Zuidpias gemeente RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 5 MEI 2010 Besluitenlijst van de raadsvergadering van 27 april 2010 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt deze eveneens terugvindenopwww.zuidplas.nl 1. Instelling commissie onderzoek geloofsbrieven en installatie van mevrouw L.W. Borrmann als lid van de gemeenteraad De raad heeft de heren E. Diersmann, M. van der Linden en J. Ooms benoemd tot commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven. De ingestelde commissie heeft de betref fende geloofsbrieven onderzocht en in orde bevonden. Vervolgens heeft de gemeenteraad besloten om mevrouw L.W. Borrmann als raadslid toe te laten. Mevrouw Borrmann tijdelijk de heer E. Knoester (SP) vervangen. 2. Benoeming van mevrouw A.C. Woudstra in de raads commissie Maatschappelijke Ontwikkeling De fractie van SP heeft mevrouw A.C. Woudstra voorgedra gen als lid van de raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling. Zij treedt in de plaats van de heer M. L. Lacroix. De raad heeft overeenkomstig het voorstel mevrouw A.C. Woudstra benoemd. 3 Aanbesteding hulp bij het huishouden, uitgangspunten en randvoorwaarden De hulp bij het huishouden, die als een voorziening in het kader van de Wmo verstrekt kan worden, dient minimaal 1 maal in de 4 jaar aanbesteed te worden. Door de fusie wordt de termijn gehanteerd die voor de "oude gemeente" Moordrecht van toepassing was, namelijk een nieuwe aanbesteding die per 1 januari 2011 geresulteerd moet hebben in een contractering van partijen. Met de nota uitgangspunten en randvoorwaarden voor de aanbesteding hulp bij het huishouden periode 2011 - 2014 worden de kaders vastgesteld voor de nieuwe aanbesteding. De raad heeft met het voorstel ingestemd 4. Ontwerp bestemmingsplan "De Bonk Zevenhuizen" Het ontwerpbestemmingsplan "De Bonk Zevenhuizen" heeft ter inzage gelegen. Gedurende de termijn zijn er vier zienswijzen ingediend. De zienswijzen zijn beantwoord in bijgevoegde "Nota van beantwoording en wijziging ziens wijzen en overlegreacties". De raad heeft overeenkomstig het voorstel het bestemmingsplan vastgesteld. 5. Bestemmingsplan Westeinde-Weteringstraat te Moordrecht Het bestemmingsplan Westeinde-Weteringstraat heeft ter inzage gelegen en er zijn geen zienswijzen op het plan ontvangen. Nu ligt het bestemmingsplan ter besluitvor ming voor. De raad heeft overeenkomstig het voorstel het bestemmingsplan vastgesteld. 6. Beheerplan 2010-2020 Gemeentelijke brandweer Zuidpias In het verlengde van de fusie van de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle zijn ook de afzonderlijke gemeentelijke brandweren gefu seerd tot de Gemeentelijke brandweer Zuidpias. Om de kwaliteit van de brandweerzorg in de afzonderlijke kernen op gelijk niveau te brengen en dit niveau ook na de regionalise ring te continueren en borgen, is voor brandweer Zuidpias een beheerplan opgesteld. De raad heeft het Gemeentelijke Beheerplan 2010-2020 ongewijzigd vastgesteld. 7. Regionalisering Brandweer Een voorstel tot het vaststellen van de gewijzigde gemeen schappelijke regeling "Regionale Brandweer en GHOR Hollands Midden" en instemmen met de startbijdrage, als gevolg van de regionalisering van de brandweer en de uitvoering van de Wet Veiligheidsregio's. De raad heeft met het voorstel ingestemd 8. Jaarprogramma 2010 Milieudienst Notitie Milieujaarprogrammering 2010. De raad heeft de notitie met invulling van het wettelijk milieukader op hoofdlijnen vastgesteld. 9- Bestemming verkoopopbrengst Dorpsstraat 60 te Moordrecht 0p 7 juli 2009 heeft de gemeenteraad het voornemen uitgesproken de verkoopopbrengst te storten in de bestemmingsreserve "Verbouw Dorpshuis". Dit voorstel heeft tot doel dè storting van de verkoopopbrengst in de "Reserve verkoop Dorpsstraat Ambachthuis" te krijgen. De raad heeft met het voostel ingestemd. 10. Initiatiefvoorstel stimulering BegrotingsWijzer 2010 Het Instituut voor Publiek en Politiek (IPP) heeft in samen werking met de gemeente Zuidpias een BegrotingsWijzer ontwikkeld. Met dit instrument krijgen inwoners van Zuidplas de gelegenheid om aan te geven aan de gemeen teraad welke zaken zij van belang vinden voor de komende jaren. Daarbij krijgen de Zuidplassenaren tevens de kans om ook nieuwe plannen in te dienen. Om de deelname aan deze BegrotingsWijzer te stimuleren heeft de werkgroep Participatie voorgesteld om maximaal 50.000 ter beschikking te stellen voor stellen voor goede ideeën/ plannen die via deze BegrotingsWijzer worden ingediend. De raad heeft unaniem met dit intiatiefvoorstel ingestemd. 