Nat pak voor goed doel Kevin Blom fluit voor Kika Indiaantjes vieren feest Vrachtwagen frontaal op pijlwagen Vlucht vanuit Peronne Dubbelexpositie in bibliotheek HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 5 MEI 2010 41 ZONDAG 9 MEI EN HEMELVAARTSDAG Duivensport Moordrecht - Een aantal deelnemers aan de werkvakantie naar Tanzania van komende zomer stonden op Ko ninginnedag met een kraam op de Smidse. Het publiek kon hier diverse consumpties kopen, maar de meeste aandacht ging uit naar de ludieke actie 'Smijt de Kannibaal'; tegen be taling lieten deelnemers zich 'voor het blok zetten' om zich vervolgens nat te laten gooien met sponsen. Na verloop van tijd ging men echter, te gen meerprijs, over op emmers. Ook de dominees Ruben Schep en Erik Schipper lieten zich voor het goede doel vrijwillig nat gooien. De dag heeft een bedrag van 730,- euro op gebracht. Moordrecht - Het tweede toernooi van de actie van voetbalvereniging Moordrecht support KIKA vindt plaats op zaterdag 8 mei. Niemand minder dan eredivisiescheidsrechter Kevin Blom zal minimaal één wedstrijd van de E-pupillen fluiten. Deelnemende clubs komen uit Rotterdam (L.M.O., oude club Giovanni van Bronckhorst), Scheveningen, Lisse, Zevenhuizen (Groeneweg), Waddinxveen (WSE) Jodan Boys en O.N.A. Gouda. Vanzelf sprekend komen ook de E-ploegen van W Moordrecht allemaal in actie. Naast de wedstrijden worden er ac tiviteiten voor KIKA georganiseerd (Kinderen Kankervrij), zoals een lote rij met voetbal prijzen, het boarding schieten alsmede het penaltyschieten voor de KIKA-trofee, een collectors item voor de winnaar van het penal tyschieten voor 1,- euro. Ook maakt men op de KIKA-dagen voor 2,- euro kans op twee tickets voor de interland Nederland-Hongarije. ledereen is zaterdag 8 mei van harte welkom op Sportpak Het Lage. Voor meer informatei: www.vvmoordrecht.nl klMinl'JN L I Moordrecht Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 mw.ds. Bootsma-Gerritsen; don derdag 13 mei ds. T.R. Schep (SoW). Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk n.n.b. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. Veldhuijzen en 18.30 uur ds. De Jong; donderdag 13 mei 9.30 uur ds. De Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Woord- en Commu nieviering WoCo Moordrecht; donderdag 13 mei Eucharistie viering met pastoor Bakker. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaats vinden. Een frontale botsing op deA20. (Foto Wilco Hogenbirk) Moordrecht - Een vrachtwagen is woensdagavond 28 april frontaal op een pijlwagen gebotst. Dit gebeurde op de rijksweg A20, tussen Gouda en Moordrecht in. De chauffeur van het voertuig werd bij de klap uit zijn cabine geslingerd en raakte ernstig gewond. Moordrecht- Kleuters van basisschool De Achtbaan vierden vorige week don derdag een indianenfeest. De indiaantjes konden onder andere een wigwam bekleden, blikgooien, touwtrekken, paardrijden en natuurlijk leren schieten met pij! en boog. Door de klap werd de kreukelzone van de pijlwagen volledig ingedrukt. Bo vendien werd de 'botswagen', samen met de vrachtauto waaraan het ge koppeld was, 180 graden gedraaid en de vluchtstrook op geduwd. Het is nog onbekend hoe het ongeval kon gebeuren. Moordrecht - De voorzitter Jacob 'Ja- pie' Speksnijder van de Gevleugelde Vrienden heeft de vlucht vanuit Pe ronne gewonnen. Uitslag wedvlucht Peronne Gevleu gelde Vrienden Moordrecht dd: 01- Moordrecht - Werken van Emmy Ver- kerke en Vera Maguire, beiden afkom stig uit Nieuwerkerk aan den IJssel, zijn de hele maand mei te bezichtigen in de plaatselijke vestiging van biblio theek de Groene Venen. Emmy Verkerke schildert met acryl verf en laat zich inspireren door haar gevoel, haar omgeving en de natuur. De schilderijen worden gemaakt in haar atelier aan de Waterschapsweg 4, waar zij ook schilderlessen aan hinderen en mandalatekenlessen ver zorgt. Vera Maguire raakte jaren geleden 05-2010: 1 -2-10-12-18 J.Speksnijder, 3 M.Terlouw, 4 H.Beider 5-9-14-15, P.Twigt, 6-8-19. BepEtNico Pals- graaf, 7 A.Dekker, 11 P8tl Heikoop, 13 C.Polfliet, 16 G.de Lelij,—.+17. C. STAR- geïnteresseerd in keramiek. Zij volgde diverse opleidingen op dit gebied. Zij verzorgt workshops en handvormles- sen in haar eigen atelier aan huis én in Frankrijk. Voormeerinformatie: www.emmyver- kerke.nl of www.dutchess-house.com en www.bibliotheekdegroenevenen.n Gouwenaren mishandeld in Moordrecht Moordrecht - De politie is op zoek naar twee jongens die twee jon gens uit Gouda van 18 jaar heb ben mishandeld op de Kerklaan. De Gouwenaren liepen zaterdag 1 mei rond 00.30 uur over de Westringdijk met twee meisjes toen er een korte woordenwisseling ontstond. De groep passeerde elkaar, echter even later liepen de onbekende jongens terug naar de Gouwenaren. Hierop werden de Gouwenaren geschopt en geslagen. Na een trap in het ge zicht van één van de Gouwenaren zijn de onbekende jongens weg gerend. De politie is op zoek naar getuigen. De daders zijn ongeveer 20 jaar, hebben een breed postuur en stekeltjeshaar. Getuigen worden verzocht zich te melden via 0900- 8844. Hennepkwekerij ontmanteld Moordrecht - De politie heeft dins dag 27 april een hennepkwekerij ontmanteld in Moordrecht. Uit on- derzoekbleekdatereen loodsaande Zuidbaan hoogstwaarschijnlijk een hennepkwekerij aanwezig was. De politie is het gebouw binnenge gaan, er werd een hennepkweke rij met 623 planten aangetroffen. En werd illegaal stroom afgetapt, hiervoor is aangifte gedaan van diefstal van stroom. Er waren geen personen in de loods aanwezig. De politie heeft de hennepplanten en andere goederen zoals assimilatie lampen in beslag genomen en doet verder onderzoek naar de zaak. De politie vraagt vermoedens over de aanwezigheid van hennepkwe kerijen altijd uit te spreken. Omdat hennepkwekerijen vaak provisorisch zijn ingericht is de kans op branden en waterlekkages aanwezig. Daar naast verbruikt een in werking zij nde hennepkwekerij veel stroom en vaak wordt de stroom dan ook illegaal afgetapt. Dit kost de ener giebedrijven veel geld, en daarmee dus ook de maatschappij. De ener giebedrijven zijn er daarom ook op gebrand om hennepkwekerijen op te doeken. Dominee Ruben Schep krijgt de volle laag!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 41