Scheidsrechter Kevin Blom enthousiast onthaald :estiviteiten leveren winnaars op Vrolijk bevrijdingsfeest op de Smidse Zeilboten watertak scouting te water HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 12 MEI 2010 25 Moordrecht voetbalt nog steeds voor Kika Ride Out Scheidsrechter en spelers betreden het veld. Moordrecht-Bij voetbalvereniging Moordrecht werd zaterdag 8 mei de tweede editie van de KIKA-toernooi gehouden. Vol verwachting werd uitgekeken naar de komst van eredivisie scheidsrechter Kevin Blom - hij mocht recent de beker finale Feyenoord-Ajax afsluiten. Achttien team bonden de strijd aan op deze alweer zeer geslaagde toer- nooidag. De gezichten van de kinde ren spraken boekdelen, en vooral ook daarvoor doet de organisatie - In eke Vrolijk, Ramon Lovink en Sjef van Berkel, ondersteund door een brigade van enthousiaste clubmensen - het. In de morgen werd een dubbele ron de afgewerkt, 's Middags vond de oprichting plaats van KIKA UNITED, een team van Moordrechtse jongens die in de morgen in de diverse Moor drecht teams al hadden gevoetbald. In de morgen deden de Zuidplasge- meenten van zich spreken WSE E 1 en Groeneweg E 4 werden poulewin naar, evenals Scheveningen E 6. De kolossale KIKA-penaltybokalen vonden ook hun weg: Floris van Berk van FC Lisse E 3 won na een barrage met Storm Revet van Moordrecht E 1 de enorme trofee, maar in de middag nam Ben van Berkel van Moordrecht E 1 revanche als enige met Reggy Kralt van FC Lisse E 7 wist hij de di verse seniorenkeepers vier maal te verschalken, en won hij in de barrage de enorme bokaal. Kevin Blom Halverwege de middag deed Kevin Blom zijn intrede op het complex, en onder zijn regie dirigeerde hij Moor drecht E 6 - KIKA United vanuit de kleedkamers richting het speelveld. Onder luid gejuich en geklap van aan wezigen werd een Champions League atmosfeer gecreëerd, tot zichtbaar genoegen van de deelnemers. Dit scenario werd later herhaald bij de wedstrijd W Moordrecht E 5 - FC Lisse E 7. De wedstrijden werden - ui teraard - zonder problemen tot een goed einde gebracht, waarna Kevin Blom werd bedolven door enthousi aste handtekeningjagers. Menig shirt, ballen en keepershandschoenen werd door een. geduldige scheidsrechter voorzien van 'een krabbel'. In de middag was FC Lisse opper machtig in de poule met Moordrecht E 5, en won toepasselijk KIKA United nipt voor Moordrecht E 6 de poule. De organisatie had een verrassing in petto er werden unieke voetbalshirts verloot van onder andere het Neder lands elftal en Brazilië. Twee ervan ble ven in MoordrechtIan Struyck van E 1 en Nigel Jacobs van E 5 waren de geluk kigen, één shirt ging naar Jim Fleskens van SV Scheveningen E 6 en een Ne derlands-Elftalshirt ging naar Daniella Castro van ONA Gouda E 5 Meiden. Moordrecht - De festiviteiten op Ko ninginnedag en Bevrijdingsdag heb ben diverse winnaars opgeleverd. De oranjerit is gewonnen door Jan Alder- üesten met 420 punten. Tessa Jonge- nelen en Rob Reijm vergaarden ieder Het manna wordt gedropt boven Moordrecht. 