'Vrijheid maak je met elkaar' Bewoners van Dorrestein zijn Blues-VIP's Sportmiddag met een beperking ■I HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 12 MEI 2010 11 Bieb gesloten Eerste kidsdisco in 't Blok Bijbel centraal tijdens viering in Gideonschool ZONDAG 16 MEI Stilte aan de Kerklaan. gekomen bij vredesmissies, zoals in Verbeek. "De jongeren van de VEDJ elkaar, jong en oud, dichtbij en veraf, Afghanistan. De afgelopen vijfenzes- gaan binnenkort naar Polen om het wereldwijd." tig jaar is er geen dag voorbij gegaan, concentratiekamp Auschwitz te be- Naast de toespraak van wethouder zonder dat ergens in de wereld oorlog zoeken en jongeren van de scouting Verbeek werden er kransen gelegd was. en Stichting Jeugdwerk Zuidpias namens het gemeentebestuur van Op dit moment zijn er meer dan der- werken vanavond aan deze herden- Zuidpias, de Lichtkring, -namen de tig oorlogen aan de gang. Vrijheid lijkt king mee. Jongeren denken mee na kerken, de politie, Stichting Evene- vanzelfsprekend maar dat is het niet. over levensvragen, zoals vrijheid. Dat ment, DKV, de Scouting en Stichting Vrijheid maak je met elkaar, jong en blijkt uit het gedicht van Luc Ste- jeugdwerk Zuidpias. De bijeenkomst oud, dichtbij en veraf, wereldwijd." felmanns, die afkomstig is uit onze werd namens de gemeente afgesloten gemeente. Hij is de winnaar van de door Hans Houtman. "De gemeente Met elkaar gedichtenwedstrijd en leest op dit bedankt u voor uw aanwezigheid. Ga "Is deze herdenking iets voor oudere moment zijn gedicht voor op de Dam naar huis en bereidt u voor om te vie- mensen? Ik denk het niet", vervolgde in Amsterdam. Vrijheid maak je met ren, het vieren van onze vrijheid." Nieuwerkerk aan den IJssel - Vier bewoners van Gemiva bijten het spits af van de eerste editie Blues in Dorrestein. Samen met de River Big Band verzorgen Rinie de Bruijn, Debbie Jongeneel, Ronald Houwer en Sanne Trompert het ope ningsnummer: Ik leef alleen voor jou van Frans Bauer. Nieuwerkerk aan den IJssel - De pie pende remmen van een stoppende goederentrein markeerden dinsdag 4 mei de twee minuten stilte in Nieu werkerk. Op de stille tocht van het Raadhuisplein naar het monument aan de Kerklaan en herdenking zelf waren dit jaar weer veel inwoners van het dorp afgekomen. Hierbij wa ren opvallend veel jonge kinderen. Dit werd ook opgemerkt door wethouder Jan Verbeek, die de plechtigheid na mens het gemeentebestuur bijwoon-, de. "Wat geweldig om zoveel jonge jongens en meisjes te zien." Door Marlonneke W'illemsen Volgens Verbeek is het belangrijk om stil te staan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. "Het is goed dat u hier vanavond bent. Vrijheid maak je met elkaar, jong en oud, dichtbij en veraf, wereldwijd. Sommige mensen vragen zich af of een herdenking nog wel nodig is, vijfenzestig jaar na het einde van de oorlog, maar ik denk van wel. Vijf jaar geleden was ik op een oor logskerkhof in Normandië en daar viel me op dat de gemiddelde leeftijd rond de twintig lag. Mijn kinderen waren toen ook rond die leeftijd en dat zet je wel aan het denken." Niet alleen de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog worden op 4 mei herdacht, benadrukte de wet houder. "Ook degenen die zijn om- Door Marianne Fortuin Het evenement is georganiseerd door Rotary Club Nieuwerkerk en Stichting Evenement. Agnes den Hartogh van de Rotary Club, afdeling Community, benaderde omwonenden van het winkelcentrum met de vraag of er interesse was in deelname aan deze avond.Het waren Rinie, Debbie, Ronale en Sanne van Gemiva, een stichting voor mensen met een verstandelijke, lichamelijke of meervoudige handicap of met niet- aangeboren hersenletsel, die hier wel oren naar hadden. "We zingen het nummer 'Ik hou alleen van jou' van Frans Bauer", vertelt Ronald Houwer. Sanne vult hem aan: "We hebben al geoefend met de band." Het viertal houdt erg van muziek, maakt het duidelijk. Ronald is daarbij een groot fan van Ronald Houwer. "Ik vind hem echt geweldig", reageert hij enthousiast. De afgelopen dagen zijn tekst en muziek meermalen gerepeteerd en vanavond, woensdag 12 mei om 20.00 uur, is Ie moment suprème. Na de act van de River Big Band, zijn er optredens van de band El Kroppo 6t Valkering Boogie 'n Blues Band - met coryfee André Valkering -en de River Big Band. Iets