Groenewegveteranen weer kampioen Laatste ronde Auk en Toos Er werd gebridged... 1 Molenviergang Grand Prix van Zevenhuizen Molen nummer druk bezocht 16 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 12 MEI 2010 HEEMSKEIW BLOEMIST^ DËN HM(\ Zevenhuizen - Het eerste veteranen- team van voetbalvereniging is voor de tweede keer op rij kampioen ge worden. Voorzitter Adriaan Roos sprak lovend over het elftal dat bestaat uit Jasper van Diemen, Marcel Scheffers, Mark Scheffers, Jacques Hordijk, Marco Terpstra, Bart Scheffers, Oscar Vuijk, Peter Hordijk, Bert Gaarkeuken, Cees Roos, Theo Verhofstad, Patrick Vuijk, Jeroen Hoogendijk, Marco van Hof wegen, Remco Dirkswager en Peter van Veelen. Zevenhuizen - Achter de bar bij cafe Hof van Holland zijn niet langer de vertrouwde gezichten van Auk en Toos van der Plaats te zien. Zij ver kochten hun bedrijf aan Ed an Anja Sprong. Dat was een afscheidsfeestje waard. De viswijven van SootjeVisch kwa men ook op de borrel, ze bezorgden koorlid en vriendin Toos een verras sing. Het werd een gezellig samenzijn: kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - De leden van bridge club Zevenhuizen speelden vorige week de vijfde zitting in de vierde bridgeronde. Deze zitting werd in de A-lijn gewonnen door Virginie Lam- merts en Ans Rodenburg met 66.25°/o. Tweede werde Ruud Bantje en Patricia Niewold met 59.58% en op de derde plaats eindigden Frits Lammerts en Erik Mulder met 55.83%. In de B-lijn wonnen Burgonda Heer schap en Anette van der Wel met 59.39%, op de tweede plaats eindig den Toos Blom en Truus van Kasteel met 56.82%. Derde werden Gerard van der Horst en Rob Poorter met 55.12%. In de C-lijn werden Erna en Corrie van Stralen eerste met 57.81%, gevolgd door Elisabeth Tump en Agaath Oos terling met 54.17% en Henk en Riet Heemskerk met 53.65%. Met nog een zitting te gaan staan Ruud Bantje en Mark de Wall bo venaan in de A-lijn met 62.48%. Op de tweede plaats Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden met 59.43% en als derde Virginie Lammerts en Ans Rodenburg met 59.40%. De B-lijn wordt aangevoerd door Wim en Marga Metselaar met 56.58%, op de voet gevolgd door Tiny Knijnenburg en Nelleke van Zwieten met 56.54% en derde staan Jarineke Gerrets en Piet Merbis met 56.03% In de C-lijn staan Agaath Oosterling en Anneke de Graaf/Elisabeth Tump bovenaan, op de tweede plaats staan Henk en Riet Heemskerk met 57.34% en op drie Loes Bantje en Mathilde Kroes met 53.50%. Door Marianne Fortuin Zevenhuizen - Molens en gemalen konden zaterdag 8 mei tijdens Natio nale Molen- en Gemalendag bezocht worden. Een bezoek was ook een van de onderlen van een fietspuzzel- of wandeltocht. De heer Springer ont ving die dag veel bezoekers in Molen nummer 1 van de Molenviergang en gaf uitleg over de restauratie van de molen. De bezoekers werden verwel komd door molenkat Chipper. Restauratie Je ziet ze al van verre staan: nummer 1, 2 en 3 op een rij, nummer 4 even verderop. Ze zijn eigendom van de Stichting tot instandhouding van de molenviergang van de Tweemanspol der. In de zomer van 2009 is begon nen met herstelwerkzaamheden. Niet alleen omdat het praktisch windstil was, maar ook vanwege de restaura tie draaiden de wieken van de molens niet. Omdat molens in een viergang altijd samen moeten werken, konden de andere drie molens ook niet draaiend worden bewonderd. Springer vertelde aan zijn publiek: "Eind vorig jaar zat ik hier nog in deze woonkamer de Ou- dejaarsshow te kijken, nu woon ik tij delijk elders vanwege de restauratie." Hij doelde hier op het vervangen van de in de vijftiger jaren van de vorige eeuw geplaatste centrifugaalpomp door een nieuw scheprad. Dit nieu we rad zal een stuk hoger, maar wel smaller worden dan het oude schep rad. Door het zakten van het grond waterpeil is het namelijk noodzakelijk dat het rad op een grotere diepte kan draaien. De molen uit 1730 - een Rijksmonument - die Springer al Springer (links) geeft uitleg. ruim 21 jaar bewoont, wordt niet al leen van een nieuw rad voorzien, en daarmee in de oorspronkelijke staat teruggebracht, ook binnen vindt mo dernisering plaats. Er wordt onder andere centrale verwarming geïnstal leerd. Springer: "In de woonkamer heb ik een gaskachel en als het koud is slaap ik hier in de bedstee. Die is gelukkig twee meter lang." De lange en strenge winter veroor zaakte een behoorlijke uitloop in de planning. Sommige bezoekers von den het ook jammer, dat de boven verdieping niet bezocht kon worden. Thomas en Kevin, twee elfjarigen uit Beverwijk die in het nabij gelegen bungalowpark met vakantie waren, hadden graag de hele molen ver kend. Thomas: "Ik vond het wel leuk om molens te bekijken." Zijn moeder vult aan: "We zijn begonnen bij de Eendrachtsmolen, die vandaag wel draait." Het restauratieproject wordt bekos tigd door het Rijk, de Provincie en de Vereniging Molenvrienden in het Rottemerengebied. Als de restaura tie is afgerond, zal de molenviergang eens in de veertien dagen draaien. Zevenhuizen - De jaarlijkse autocross aan de Bierhoogtweg op Hemel vaartsdag valt dit jaar op donderdag 13 mei. Het startschot wordt om 11.45 uur gegeven door burgemees ter André Bonthuis. Dit jaar is er een race ingepland met alleen vrouwen in de wagens. Aan de start komen verder de vol gende klasse: Jeugd - EZHACO 1600, EZHACO 2000, kevers, Toerwagens, regio klasse en de koningsklasse de stockcar formule 1. Klapstuk De stockcar Formule 1 klasse is het klapstuk van de Grand Prix van Ze venhuizen met enkele lokale topcou- reurs. De stockcar en de regio klasse zijn in middels al vol. Route Door de veranderde verkeerssituatie is de toegang naar het terrein anders dan vorig jaar (Nijverheidscentrum), maar dit staat aangegeven met boi den. Fietsers, brommers, scooters en mo tors mogen gratis worden geparkeerd op het parkeerterrein, voor auto's moet 2 euro worden betaald. Meer informatie: www.autocross7huizen.nl. Racen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 16