Kaskersenkwekerij Jomajole Feestelijk jubileum voor molen Windlust Wethouder Hazelebach legt laatste hand aan geluidsscherm 'onnebloemgasten varen over de Gouwe Nationale Molen- en Gemalendag bij Korenmolen Windlust Een prachtige Citroen Berlingo Luxe 1.6i duurste uitvoering. ANWB vraagprijs 2.950,- 06-27542816 HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL I 12 MEI 2010 29 Ze zijn er weer! Hollandse kaskersen. De verkoop is weer gestart. Komt u ze ook proeven? Middelweg 5 - 2751 GJ Moerkapelle Tel. 079 - 593 36 52 - www.jomajole.nl 1 e eigenaar, ANWB APK 2011 gekeurd, elek. ramen, magnesium velgen, radio/cd, airbag, boekje aanw., proefrit mogelijk. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - "Van daag vieren wij een beetje feest. Aan de rijke historie van de korenmolen, die al dateert uit 1741, is weer een historisch moment toegevoegd." Met deze woorden opende Jac Spekman, namens het bestuur van de Stichting Molen Kortenoord het feest ter ere van het vijfjarig bestaan van molen Windlust. Vrijwilligers en cliënten van dagcentrum Korenaer waren vrijdagmiddag aanwezig om het ju bileum te vieren. Volgens Spekman is er de afgelopen jaren veel werk verzet. "Vijfjaar ge leden, op 20 mei 2005, werden onze korenmolen en het dagcentrum met tal van activiteiten, officieel in ge bruik genomen. Aan deze opening gingen zes spannende-jaren vooraf, waarin de aanvankelijke molenstomp met aangebouwde, vervallen graan- maalderij werd omgetoverd tot een parel aan de Hollandse IJssel. Dankzij de inzet van vele vrijwilligers, me dewerking van het Rijk, Provincie, Hoogheemraadschap, gemeente, een aantal instellingen, bedrijven, spon sors en donateurs en niet te vergeten de ervaring en hulp van de Project groep Hollandse IJssel werd het mo gelijk gemaakt dat de totaal verval len molen in oude luister kon worden hersteld." Behouden Spekman verwacht dat ook de ko mende jaren nog veel ontwikkelin gen te zien zullen zijn. "In de afgelo pen vijfjaar werd het mölencomplex uitgebreid met een aantal nieuwe onderdelen. Deze zijn een bewijs dat onze molen en dagcentrum steeds meer te bieden hebben. Er wordt gekeken naar het organiseren van nieuwe activiteiten om ook in de toekomst zoveel mogelijk bezoekers te trekken." Wethouder Jan Verbeek was namens het gemeentebestuur aanwezig om het bestuur van de Stichting Molen Kortenoord te feliciteren met het jubileum. "Ik heb de afgelopen vijf jaar van dichtbij meegemaakt, want als wethouder van Nieuwerkerk ging ik elk jaar wel een paar keer naar de molen toe. Dat was altijd leuk, want de vrijwilligers hadden elke keer weer iets anders verzonnen. Maar een be zoek van een wethouder is hier niet belangrijk, aangezien er regelmatig Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf deze week kan een aantal inwoners van Nieuwerkerk rustiger slapenmaandag 10 mei legde wethouder Arjen Haze lebach de laatste hand aan het geluidsscherm langs het spoor in het centrum van het dorp. Feest in molen Windlust. ministers langs komen, zoals onlangs nog minister Plasterk. In de gemeen te Zuidpias hebben we een aantal molens en dat moeten we koesteren. Het is belangrijk dat we ons cultureel erfgoed behouden." Na de speeches was het de beurt aan de cliënten van het dagcentrum om het jubileum op hun manier te vieren. Er werd een toneelstukje opgevoerd en een zelfgebakken taart aangesne den. De champagne mocht natuurlijk ook niet ontbreken. Één iemand ont brak bij deze feestelijkheden; voorzit ter Maarten Molenaar. Hij was is de Oekraïne om een bezoek te brengen