11. Verzoek tot instelling onderzoek ex artikel 155 a van de Gemeentewet inzake "procedure bouwvergunning 's-Gravenweg 59, 2911 CE te Nieuwerkerk aan den IJssel De raad heef besloten om geen onderzoek in te stellen als bedoeld in artikel 155a van de Gemeentewet naar integri teit van college en ambtenaren inzake het dossier proce dure bouwvergunning 's-Gravenweg 59; 2911 CE te Nieuwerkerk aan den IJssel. Indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: - Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht (individuele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; - Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; - Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt tel: (0180) 330 311. Besluit: Verzoek tot instelling onderzoek ex artikel 155 a van de Gemeentewet inzake "procedure bouwvergunning 's-Gravenweg 59, 2911 CE te Nieuwerkerk aan den IJssel De raad heeft besloten om geen onderzoek in te stellen als bedoeld in artikel 155a van de Gemeentewet naar integri teit van college en ambtenaren inzake het dossier proce dure bouwvergunning 's-Gravenweg 59; 2911 CE te Nieuwerkerk aan den IJssel. Bezwaar op grond van Algemene wet bestuursrecht mogelijk Heeft u als belanghebbende bezwaren tegen bovenge noemd besluit? Tegen dit besluit kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van publicatie een bezwaarschrift indienen bij de gemeen teraad van de gemeente Zuidpias Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL. Het bezwaarschrift moet gemotiveerd en ondertekend zijn. Heeft u een bezwaarschrift ingediend en meent u dat de betrokken belangen zo zwaar wegen dat u de beslissing hierop niet kunt afwachten? In dat geval geeft de Algemene wet bestuursrecht u de mogelijkheid om een voorlopige voorziening aan te vragen bij de Voorzieningenrechter van de rechtbank 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH 's-GRAVENHAGE. Hiervoor moet u griffierecht betalen. U krijgt daarover bericht krijgt van de griffier van de Rechtbank. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Tijd: 20.00 uur Vergadering: Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling Datum: 17 mei 2010 Agendapunten: 1. Opening 2. 20.00 uur 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmel dingen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. a. Vaststelling adviezenlijst commissie MO van 12 april 2010 b. Actiepuntenlijst commissie MO 5. Ingekomen stukken 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Presentatie over Centrum voor Jeugd en Gezin De presentatie over Centrum voor Jeugd en Gezin zal gegeven worden door de heer H. Houtman. 9. R 10092 Verordening Leerlingenvervoer gemeente Zuidpias De gemeente Zuidpias werkt op dit moment met drie verschillende Verordeningen Leerlingenvervoer. Deze drie verordeningen moeten geharmoniseerd worden tot één Verordening Leerlingenvervoer. Portefeuillehouder: J. Verbeek 10. R 10093 Zendtijdaanvraag lokale omroep Het Commissariaat voor de media heeft de gemeenteraad verzocht om aan de hand van de door de Stichting Omroep Zuidpias overlegde gegevens een gemotiveerd advies uit te brengen over het verzoek van de Stichting Omroep Zuidpias om voor vijf jaar zendtijd toe te wijzen. Portefeuillehouder: J. Verbeek 11. Sluiting Vergadering: Raadscommissie Ruimte Datum: 18 mei 2010 Agendapunten: 1. Opening 2. 20.00 uur 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldin gen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. Ingekomen stukken 5. a. Vaststelling adviezenlijst commissie Ruimte van 13 april 2010 b. Actiepuntenlijst commissie Ruimte 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Presentatie m.b.t. de stand van zaken Hollandsche IJssel project. De presentatie zal gegeven worden door mevrouw B. van Boxmeer. 9. R 10091 Onteigening gronden Kleine Vink Op 8 september 2009 nam het College van B&W van de toenmalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel het besluit de gemeenteraad voor te stellen tot het voornemen tot onteigening van de nog niet in gemeentelijk eigendom zijnde gronden, gelegen in het bestemmingsplan Sportpark Kleine Vink 2009, te besluiten. Het college besloot conform en gelet op het voorstel dienaangaande besloot de gemeenteraad op 27 oktober 2009 dienovereenkomstig. Het besluit werd aan belanghebbenden bekend gemaakt, het ontwerpraadsbesluit en het ontwerp-onteigeningsplan werden ter visie gelegd en belanghebbenden werden in de gelegenheid gesteld zienswijzen naarvoren te brengen. De volgende stap in deze procedure is het nemen van het raadsbesluit tot onteigening. Portefeuillehouder: J. Verbeek 10. R 10093 Reparatieplan Aansluiting A20 te Moordrecht Ter inhoudelijke beoordeling wordt u het (concept) ont werpbestemmingsplan "Aansluiting A20 Moordrecht, reparatie" aangeboden. 11. Sluiting MMMMB

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7