikkels op de markt bij de Hesseplaats in Ommoord en vrijdag 17 september is Prikkels overdag bij de markt in Het Lage Land, terwijl 's- avonds een slotfeest plaatsvindt op het Poolsterplein bij het Alexandrium. Deelnemers, dit kunnen ook vereni gingen en dergelijke zijn, kunnen zich aanmelden via info@prikkels.nu. Voor meer informatie: www.prikkels.nu. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur kand. S. Alblas; donderdag 13 mei 9.00 uur dhr Gert van den Bos. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Seal Ibiza III HB 3 drs. Ei Bwj. mei 2002 ra s Mazda 2 HB 5 drs. .H. Bwj. juni 2003 <5* Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 ra Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 -J* ra Ford Focus II HB 5 drs. <D Bwj. sep. 2004 VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Nesselande - Andrea Emonds zingt zondag 9 mei onder begeleiding van Svetlana Lohman op piano, een ge varieerd programma in het Cultureel Centrum Orion. Romantische liede ren uit de negentiende en twintigste eeuw worden afgewisseld met aria's van Pergolesi, Handel en Vivaldi met hier en daar een ballade van Eisler en Weill. Het concert is in Culturee Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91a. De aanvang is 15.00 uur, een kaartje kost 3 euro. Meer informatie of reservering: info@ccorion.nl Regio - Het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) houdt op dinsdag 11 mei een informatieavond over 'Bevallen in het GHZ' voor zwangeren en hun part ners die in het GHZ willen bevallen. De informatieavond vindt plaats in de Gehoorzaal op de Bleulandlocatie. Er zijn twee sessies: om 19.30 uur (tot ongeveer 21.00 uur) en om 20.30 uur (tot ongeveer 22.00 uur). Aanmelden kan via 0182-505.000 of aanmelden@ghz.nl. Rotterdam - De, in de batikwerk plaats van Orion, gemaakte werk stukken naar aanleiding van de the ma's 'natuur', 'liefde', nieuw leven' en 'Holland' zijn van vrijdag 7 mei tot donderdag 17 juni te bezichtigen in Orion, de Griffioen, aan de Boy Ed- garstraat 208. Belangstellenden zijn welkom op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. De officiële opening van de expositie vindt plaats op vrijdag 7 mei om 15.00 uur. Rotterdam - Marjori Lutter exposeert van 25 april tot 14 juni in cultureel centrum Orion aan de Wollefoppen weg 91a. Lutter is één van de succes volle kunstenaars binnen de stroming Outsider Art. Zij heeft onder meer in Amerika, Japan, Zwitserland en Duits land geëxposeerd met haar werk. Marjori Lutter weet met gemak figu ren te abstraheren. Van binnen uit en met een sterke pen/kwaststreek zet zij haar vaak vreemde figuren neer. Krachtig, geconcentreerd met strakke lijnen en een gevoel voor composi tie en kleur zet zij haar figuren neer. Daarbij gebruikt zij verschillende ma terialen. Voor meer informatie: www. ccorion.nl of 010-4204480. Regio - Opvoedbureau Midden-Hol land houdt vanaf maandag 17 mei de cursus Opvoeden Et Zo. Deze is be doeld voor ouders met kinderen in de leeftijd van drie tot twaalf jaar oud. De cursus bestaat uit vijf bijeenkom sten van twee uur en gaat in op on derwerpen als het geven van positieve aandacht, grenzen stellen en omgaan met straffen en belonen. De kosten bedragen 25 euro voor de vijf bijeenkomsten. De curus is op de maandagen 17 en 31 mei en 7, 14 en 21 juni van 19.30 uur tot 21.30 uur aan de Nieuwe Gouwe Westzijde 1 in Gouda. Voor informatie of aanmelden: 0182- 547888 of www.opvoedbureau.nl. Boskoop - De aula van het Wellant College aan de Zijde was vorige week donderdag goed gevuld met ver wachtingsvolle kinderen en hun fa milie, die kwamen kijken en luisteren naar het muzikale sprookje 'Feest in het paleis', geschreven door Helga Boekestèijn en op deze avond verteld door Bart Jan Westerduin. C-Akkoord, het leerlingenorkest van Excelsior Boskoop en Concordia Waddinxveen verzorgde, onder leiding van Jeroen Wentel, de bijbehorende muziek. Isabel Floor, Bart van Daalen en Mar- lin Mulder vertolkten de diverse per sonages uit het sprookje, zoals een meisje dat prinses wilde worden, een gelaarse kat, muzikanten, jongleurs, poortwachters, ridders, een prinses, een prins en een koning. Kinderen die belangstelling hebben voor het volgen van een muziekop leiding bij het orkest kunnen zich aanmelden via 0172-213717. Voor meer informatie: www.excelsi- orboskoop.nl. C-akkoord op het Wellant College, (foto: Piet Goudriaanj Nesselande Jaap Eindhoven Noordeinde 25a r Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31