De Nond Vol Raad van State heft ontgrondingsverbod Zevenhuizerplas op Slachterij Clazing op oorlogspad tegen buurman Duijndam Oranjetelg in Oud Verlaat? Zeven Muzen viert jubileum Openbare fractievergadering Muziek en dans bij de Eendragt Brigden in Swanla HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 5 MEI 2010 Raad van State - uitspraak Zitting Raad van State Bridgen Den Haag/Zevenhuizen - Het zand- winbedrijf Boskalis/Rijnland kan voorlopig doorgaan met de winning van zand onder een steile hoek in de Zevenhuizerplas. De provincie Zuid- Holland had eerder het werk stilge legd en geëist dat eerst een nader onderzoek naar de gevaren van de zandwinning zou worden gedaan. Maar de Raad van State vindt die maatregel vooralsnog onterecht. De ingreep van de provincie kwam jaren nadat bij de zandwinning oe ververzakkingen optraden. Dat ge- beurde in de jaren 2002, 2003 en 2004. Toen maakte de provincie dui delijk dat er geen maatregelen tegen Boskalis/Rijnland zouden worden ge nomen. Dat gebeurde pas vorig jaar, nadat een deskundigenrapport over de zandwinning was verschenen. Maar de Raad vindt dat geen goede reden om het werk nu stil te leggen. Zeker omdat er grote financiële be langen op het spel staan. Volgens de Raad geeft de vergunning de provincie alleen maar het recht om in te grijpen, als zich een calamiteit zoals een oeververzakking voordoet. Maar dat is al sinds 2004 niet meer ■het geval. Den Haag/Zevenhuizen - De al tien jaar durende vete tussen Ex portslachterij Clazing en agrarisch bedrijf Duijndam aan de Bierhoog- tweg heeft een vervolg gekregen. Clazing eist openbaarmaking van be drijfsinformatie van het bedrijf van Duijndam. Maar het ministerie van LNV weigert die tot nu toe beschik baar te stellen. Maandag diende in die zaak een ho ger beroep bij de Raad van State. Dat werd ingesteld door het ministerie, omdat de Haagse rechtbank eerder oordeelde dat de minister de gege vens moest verstrekken. Maar vol gens het ministerie gaat het om ge gevens die concurrentiegevoelig zijn. En die hoeven niet op straat komen te liggen, vindt de minister. Geheim Waarom Clazing de informatie wil hebben, blijft geheim, zei de advo caat van het bedrijf. Maar het feit dat advocaten op die informatie azen, betekent al dat ze op oorlogspad zijn en een rechtszaak voorbereiden als uit de bedrijfsgegevens blijkt dat er iets niet deugt bij Duijndam. Clazing wil informatie over het aan tal dieren dat Duijndam houdt en informatie over zijn mestopslag. Vol gens het ministerie zijn dit gegevens waarmee concurrenten hun voor deel kunnen doen. De rechters van de Raad van State konden zich daar echter niets bij voorstellen. Volgens de advocaat van Clazing gaat het om milieu-informatie en die mag het mi nisterie niet eens achterhouden. Duijndam zelf pleitte bij de Haagse rechtbank tevergeefs voor geheim houding van zijn bedrijfsgegevens. Clazing zou al jaren samenspannen met de gemeente om hem beentje te lichten. Met openbaarmaking van gegevens van zijn bedrijf is ook niet meer te achterhalen wie daar allemaal over beschikt. Bovendien worden die gegevens tegen hemzelf gebruikt De uitspraak volgt over zes weken. www.hartvanholland-online.nl/De Mond Vol Zevenhuizen - De Zeven Muzen werd in 1975 opgericht. In de loop der ja ren heeft ze haar aanbod aan crea tieve- en muziekcursussen steeds uitgebreid en momenteel staan hon derden leerlingen ingeschreven. Ter ere van haar 35-jarig bestaan trakteerde de Zeven Muzen het pu bliek tijdens Koninginnedag op mu ziek van een draaiorgel en kon men 'voor een prikkie' een portie poffer tjes eten. In het Vrijzinnig Hervormde kerkje vond een feestelijke 'play-inn' plaats waar het publiek kon luisteren naar pianisten, fluitisten, zangeressen en leerlingen van de cursussen mu- ziekverkenning of gitaar. Een aantal volwassenen kwam met instrument spontaan 'binnenvallen' om een ver rassend optreden te verzorgen. Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl. Zuidpias - D66, afdeling Zuidpias, houdt dinsdag 11 mei een openbare fractievergadering. Belangstellenden uit de gemeente zijn deze avond, die begint om 20.00 uur, welkom. De ver gadering is in het raadhuis in Nieu- werkerk aan den IJssel. De partij wil maandelijks de visie van anderen vernemen over onderwerpen die kort daarna op gemeentelijk ni veau worden besproken. Aankomen de dinsdag staan onder andere de volgende onderwerpen op de agenda: woningbouw volgens de NIROV-nota, centrum voor jeugd en gezin, grond onteigening Kleine Vink, gemeente lijke verordeningen voor winkeltijden en leerlingenvervoer. Ook zijn er al gasten die al gespreks tijd hebben aangevraagd tijdens de fractievergadering. Deze zijn afkom stig uit het bestuur van de stichting Peuterspeelzalengroep Klavertje Vier. De stichting wil deze avond van ge dachten wisselen over het huidig en toekomstig beleid van de gefuseerde peuterspeelzalen uit Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle. Verrassende optredens tijdens de 'play-inn'van de Zeven Muzën. Zevenhuizen - Bridgeclub Zevenhui zen speelde dinsdag 27 april de vierde zitting in de derde ronde in dorpshuis Swanla. In de A-lijn werd de zitting gewonnen door het combinatiepaar Ruud Bantje en Patricia Niewold met 62,40 procent. Guisy Hatenboer en Riet Boef volgden hen op de voet en Gert en Ria Jansen werden derde. De tussenstand is nu: Ruud Bantje en Mark de Wall met 61.87 procent, Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden met 59.43 procent en Virginie Lam- merts en Ans Rodenburg met 54.05 procent. In de B-lijn wonnen Wim en Marga Metselaar met 62.80 procent. Fenna en Pieter van der Lelie en Ger Span jaard en El Zwanenburg werden tweede en derde. De Metselaars staan ook in het alge meen klassement bovenaan. Anneke de Graaf en Elisabeth Tump haalden met 61.46 procent de winst binnen bij de C-lijn. Joop van der Hoofd en Janny Moonen werden tweede, Henk en Riet Heemskerk derde. De tussenstand na vier zittin gen: 1. Anneke de Graaf en Agaath Oosterling/ Elisabeth Tump, 2. Henk en Riet Heemskerk en 3. Loes Bantje en Mathilde de Kroes. Zevenhuizen - Dansers, zangers, vio listen, gitaristen en drummers tover den het speellokaal van de Eendragt vorige week donderdag om tot een feestzaal. Alle artiesten hadden hun outfit op elkaar afgestemd: paars met wit Et wit met paars, haren wa ren kunstig getoupeerd en spuitbus sen glitter waren leeggespoten. Eline, Timon en Talita uit groep 4 gin gen met hun zelfgeschreven liedje 'Jezus is teruggegaan' aan de haal met de derde prijs. Darya uit groep 4b won met haar solo-viooloptreden van Bach de tweede prijs. De win naars waren Beau en Demyellem met een strakke vertolking van Michael Jackson.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37