aan een aantal projecten dat wordt ondersteund door de Nieuwerkerkse werkgroep UnterKarpaten. Specman meende dat hij in gedachten bij hen was. Door Marlonneke Willemsen Hij deed dit door samen met Janneke Boutkam van ProRail de laatste klim opplantjes langs het scherm in de grond te zetten. Hiermee beëindigde hij op een symbolische manier de werkzaamheden, die ruim een jaar in beslag hebben genomen. Volgens Hazelebach was het een be langrijke dag voor Nieuwerkerk. "We hebben een aantal jaar geleden een subsidie voor dit scherm aangevraagd en toen in 2006 duidelijk werd dat het spoor tussen Rotterdam en Utrecht niet verdubbeld zou worden, zijn we op de lijst voor prioritaire projecten geplaatst. In 2008 is het definitieve plan gepresenteerd en in dat jaar zijn we ook begonnen met de bouw. Ik denk dat we heel blij met het scherm kunnen zijn. Het gaat om een van de drukste spoorlijnen van Nederland, dus het was van groot belang dat het scherm er zou komen. Er waren dan ook weinig tegenstanders; enkele mensen vinden het jammer dat ze de treinen nu niet meer kunnen zien." Het geluidsscherm is 2490 meter lang en bestaat uit'415 funderingspalen, negen vluchtdeuren en twee kunst stof bruggen voor de vluchtroutes, zeven trappen en er zijn meer dan 8000 klimopplantjes tegenaan gezet om te zorgen dat 'het scherm over één of twee jaar mooi begroeid is. Even uitwaaien op het frisse achterdek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tezamen met gasten van twee andere afdelin gen van de Zonnebloem beleefden de Nieuwerkerse Zonnebloemgasten onlangs een heerlijke dag op het wa ter. Aan boord kon men genieten van koffie met gebak, een lekker glaasje en van een heerlijke lunch, terwijl de boot richting Brassemermeer koerste. De gasten konden gezellig bijpraten en genieten van alles wat op het wa ter en op de oevers te zien was. Tussen de bedrijven door konden leuke prijs jes gewonnen worden bij een loterij. Rond 17.00 uur keerde de boot terug bij de aanlegsteiger. Vrijwilligers die geïnteresseerd zijn in het werk van de Zonnebloem kunnen voor informatie terecht op 0180-319066. Nieuwerkerk aan den IJssel - Koren molen Windlust en het Dagcentrum Korenaer vormden afgelopen zater dag het decor voor de Nationale Mo len- en Gemalendag. De eerste bezoekers kwamen al vóór 10.00 uur een bezoek brengen aan het molencomplex, waar het de ge hele dag gezellig druk bleef. In de theeschenkerij hadden de cliënten van het dagcentrum en hun bege leiders de handen vol om iedereen te voorzien van koffie of thee of een heerlijke lunch. De bakkerij draaide overuren, want de appel- of noten taarten waren bijna niet aan te sle pen. D°k bij de kramen met allerlei ver schillende producten zoals keramiek, kaarsen en houtwerk werd veel ver kocht. Een aantal leerlingen van de Muziekschool trad in de ochtenduren op en ook Drumband Hoogvliet ver zorgde een aantal swingende optre dens. Gemaal Abraham Kroes Veel belangstelling was er ook voor de demonstraties en presentaties in het gemaal Abraham Kroes. Mede werkers van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard gaven ter -plaatse voorlichting over de werkzaamheden, welke door het Hoogheemraadschap worden ver richt. De rondvaartboot Libra onderhield de gehele dag een gratis pendel dienst tussen de molenlocatie en het gemaal, waar veelvuldig gebruik van werd gemaakt. Drumband Hoogvliet tijdens een sfeervol optreden op de trappen van Molen Windlust. En nu nog even 8000plantjes ertegenaan. O

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29