IStïra 3Ü1H7HÏ37I Ingetogen dodenherdenking Spreekuur wijkagent Uit eten in Moerdregt Moordrechts echtpaar viert verjaardag zoon met kampioenschap HART VAN HOLLAND MOORDRECHT12 MEI 2010 23 Vissen Moeilijke visdag Moor- drechtse hengelaars ZONDAG 16-MEI C Duivensport Gevleugelde Vrienden Schaken Derde lustrum Vink Top 12 schaaktoernooi Moordrecht - Eenentwintig vissers van de Hengelsportvereniging Moor drecht visten zaterdag 8 mei in de Oude Rijn bij Koudekerk. Het werd voor de meesten een moei lijke visdag met maar één uitschieter van de dag met veertien kilo vis. De kampioen van vorig jaar, Jan Brouwer, had de kopstek geloot en kon zowel met de vaste stok, de matchhengel en de feederhengel vis vangen. Brouwer ving tien kilo meer dan de nummer 2 van de dag Koos van Herk. Uitslagen: A-korps: 1Jan Brouwer, 14.040gram; 2. Henk Multem, 2352 gram; 3. Cees van den Heuvel, 2228 gram. B-korps: 1. Koos van Herk, 4526 gram; 2. Kees de Kwaadsteniet 3989 gram; 3. Jan van der Schee, 1612 gram. C-korps: 1. Dennis Holthuizen, 441 gram; 2. Marco Heemelaar, 31 gram. Moordrecht - Tweehonderdeenenzes tig duiven van de Gevleugelde Vrien den werden zaterdag 8 mei gelost vanuit Creil bij een matige noordoos ten wind. De duif van A.C. was was als eerste binnen. De uitslag: A.C Baas 1-2-17; Rinus van Kerkhof 3-9; C. Starreveld en zn; 4. M.Terlouw 5-14; A. van der Hoeven 6-16-19- 20; Tijmen Tuynder 7-12; Bep Et Nico Palsgraaf 8-10; G. de Lelij 11P.Twigt 13-15; PGtJ Heikoop 18; C. Polfliet. Moordrecht Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk n.n.b. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. Nobel en 18.30 uur kand. R. Teeuw. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Eucharistieviering met pastoor Bakker. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. Moordrecht - De 15e editie van het Vink Top 12 Schaaktoernooi vindt plaats op zaterdag 15 mei in gebouw de Zespunt aan de Molenlaan 1a. Aan dit 'schaakfestival' wordt deelgeno men door onder meer de topschakers uit de Zuidplasregio. Op dit toernooi geen langdurig denkwerk, maar ra- pidpartijtjes van maximaal een half uur. In 1996 startte schaakvereniging De IJssel met het eerste Top 12 toernooi met 12 deelnemers die streden om de titel van beste schaker van de Zuid plasregio. Inmiddels is het toernooi uitgegroeid tot een schaakwedstrijd met meer dan 60 deelnemers. Naast de groep van de door de organisatie uitgenodigde toppers is er een kan- didatengroep met twaalf subtoppers en voor de wat minder getalenteerde schakers is er een viertallen vierkamp waarvoor door elk van de vier vereni-' gingen uit de regio deelnemers zijn aangewezen. De winnaar van de kan- didatengroep wordt uitgenodigd voor de invitatiegroep van de Top 12 van 2011. Daarnaast is er een 'jeugd top 12' met van elke vereniging de sterk ste jeugdspelers onder de dertien jaar en van de sponsor zijn 10 familiele den aanwezig die in de 'Vinkgroep',. strijden om 'de beste Vink'. Wethouder Jan Verbeek geeft orrv 10.30 uur het startsein voor de wed strijd van de invitatie- en kandida- tengroep. Om 13.00 uur begint de jeugdgroep en vanaf 13.15 uur ko men de Vinkgroep en de vierkampers in actie. De prijsuitreiking vindt rond 17.00 uur plaats. Publiek is welkom. De toegang is vrij. Stijldanskampioenen Sylvia en Patrick van der Ham. Moordrecht - De wijkagent houdt elke dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur spreekuur in het voormalig gemeen tehuis aan het Westeinde 1. Vertegenwoordigers van de rechterlijke macht leggen een krans. Door Joke Heikens Moordrecht - Op de oude begraaf plaats vond dinsdag 4 mei de doden herdenking plaats. Om klokslag acht uur werd twee minuten stilte in acht genomen om alle gevallenen in de Tweede Wereldoorlog, maar ook de genen die later voor ons land stier ven, herdacht. Burgemeester André Bonthuis van de gemeente Zuidpias legde samen met de voorzitter van de Oranjevereniging Peter van der Bas een krans bij het monument. Ook drie scholieren uit groep 8 van de basisschool School met de Bijbel/De Rank legden een krans, evenals twee vertegenwoordigers van de rechter lijke macht. Alle aanwezigen konden na de twee minuten stilte deelnemen aan het défilé langs de oorlogsmonu menten. Dat begon met een afvaar diging van de scouting. Om 20.30 uur vond een herdenkingsdienst plaats in de Dorpskerk, waaraan onder meer dominee Ruben Schep, burgemees ter Bonthuis, Harmonie Kunst na de Arbeid, Koor Musica Quinta en Koor Eben Haezer meewerkten. Schep wilde de herdenking voor de jongere mensen dichterbij brengen door ook aandacht aan de soldaten van nu te besteden. Moordrecht - Senioren uit Moor- bij de receptie van Zorgcentrum drecht kunnen donderdag 3 juni 'uit eten' in zorgcentrum Moerdregt. In Restaurant De Kroon wordt een drie gangenmenu geserveerd. Belangstel lenden kunnen tot 17 mei reserveren Moerdregt via 0182-373844. In Zorgcentrum Moerdregt zijn er regelmatig maaltijden waaraan se nioren uit Moordrecht deel kunnen nemen. Voor 3 juni is een uitgebreide menukaart samengesteld met voor elk wat wils. Tussen 17.00 uur en 18.00 uur kan men aan tafel gaan. Leden van Comfort a la Carte krijgen korting op het menu. Valkenburg aan den Geul/Moordrecht - Sylvia en Patrick van der Ham zijn op 30 april Nederlands kampioen stijldansen geworden in de ballroom middencategorie, 30 jaar+. Patrick, opgegroeid in Zevenhuizen, begon 20 jaar geleden met stijldan sen. Sylvia groeide op in Moordrecht en begon met stijldansen in Gouda. Het paar, woonachtig in Moordrecht, danst sinds zes jaar samen, waarvan de eerste vijfjaar in de hoofdklasse bij de ballroom amateurs jeugd. Na de geboorte van hun zoon hebben ze de overstap gemaakt naar de 30+ categorie. Geduchte tegenstander tijdens het NK was een danspaar uit Nesselande. Dit paar had gedurende het seizoen al diverse wedstrijden gewonnen. In Limburg gingen Patrick en Sylvia echter met de eer strijken op de dag dat hun zoon zijn tweede verjaardag vierde.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23