klikken TCN zet belangrijke stap richting playoffs Moordrecht wint ruim, toch beslissingswedstrijd Nationaal Master Record voor Petra de Groot Kampioen Groeneweg veegt ook met Zoetermeer vloer aan HARTVAN HOLLAND SPORT12 MEI 2010 37 Tennis Voetbal Zwemmen Damesvoetbal en zette de stand op 8-3. Patricia scoorde de 9-3 en toen was de strijd ten einde. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Moordrecht won zondag met 5-1 van Cabauw. Jan de Joode zette in de tweede minuut de bal voor op Jeffrey Hilgerman die scoorde; 1-0. Binnen een kwartier had het 3-0 kunnen staan, maar de doelpunten bleven uit. De achterhoede stond heel goed, waardoor Cabauw niet bij het doel kon komen. Vlak voor rust scoorde Mark van der Laan uit een corner van Paul Overeijnder. In het tweede helft ging Moordrecht op dezelfde voet verder, maar in de 68e minuut kreeg Cabauw een corner en scoorde daar uit: 2-1. Uit de aftrap werd het met een 3-2 door een score van Dennis Pleuvelman. Vijf minuten later stoor de Jeffrey Hilgerman in de achter hoede van Cabauw, Jonathan Slobbe maakte daarop een prachtige omhaal en zette Moordrecht op 4-1. In de 85e gaf Hilgerman een pass op Roy Groeneveld die er 5-1 van maakte. Omdat RVC '33 won van Stolwijk, is er een beslissingswedstrijd nodig voor wie als tweede eindigt en pro moveert. Wanneer de wedstrijd ge speeld wordt is bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de uitwedstrijd tegen TV Simpelveld zet ten de heren van TC Nieuwerkerk op nieuw een belangrijke stap richting playoffs door met 2-4 te winnen. De TCN'ers reisden 215 km zuid waarts richting Maastricht naar de nieuwkomer in de eredivisie. Met drie overwinningen op rij bekleedden de Nieuwerkerkers met dertien punten de derde positie op de ranglijst. TV Simpelveld, bij keuze gepromoveerd om landskampioen 2009 TC Venlo te vervangen, stond met elf punten op een vierde plaats. Rick Schalkers speelde de eerste sin gle tegen Olaf Kneutel en won (2-6 0-6). Sabin Tigu trof de sterke, van landskampioen TC Venlo overgeko men Duitser, Sascha Hesse. Even leek het erop dat Tigu voor een 'stuntje' kon zorgen, maar de 26-jarige TCN'er ging in de tiebreak alsnog tenonder (6-3 7-6). Chris Berkouwer was kans loos in zijn ontmoeting tegen Jeroen van de Ven. Teamgenoot Bas Struijk rekende daarentegen makkelijk af met Roy Meessen. In het dubbelspel lijken Schalkers en Tigu inmiddels een vaste waarde Yoran Verschoor, (foto: Paul Verschoor) voor TCN. Het duo zorgde opnieuw voor een wedstrijdpunt (5-7 5-7). Het andere dubbel Bas Struijk/Yoran Verschoor slaagde erin het spel te domineren en overtuigend het vierde wedstrijdpunt binnen te halen (3-6 0-6). Met nog drie wedstrijden te gaan te kenen de posities zich af. TCN reist op Hemelvaartsdag naar Nieuw Vennep om de verregende competitiedag van 2 mei in te halen. Hierna volgen op 16 en 30 mei nog twee thuiswedstrij den tegen medekoplopers Deurne en TOS Bergeijk. Eindhoven/NieUwerkerk aan den IJs sel - Tijdens de Nationale Master Kampioenschappen in Eindhoven veroverden de zwemmers van Van Vliet/Barracuda 19 medailles. Petra de Groot behaalde vijf natio nale titels, waarvan de 200 m vrijes- lag werd bekroond meteen nationaal Masterrecord. Na een voorzichtige opening van 1.03.21 zwom zij de tweede 100m aanvallend met een formidabele laatste 50 meter wat resulteerde in het nieuwe nationale record van 2.10.00; een persoonlijk record én clubrecord van maar liefst •3,5 seconden. De andere titels behaalde zij in sterke persoonlijke records op de 100m rug slag, de 400m vrijeslag en de 200m wisselslag. Op de slotdag voegde zij daar de 1e plaats aan toe op het ko- ninginnenummer, de 100m vrijeslag in 1.00.67; net 0.3 sec boven het Na tionale Master record. Gouden medailles waren er ook voor Thommy Nickel op de 200m rugslag en voor Iris Barendregt op de 800m vrijeslag. Samen met Ina van Beu- sekom, Esther Versteeg en Geerdien Meerwaidt behaalde zij vijf zilveren en zeven bronzen medailles. Esther Versteeg zwom op de 50m vlinder slag een nieuw persoonlijk record en veroverde zilver in 31.82. Op de 200m vlinderslag én 200m wisselslag werd het brons binnengehaald in fraaie persoonlijke records. Iris Barendregt behaalde brons op de 400m vrijeslag, zilver op de 200m vrijeslag en op de 200m wisselslag. Thommy Nickel te kende ook nog voor tweemaal zilver op de 100m vlinderslag en de 100m rugslag en voor brons op de 200m wisselslag. Ina van Beuskom verover de nog het brons op de 200m school slag en zilver op de 200m wisselslag in de klasse 45+. Geerdien Meerwaidt won zilver op de 100m vrij in de klas se 55+. Ma het kampioenschap dat de da mes van Groeneweg binnenhaalden, moest er zondag tegen Zoetermeer gespeeld worden. Ma drie minuten lag de bal al in het doel en stond Groeneweg op 1-0. Simone omspeelde de buitenspelval goed en scoorde zelf. Cansu maakte er even later 2-0 van na een mooie voorzet van Nancy. Na 25 minuten viol het tegendoelpunt toen Groe neweg niet meer tot scoren kwam. Maar vier minuten later luidde Jo- 'an(1a 'haar' kwartiertje in, ze scoorde vier keer achter elkaar. Zoetermeer scoorde tussendoor ook nog eens, waardoor het 6-2 stond. Een minuut voor rust scoorde Ellen in haar laatste thuiswedstrijd de 7-2. Na rust werden diverse speelsters die stoppen, vervangen door vers bloed. Keepster Ria Hazenbroek werd ver vangen door Beau Suurland en ook Mirella Heuvelman, Nathalie Meijer, Ellen van Vessem en Hedy Suurland maakten plaats voor de nieuwe gar de. Voor hen was dit de laatste wedstrijd. Zoetermeer kwam nog op 7-3, maar Simone scoorde voor de tweede keer Petra de Groot.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37