Rehoboth in ban van kunst Wiebe Lekkerkerk wint viswedstrijd Koninginnedag Slechte vangst voor HZM Nationale Molen- en Gemalendag Zoeken naar weidevogels Leen van Wensem wint Peronne Hij vertrekt naar ons dorp HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 5 MEI 2010 33 Hengelsport ZONDAG 9 MEI EN HEMELVAARTSDAG Duivensport Moerkapelle - De leerlingen van de Rehobothschool hebben de afgelopen weken gewerkt rondom het thema 'Uit de kunst'. Elke groep heeft daar op een eigen manier invulling aan gegeven aan de hand van subthema's als 'kunst op z'n Hollands', 'beroemde schilders', 'Griekse kunst' en 'archi tectuur'. Vorige week woensdag was het kijkdag en mochten alle ouders, grootouders en andere belangstel lenden een kijkje komen nemen op de school. Op het schoolplein was het schoolwerkstuk te bewonderen, dat bestond uit honderden versierde takken. Actiemarkt Tegelijk met de tentoonstelling was er een actiemarkt, waaraan door onder meer plaatselijke winkeliers en on dernemers geheel belangeloos pro ducten geschonken waren voor de verkoop. De opbrengst van de actie markt is voor de helft bestemd voor nieuwe leermiddelen. De ander helft wordt gedoneerd aan de stichting Mercy Ships in Rotterdam voor het project 'Outlook of Hope'. Versierde takken op het schoolplein van de Rehoboth. Zevenhuizen-Moerkapelle - Voor Hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle was het zaterdag een slechte dag. Slechts vier van de acht deelnemers die meededen voor het clubkampioenschap wisten in het Voedingskanaal bij Geervliet vis aan de haak te slaan. Eerste werd J. de Zwart met 10.480 gram, tweede werd Zevenhuizen-Moerkapelle - Aan de viswedstrijd, georganiseerd door Hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle, werd op Koninginnedag meegedaan door negen kinderen. Eerste werd Wiebe Lekkerkerk met een vangst van drie vissen, tweede werd Sander Hoek, eveneens met drie vissen, maar wat kleiner van stuk. Alle kinderen gingen met een prijs naar huis. Bij de senioren werd Dennis Hoefak- ker eerste met een brasem van 1250 gram; tweede werd Sander Jaspers met 1210 gram en op de derde plaats eindigde N. Van Leeuwen met 680 gram. In Moerkapelle deden 15 kinderen mee aan de viswedstrijd. Slechts twee van hen wisten een vis aan de haak te slaan. Eerste werd Timon van Dam, terwijl Geert Nieuwenhuijse tweede werd. Uiteraard gingen ook hier alle kinderen met een prijs naar huis. Zevenhuizen - Leerlingen van groep 5 en 6 en hun juffen van de Eendragt zijn dinsdag 27 april op natuurexcur- sie geweest. Centraal deze middag stond het bestuderen van weidevo gels. De kinderen moesten een aantal op drachten uitvoeren, waaronder met een verrekijker zoeken naar vogels en wormen steken. Ook leerden de leer lingen hoe zij nesten van weidevogels kunnen vinden. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op de nationale Molen- en Gemalendag, za terdag 8 mei, vinden tussen 10.00 en 17.00 uur diverse activiteiten plaats. Naast het volgen van een fietsroute, kan men bij de Molenviergang, te vinden aan de oostkant van de Rotte nabij de A12, een rondleiding krijgen in de gerestaureerde molen van mo lenaar en bewoner J. Springer. In de molen is een geheel nieuw onderwiel te bewonderen; een houten wiel wat de overbrenging van de windkracht W. Berkelaar met 9.560 gram, op de derde plaats eindigde Adr. van Erk met 2.640 gram en vierde werd H. Kok met 1.620 gram. De volgende wedstrijd is op zater dag 15 mei; dan wordt er samen met Waddinxveen gevist in het Aarkanaal. Vertrek om 6.00 uur vanaf de par keerplaats van La Baraque. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. P. Vroegindeweij en 19.00 uur ds. A.H. Groen; donderdag 13 mei 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot; donderdag 13 mei ds. A. Christ. Geref. Kerk 9.30 uur ds. H. IJzer man; donderdag 13 mei 9.30 uur dra. K.W. Broos. Ver.v.Vrijz.Protest. geen dienst. R.K. Gem. Moe./Zev. n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 19.00 uur ds. G. Clements; don derdag 13 mei ds. H. Paul. Herst. Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur kand. WJ.C. van Blijderveen; donderdag 13 mei 9.30 uur kand. WJ. van den Brink. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.C. Klein en 18.30 uur ds. 1 Boer; donder dag 13 mei 9.00 uur ds. P. van Duijvenbode. Molens van de Molenviergang in de vreugdestand. (foto van:Johan Ottevanger) van de wieken via de koningsspil overbrengt naar het scheprad dat er voor zorgt dat het water de polder uitgeslagen wordt. Belangstellenden, komend per auto, kunnen deze parke ren op de parkeerplaats nabij molen nummer 3; over het paadje langs de molens 3 en 2 komt men bij molen 1. Wandelaars kunnen vanaf de Een- dragtsmolen nabij de jachthaven, waar een puzzeltocht van start gaat, lopen richting molen 1. Voor meer informatie: 06-53385372 Zevenhuizen - De postduiven van De Stormvliegers hadden zaterdag 1 mei een concours vanuit het Noord- Franse Peronne op een afstand van 259 km. Vrijdagavond werden er 536 duiven ingekorfd voor deze wedstrijd. Door de regenbuien op zaterdagmor gen was het moeilijk om op het juiste tijdstip de duiven los te laten maar om 11.30 uur konden de in totaal? 39500 duiven het luchtruim kiezen. Om 14.23 uur arriveerde de snelste duif bij Leen van Wensem. Zijn duif had 89 km.p/u gevlogen. De laat ste prijsduif kwam 21 minuten later thuis. Uitslag: 1-8-14-16-22 Lv.Wensem. 2-15 MJongenelen, 3-11-18 N.Koppenaal, 4-6-12-13-2,8 M.Strijdhorst, 5 J.S. Heykoop, 7-10 Joh. Stofberg, 9-20-21 M.Flier, 17 Joh. Wiltenburg, 19 R.v.d.Helm, 23-24, R.Brands. www.hartvanholland-online.nl/ De Mond Vol

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33