Intratuin Zuidpias Pijnacker en Zoetermeer De motor achter het kunstwerk van Pinkst'Art jdVanw AIRCO NODIG? NEFIT-DEALER CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Aangepaste openingstijden gemeente Vorstelijk rijden door het Groene Hart Dodenherdenking nu ook in Moerkapelle Vrijheid maak je met elkaar nummer 1386 I Kevin Blom enthousiast onthaald 12 mei 2010 I Feestelijke jubileum Windlust UW DROOMHUIS! - WWW.AIRLET.NL Pijnacker geopend van 10.00 tot 17.00 uur Zoetermeer geopend van 10.00 tot 17.00 uur Geopend van 10.00 tot 17.00 uur Zoetermeer zondag 16 mei gesloten Dauwtrappen Hemelvaartsdag Oecumenisch avondge bed voor Pinksteren Badmintonclinic met Dennis en Arless Tjin-Asjoe gemeente bij CIOOO Nesselande Zie onze advertentie verder op in deze krant ART VAN HOLLAND Pagina 3 Pagina 7 Pagina 11 Pagina 25 Pagina 29 Stationsdreef 33 te Nieuwerkerk aan den IJssel i I 1 Vraagprijs 219.000,= k.k. 0180-332222 www.vdpanne.nl j tfoninq-Kbednjfimakelaardii Nieuwerkerk aan den IJssel/Zuidplas - Hij is de drijvende kracht achter het jaarlijkse kunstwerk van Pinkst'Art. Dit jaar staat de Nieuwerkerkse kunstenaar Gijsbert van Oosten voor de elfde keer wekenlang in zijn atelier te werken aan weer iets nieuws. De overhandiging van het werk is vrijdag 14 mei om 21.00 op het Raadhuisplein. Door Marianne Vermaat of bel: 0180-319666 ook voor reparatie/onderhoud^ bei: 0180-631206 Zevenhuizen bezoek onze showroom op afspraak. Intratuin Pijnacker Rijskade la, 015-3610000. Vrijdag koopavond. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551. Vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Riant appartement met heerlijk dakterras van maar liefst 50 m2! Moerkapelle - Wandelliefhebbers die ook nog eens graag vroeg op staan kunnen op Hemelvaarts dag terecht in Moerkapelle. Het OranjecomitV® organiseert voor donderdag 13 mei het traditionele dauwtrappen. De start is om 6.00 uur bij dorpshuis Op Moer in de Raadhuisstraat. De wandeling is tien kilometer lang en voert over landweggetjes door de landelijke omgeving. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een werkgroep met leden uit de rooms katholieke St. Josephparochie en de Protestante Gemeente Nieuwerkerk bereidt een avondgebed voor in het kader van 'op weg naar Pinkste ren'. De dienst wordt gehouden op woensdag 19 mei in kerkgebouw de Bron aan de Ringvaartlaan 16. Aan vang 21.30 uur. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is Badminton Club Nieuwerkerk aan den IJssel, BCN, gelukt de gebroeders Tjin-Asjoe, absolute toptrainers op badmintongebied -in Nederland, te strikken voor het geven van een clinic op zondag 16 mei van 14.00 tot 16.00 uur. Gedurende de clinic, welke plaats vindt in de Parkzoomhal, krijgen de deelnemers inzicht in de verschil lende trainingsvormen, waarna de jeugdleden van BCN een pittige training te verwerken krijgen. Ver volgens komen in een onderlinge wedstrijd de verschillende discipli nes binnen het badmintonspel aan bod. Aandacht wordt ook besteed aan schijnslagen en trucs en de ge broeders staan tevens garant voor enkele spectaculaire capriolen. De toegang is vrij. Raadhuis, brandweer en afvalbrengstation gesloten Het raadhuis, het kantoor van de brandweer en gemeentewerf zijn op donderdag 13 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 14 mei de gehele dag gesloten. Het afvalbrengstation in Nieuwerkerk aan den IJssel is op vrijdag 14 mei wel geopend volgens de gebruikelijke openingstijden. Het gezamenlijke kunstwerk in het kader van Pinkst'Art, een route langs lokale kunstenaars met Pinksteren, is elk jaar weer een verrassing. Behalve dan voor Van Oosten. "Als niemand een idee heeft, dan zeg ik wel wat. En zo gaat het dus al jaren. Wanneer ik iets voorstel, zegt iedereen ook 'ja'. Ik voel me er tegenwoordig ook verant woordelijk voor." Tien keer Het is overigens niet verwonder lijk, volgens de kunstenaar zelf, dat hij zich hier jaarlijks voor inzet. "Ik wil grote dingen maken. De kleine dingetjes die hier staan (wijzend op zijn beelden van brons en hout), zijn eigenlijk prototypetjes. Ik hoop dat iemand bij me komt en zegt dat hij een van de beelden tien keer zo 'groot wil." Pinkst'Art ontstond ruim een decen nium geleden met lokale kunstenaars in Nieuwerkerk. Zij zetten tijdens de pinksterdagen hun atelierdeuren open voor publiek. Inmiddels zijn er dit jaar een kleine vijftig deelnemers. Niet meer alleen afkomstig uit Nieuwerkerk, maar uit alle kernen van de nieuwe gemeente Zuidpias. Van Oosten herinnert zich nog hoe het groepje in het eerste jaar bij el kaar kwam en het idee van een geza menlijk kunstwerk werd geopperd. "Ik had toen net mijn terras opengebro ken en had een hele stapel latjes lig gen. Ik bedacht me dat we misschien iets met die latjes konden doen: het werd een slang van 23 meter lang", aldus de kunstenaar. Lees verder op pagina 15

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 1