anders Daarnaast hebben derdejaars leer lingen van het Comenius College de afgelopen weken gewerkt aan een se rie moodboards en sfeercollages. Dat moeten de ingrediënten zijn voor een spetterende VJ-show tijdens de op tredens van de band van André Val kering. Beide bands wisselen elkaar af in het voor- en achtergedeelte van het winkelcentrum. "We wilden na 'Jazz in de Reigerhof' iets anders brengen en daarbij ook de mensen in de omgeving betrekken. Dat is het doel van de afdeling Com munity", vertelt Den Hartogh. Voorzitter van de winkeliersvereni ging John Peerbolte is blij met dit initiatief: "We hebben twee mooie en grote overdekte ruimtes; het win kelcentrum leent zich bij uitstek voor een gezellig en intiem festival." Tussen de hoofdacts kunnen bezoekers genieten van de muziek van leerlingen van de Nieuwerkerkse Muziekschool. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibliotheek is gesloten T-+op He melvaartsdag donderdag 13 mei, vrijdag 14 mei en zaterdag 15 mei. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste kidsdisco in 't Blok vindt plaats op vrijdag 21 mei om 19.00 uur. Het belooft een gezellige, drukke boel te worden en ook op deze nieuwe locatie kan natuurlijk naar hartelust gedanst worden op de muziek van dj Quinten. Er is toe zicht van volwassen vrijwilligers en een jongerenwerker. Er wordt geen energydrink geschonken. De kidsdisco is bestemd voor kinderen van de basisschoolleeftijd. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Bijbel staat zondag 16 mei cen traal tijdens de viering van de hervormde gemeente, welke om 11.30 uur plaatsvindt in de Gide onschool aan het Kroonkruid 107. Veel schrijvers kunnen er alleen over dromen: een miljoen boeken verkopen. Het overkwam de uitge vers van de Nieuwe Bijbelvertaling eind vorig jaar. De Bijbel is eigen lijk een verzameling boeken die een periode van duizenden jaren omvat. Het is het meest gelezen en verkochte boek ter wereld, leder een is welkom vanaf 11.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 18.45 uur ds. G. Lustig. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur dhr. J.L. den Toom en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. J. Koning en 12.15 uur SHH dienst met ds. GJ. Rob- bemond. Prot.Gem. De Bron 10.00 uur mw.ds. I. Uijtdewilligen. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 en 16.30 uur ds. W. de I Groot. Nieuwerkerk aan den IJssel- De sport week wordt dit jaar gehouden van 17 tot en met 21 mei. In die week houdt de gemeente Zuidpias ook sportmid dagen voor ouderen en sporters met een beperking. Verder zijn er in deze week dage lijkse presentaties van activiteiten vanuit Brains. "Want sport verbindt, sport maakt gezond en iedereen mag meedoen", aldus de wethouder Jan Verbeek. Het is voor de vijfde ach tereenvolgende keer dat in Nieuwer kerk de jaarlijkse sportweek wordt gehouden. Het is een initiatief van de gemeente en de basisscholen in Nieuwerkerk,waarbij de groepen 4 tot en met 8 een week lang verschillende sporten beoefenen onder begeleiding van studenten van het Albeda col lege. Wethouder Verbeek geeft op maandag 17 mei het officiële start sein voor de week. Hij doet dit in de Parkzoomhal. Met een .beperking De gemeente heeft voor op woensdag 19 mei tussen 14.30 en 16.30 uur een aantal sportieve activiteiten bedacht voor kinderen en volwassenen met een beperking en voor ouderen. Zij zijn vanaf 14.00 uur welkom bij de korfbal kantine op Sportpark Dorrestein. Er is onder andere een scootmobiel- parcours uitgezet door Veilig Verkeer Nieuwerkerk en deelnemers kunnen een ritje maken in een (rolstoeltoe gankelijke) huifkar. Daarnaast zullen onder andere de jeu de boulesclub en de voetbalvereniging laten zien wat er mogelijk is op het gebied van hun tak van sport voor mensen met een beper king. Nieuwerkerkse scholieren van TVO en Comenius begeleiden de deelnemers. Hiervoor ontvangen zij een vergoeding die ingezet wordt voor een goed doel. De sportdag voor mensen met een be perking is door de gemeente Zuidpias georganiseerd in samenspraak met het Platform Gehandicapten Zuidpias, Gemiva-svg Groep, Speeltuinvereni ging De IJsselkids en een aantal sport verenigingen. Rinie de Bruijn, Ronald Houwer, Sanne Trompert en Debbie Jongeneel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11