364 punten. Vierde werd Marco den Ouden, gevolgd door Remco Reijm op de vijfde plaats, Dick de Wilde op de zesde-, Peter Vink op de zevende en Flor Fruysifix op de achtste plaats. Jelmer de Jonge won hier poedelprijs met dertig punten. De fietstocht in de ochtend werd ge wonnen door Fija, Corine en Roberto Groeneveld. De fietstocht in de avond werd ge wonnen door de 10-jarige Jean Fritz Boom; tweede werd Mandy Rijsdorp (45) en derde de 11-jarige Silvana. Kleurplaten De prijzen van de kleurwedstrijd gi- nen naar Joran, Daan, Abel en Berend in de categorie 2, 4 en 5 jaar. De ca tegorie 6, 7 en 8 jaar werd gewonnen door Remmert de Jonge, Jacob Jacob Timmerman, Geert-Jan van den Heuvel, Celeste de Blieck, Martijn Drenth en Pieter van den Heuvel. Vroege Vlaggers waren de families Spruit, Van der Zwaluw en de familie X. De steprace werd gewonnen door Christian van Garingen (categorie 6-7 jaar), Reinout den Boer (8-9 jaar) en Jacco Vis (10-12 jaar). Bevrijdingsdag Aan de brooddropping was een lote rij gekoppeld. Er waren prijzen voor Sjaak van Vliet, de familie Antonisse, Iris Bergwerff, Diana Alblas, Bram Schenk, Heieen de Jong, mevrouw Schalk Abbekerk, Rutger Sterk, Sam Dekker en Nancy Ondaatje. Rodeostier De 10-jarige Annique de Haas zat bij de meisjes het langst op de Rodeos tier (35.70 seconden); tweede werd Lara van der Tuin (5) met 21.83 se conden. Bij de jongens won de 7-ja- rige Alex Knoop met 1.16.82. Tweede werd Noah Verduyn (10) met 45.10 seconden en derde de 8-jarige Rens de Bode met 28.19 seconden. Moordrecht - Twinbrothers organi- De rit door de regio start traditie- seert voor zaterdag 3 juli een nieuwe editie van de bekende 'Moordrechtse Ride Out'. Deelnemers kunnen deze dag vanaf 12.00 uur verzamelen bij Eetcafé East End aan het Oosteinde. getrouw precies om 14.00 uur. Voor alle deelnemers is er na afloop de felbegeerde jaarpin. 's-Avonds kan men tijdens de Afterparty napraten over de belevenissen van de dag. Door Joke Heikens Moordrecht - Eens in de vijf jaar wordt de bevrijding uitgebreid gevierd, 2010 is zo'n jaar. Bevrijdingsdag werd in Moordrecht op de Smidse gevierd. Allereerst kwam er een vliegtuig over dat Zweeds wittebrood dropte bij de Dorpskerk als op de Smidse. Ondertussen was de drive-in show aan het testen in de tent, wat voor voldoende geluid zorgde en reed het treintje voor kinderen zijn eerste test rondje. In de eerste echte rit moest het treintje onderweg een tussenstop maken om een huilend kind eruit te laten, die vond het treintje toch niet zo leuk... De Tanzania-make-a-changegangers waren ook aanwezig en zamelden geld in door de verkoop van broodjes hamburger en worst. Overigens is de benodigde 40.000,- euro voor de reis al ruim binnen. In de grote witte tent trad vanaf drie uur het Shantykoor k De IJsselmannen op, onder veel be langstelling van met name ouderen. De kinderen die te oud waren voor de trein, konden hun kunsten vertonen op de rodeostier; blijf daar maar eens lang op zitten. Ook was er een spring kussen in de vorm van een kasteel, 's Avonds konden de die hards genieten-' van een optreden van Djeff en zijn band in de witte tent. Voor een prikkie mocht je mee in het treintje. Moordrecht - De zeilboten van scou ting Moordrecht werden zaterdag 8 mei te water gelaten. Een Moordrechts bedrijf stelde daar voor een vrachtwagen met kraan beschikbaar. De WIG (Water Interesse Groep) is de waterspeltak van Scouting Moor drecht. De WIG is voor jongens en meisjes van elf tot zestien jaar. Je leert er zeilen, roeien, wrikken, maar ook pionieren en werken met een kompas. Elke zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur komen de waterscouts bij een; geïnteresseerden kunnen altijd langskomen om kennis te maken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25