Moordrecht wint van kampioen Bodegraven IJssel overtuigend kampioen Voetballertjes naar WK 3 tegen 3 Groeneweg wint simpel van DWO HART VAN HOLLAND SPORT5 MEI 2010 -45 Voetbal Hockey Voetbal Voetbal Moordrecht - Voetbalvereniging Moordrecht kon donderdag 29 april promo veren bij winst op Bodegraven. Dat deed de thuisploeg ook met 3-0, maar RVC '33 versloeg zijn tegenstander Haastrecht met 0-2 waardoor beide clubs nog evenveel punten hebben. Voor Moordrecht was dit wel de laatste zware tegen stander dit seizoen, hoewel je dat niet direct aan de wedstrijd zag. Door Joke Heikens Zeker in de eerste helft kwam Bode graven, dat vorige week kampioen werd, nauwelijks aan aanvallen toe. Moordrecht maakte vanaf het eerst fluitsignaal duidelijk waar het op uit was en was ook de betere ploeg. Na tien minuten scoorde Jeffrey Hilger- man voor Moordrecht de openings treffer. Even later was het bijna 2-0, maar de paal stond in de weg. Moor drecht bleef aanvallen en in de 20e minuut scoorde Dennis Heuvelman. Bodegraven kwam na dit doelpunt voor het eerst in het strafschopgebied van de thuisploeg. De Bodegraafse spelers schelden veel op elkaar, wat ze in de tweede helft op een tweede gele kaart en dus rood komt te staan voor een speler. De coach van Bode graven moedigde zijn ploeg wel aan, maar als de bal al in hun bezit kwam, waren ze die snel weer kwijt. Passes die niet aankomen, de bal laten lopen, dat helpt niet om een goede aanval op te bouwen. Na rust draaide de wedstrijd opeens om. Bodegraven was nu bijna voort durend bij de goal van Moordrecht te vinden, terwijl de thuisploeg er amper aan te pas kwam. Bodegraven leek terug in de wedstrijd te komen, toen Moordrecht de bal kreeg en met een prachtige aanval bijna voltallig voorin te vinden was. Dennis Heu velman schopte de bal uiteindelijk in het doel; 3-0. Bodegraven probeerde nog van alles, maar kwam piet door de verdediging van Moordrecht heen. Een doelpunt van Bodegraven met de hand, werd i'n eerste instantie goedgekeurd, maar na overleg met de grensrechter alsnog afgekeurd. Dit zorgde voor verhitte taferelen en medespelers konden net voorkomen dat een aantal spelers op de vuist ging. "De eerste helft was ons beste deel", zei Paul Overeijnder na afloop, die in de tweede helft was gewisseld. "We loerden vooral op de counter in de tweede helft en dat lukte. Onze verdediging stond goed en daarmee frustreerden we Bodegraven." Elf talleider Sjaak Binke was vooral blij: "We zijn erg blij met deze overwin ning, we hebben goede hoop dat we Een aanval van kampioen Bodegraven. promoveren. Maar als we gelijk met RVC eindigen in punten, komt er een beslissingswedstrijd." IWEN MAKELAAR^ Nieuwerkerk aan den IJssel - Hockeyclub IJssel won zondag 2 mei met 5-0 van Catwijck. Hiermee werden de heren kampioen in de derde klasse B. Dit team gaf hiermee het goede voorbeeld aan nog zeven andere teams van de club die ook kampioen kunnen worden. 'We hebben hier drie jaar naartoe gewerkt en nu is het gelukt", zei trainer Robin van der Waart na afloop tegen zijn uitgelaten groep. Door Joke Heikens De regen kwam met bakken uit de lucht, maar dat kon de mannen niet deren. Tegen het altijd lastige Cat wijck nam IJssel het initiatief. En kele die-hard toeschouwers waagden het om in de regen langs het veld te staan, maar het overgrote deel hield zich op in en rond het clubgebouw onder de luifel. Daan van der Vlis zette de thuisploeg al snel op 1-0. Rowan de Keijzer maakte de 2-0 en even later zorgde Jelmer Jakobs voor 3-0. Catwijck kwam daarna wel meer opzetten, maar echt gevaarlijk wer den ze niet. In de tweede helft kreeg Catwijck meer ruimte, daar kwam echter niet echt iets uit. Pas nadat Van der Vlis de stand op 4-0 had ge zet uit een mooi velddoelpunt, viel er iets van de thuisploeg af. Frank en vrij ging de wedstrijd verder en het was een strafcorner die voor de eindstand van 5-0 zorgde, Floor Gijsen maakte dit doelpunt. Voorzitter Gerard Veurink was erg blij met 'zijn' winnaars: "Ze hebben er hard voor gewerkt en ze verdienen het ook om te winnen en te promo veren. Gelukkig houden we volgend seizoen dezelfde trainer, dat geldt ook voor de dames. Dat hadden we al eerder vastgesteld, dat de trainers blijven, of ze promoveren of niet. Dat de heren nu tweede klasse gaan spe len vraagt ook investering van de club en daar zijn we al druk mee bezig." Trainer Van der Waart is vooral blij, al in de rust loopt hij te stralen bij een stand van 3-0, ook al zegt hij: "Het ziet er goed uit, maar we zijn er nog niet.".Hij dekt zich in voor als er nog iets misgaat, maar het publiek weet dan al zeker dat IJssel kampioen wordt. Na afloop laat hij pas echt zien hoe blij hij is. "Ik ga nu met de jongens champagne drinken." Nieuwerkerk aan den IJssel - Sam van der Heiden, Thomas Hazebroek, Mare Hazenbroek en Scott van Dijk hebben het Nederlands kampioenschap 3 te gen 3 op hun naam geschreven. De Nieuwerkerkse voetballers wisten zich daarmee meteen te plaatsen voor het wereldkampioenschap 3 tegen 3, dat wordt gehouden in het Emirates Sta dium van Arsenal in Londen. Het WK wordt komende maand gehouden. Ontlading: kampioenschap en promotie zijn binnen. Zevenhuizen - Na de deceptie van vorige week tegen Full Speed, moest Groeneweg deze week in Zoetermeer aantreden tegen het in degradatie nood verkerende DWO. DWO moest winnen om niet rechtstreeks te de graderen. Het team was veel in het bezit van de bal, maar kon niet ge vaarlijk worden. Groeneweg ging zeer efficiënt met de kansen om die het kreeg; de eerste de beste kans was gelijk raak. Maurice Eckhardt zette met een mooie boogbal Menno van Dam vrij voor het doel om te scoren. Niet veel later zorgde Menno van Dam met een goede individuele actie ervoor dat Mathijs Kortlever de bal in het doel kon tikken. DWO was enkele keren met afstandschoten gevaarlijk, maar Groeneweg-doelman Dennis van der Bor hield met goede reddin gen zijn doel schoon. In de tweede helft ging DWO op jacht naar het aansluitende doelpunt, maar door de hierbij genomen risico's viel het doelpunt aan de andere kant door Maurice Eckhardt. Na nog een afge keurd doelpunt was het wederom Maurice Eckhardt scoort het laatste doelpunt van het seizoen voor Groe neweg, Eckhardt, die na goed voorbereidend werk van de debuterende A-junior Dries Scheffers, het laatste doelpunt van het seizoen voor Groeneweg kon scoren. Voor Leen Swanenburg was dit zijn laatste wedstrijd als trainer bij Groeneweg, terwijl ook afscheid genomen werd van Ad de Bree, die gedurende 25 jaar verzorger van de club is geweest. Kijk voor meer foto's op www.hart- vanholland-online.nl 4

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 45