De Mond Vol Nieuw programma bij Omroep Zuidpias Tegenslag voor Nieuwerkerkers Nationale Straatspeeldag Sunday Half Hour Collecteren zonder vergunning SP: Sluipverkeer N219 ongewenst SP start actie OV Chipleed Spreekuur WD HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 MEI 2010 15 Totaal anders Omroep Zuidpias "Net Lets dichterbij' Jeu de Boules Steigerbouwer? Vervolg van voorpagina Gijsbert van Oosten stelt vanzelf sprekend ook zijn werkruimte open met Pinksteren. Daar zijn schilderijen en beelden te bekijken van zijn hand. "Schilderen en beeldhouwen zijn voor mij twee totaal andere dingen. Om te beginnen is beeldhouwen driedimen sionaal en schilderen tweedimensio naal; dat is al een andere wereld. Veel mensen vragen ook 'wat stelt het voor', maar voor mij is dat duide lijk. Het is een schilderij. Maar als ik schilder probeer ik iets te doen wat niet bestaat. Het enige wat ik ook doe, is mijn doek klaarmaken, mijn kwasten pakken en beginnen. Het liefst zou ik in een flow willen zitten dat het vanzelf gaat; dat ik niet meer hoef na te denken over de techniek." Het atelier van Gijsbert van Oosten is te vinden aan de Asserstraat 11. Zuidpias-Vanaf zondag 16mei zendt de omroep Zuidpias een nieuw ra dioprogramma uit onder de titel De Hoop. Dit programma is een weer gave van een wekelijks programma dat door de stichting De Hoop ge maakt wordt. "Voor ieder mens is hulp mogelijk. Hoe groot de nood ook is. Verslaafden, mensen die worstelen met negatieve gevoelens, afwijzing of identiteitsproblemen. Er is hoop voor iedereen die verstrikt is geraakt in verslaving, problemen of een uit zichtloos leven!" Stichting De Hoop is de instelling voor evangelische hulpverlening in Dordrecht. De Hoop biedt kinder-, jeugd- en volwassenenzorg op het gebied van verslaving, psychosociale en psychiatrische problematiek. Ook heeft De Hoop preventieprojecten voor kinderen, tieners, jongeren en ouders. Omroep Zuidpias is te beluisteren via de kabel (FM 102.4) in Zevenhuizen, Moerkapelle en in Nieuwerkerk aan den IJssel, via de ether op FM 107.3, via de kabel in Moordrecht op FM 98.3 en via www.omroepzuidplas.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De NJBB competitie van zaterdag 8 mei is niet erg positief geweest voor de boulers van Nieuwerkerk. De drie teams wisten slechts uit een wedstrijd punten te slepen. Team drie deed het met een gelijkspel te gen Gouda nog het beste zij speel den 3-3 met een saldo van negen punten. Zij behouden hun leidende Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de Nationale Straatspeeldag, dit jaar op woensdag 2 juni, worden in het hele land straten afgesloten voor ver keer waardoor de kinderen een keer veilig op straat kunnen spelen. Met allerlei acties wordt deze dag aan dacht gevraagd voor verkeersonvei- lige situaties. Stichting Jeugwerk Zuidpias organi seert voor deze dag vanaf 13.00 uur voor alle kinderen uit Nieuwerkerk, in samenwerking met speeltuinvereni ging IJsselkids en een aantal stagi aires van het Comenius College, een aantal activiteiten bij de Montessori school aan de Schoolstraat. Om 13.00 uur wordt het speelfeest officieel geopend door wethouder Hazelebach, die een map vol kleur platen in ontvangst zal nemen die een beeld geven van plaatselijke, onveilige verkeerssituaties. Vervol gens barst het feest los met onder meer een verkeersplein met skelters en steppen, een opblaasbare Panna- kooi en ouderwetse straatspelletjes als balgooien, koekhappen en bus lopen. Nieuw dit jaar is de afmatter: een grote opblaashelling waarop je omhoog moet zien te klauteren. Schminken, popcorn en een terrasje met gezellige muziek maken het feest compleet. De dag duurt tot 16.30 uur; de toegang is vrij. De Schoolstraat is deze dag uiteraard afgesloten voor verkeer. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat vindt op zondag 16 mei om 12.15 uur een Sunday Half Hour dienst plaats. Deze dienst is speciaal bestemd voor jongeren van 16 jaar www.shhnieuwerkerk.hyves.nl. positie. De teams 1 en 2 konden geen vuist maken. Zij speelden in Gorinchem tegen respectievelijk Les Boulisten 1 en Allez tirez 1. Team 1 verloor met 2-4 eh een saldo van min tien. Zij hebben daardoor de eerste plaats moeten afstaan aan Liesprit uit Schiedam. Ondanks het verlies van team 2 met ook 2-4 hadden zij wel een plus sal do. Dit doordat de onderlinge partijen gelijk opgingen. Alleen het geluk lag wat meer aan de zijde van de tegen standers. Team drie blijft op de vierde plaats in haar poule. Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie maakt proces verbaal op tegen de stichting leukemie vanwege het collecteren zonder vergunning. Een 24-jarige vrouw uit Zutphen kon en ouder. Voorganger is Gertjan Rob- bemond. Na afloop zijn de bezoekers welkom in het Sunday CafÈ om na te praten over de dienst. Voor meer informatie: donderdag 6 mei op de Reigerhof bij de Albert Heijn geen vergunning laten zien toen daarnaar gevraagd werd. De politie nam twee collecte bussen in beslag. i Brand in Meander Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer heeft op Bevrijdings dag een brand moeten blussen op de kamer van een bewoner van de Meander aan de J.A. Beijerinkstraat. De BHV van de zorginstelling trad adequaat op bij het afgaan van het automatisch brandalarm en bracht bewoners in veiligheid. Binnenbrand Zevenhuizen - Brandweerlieden van de post Zevenhuizen moesten vrijdag 7 mei blussen in een woning aan de Onderweg. Daar bleek brand te zijn in een spouwmuur op de be gane grond en eerste verdieping. Per ongeluk Nieuwerkerk aan den IJssel - Brand weerwagens reden zaterdag naar Gemiva aan de Fransezoom nadat het automatisch brandalarm hen had gewaarschuwd. Bij aankomst bleek dat de handbrandmelder per ongeluk was ingedrukt. Zuidpias - De SP heeft schriftelijke vragen gesteld over de nieuwe situ atie van de N219 tussen Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel. Tijdens de avondspits is door de nieuwe weg een nieuwe flessenhals gecreëerd vanaf Zevenhuizen naar de rotonde bij de Zuidelijke Dwarsweg. Hierdoor gaan veel automobilisten over de Zuidplasweg rijden, die als ventweg naast de N219 ligt. De SP wil dat hier iets aangedaan wordt. Al het sluipverkeer raast nu over de Zuidplasweg, een weg die bedoeld is voor langzaam verkeer zoals fiet sers en landbouwvoertuigen. Dit geeft gevaarlijke situaties en als het sluipverkeer aan het einde de Zuide lijke Dwarsweg oprijdt, krijgt het nog voorrang op het verkeer van de N219 op de rotonde, verklaart SP'er André Muller de situatie. De SP wil dan ook dat de wethou der gaat zorgen dat het sluipverkeer wordt gestopt. Men wijst de wethou der ook op het gevaar dat ontstaat als automobilisten halverwege als nog vanaf de N219 de Zuidplasweg opdraaien. Daarnaast wil de SP dat de wethou der zo snel mogelijk met de provincie naar de situatie gaat kijken. Muller: "Het lijkt wel alsof er met het bou wen van de nieuwe N219 niet ge keken is naar de circulatie verderop. In de ochtend staat het aan de kant van Nesselande vast bij deze rotonde en in de middag stroomt het verkeer niet door vanaf de A12. Dit had men kunnen voorkomen als het gehele verkeerscirculatie had onderzocht." www.hartvanholland-online.nl/ de mond vol Regio - De SP is de actie OV Chipleed gestart in Zuidpias. Vrijdag 7 mei om 10.00 uur stonden Tweede Kamerlid Manja Smits, statenlid Erik Maassen en raadslid Diny Borrmann enquêtes af te nemen over de ervaringen van inwoners met de OV Chipkaart. On der het motto "Maak het openbaar vervoer goedkoper en bereikbaarder", maakten Smits en Maassen een toer door het Groene Hart. In het Nieuwerkerkse winkelcentrum De Reigerhof waren er diverse verha len over dat het nogal eens gebeurt dat mensen niet uitchecken of dat ze een ander tarief betalen dan voor heen. "Inwoners van Zuidpias die veel naar Rotterdam gaan, zijn al ge wend aan de OV Chipkaart maar hier is het nog niet verplicht gesteld. Veel inwoners vrezen het moment dat het verplicht wordt" aldus SP-voorzitter Lydia Reicher. "Weet u mevrouw, wij ouderen krij gen steeds meer van dit soort moei lijke dingen voor ons kiezen. Gelukkig is mijn dochter slim en helpt ze ons, maar leuk is anders", liet een oudere man weten aan raadslid Borrmann. Na Nieuwerkerk ging de tour verder naar Gouda, Alphen en Leiden. Daar werden Smits en Maassen begeleid door de lokale afdelingen. Het onderzoek is ook online gezet waardoor iedereen zijn of haar mel ding kan doen op zuidholland.sp.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - WD Zuidpias houdt woensdag 12 mei van 19.15 tot 20.00 uur spreekuur in het raadhuis (eerste verdieping kamer B25).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15