Goede prestaties AV'47 in Zeist Waddinxveen A1 wint van Nieuwkoop Dames 1 blijft hoofdklasser en Dames 2 definitief 1e klasser Nieuwerkerk D4 kampioen Loopcursus AV'47 groot succes 1 Floreant op achterstand Be Fair verliest ongelukkig n HART VAN HOLLAND SPORT.12 MEI 2010 39 Atletiek Voetbal Waterpolo Voetbal Atletiek Voetbal nacompetitie Voetbal nacompetitie Nieuwerkerkaan den IJssel - De D4van vv Nieuwerkerk heeft, onder leiding van coaches Remco en Paul, het seizoen afgesloten met het behalen van het kampioenschap. Van links naar rechts op de bovenste rij Wesley, Jesse, Justin, Tim, Matthijs, Maarten, Thomas en Lars;zittend van links naar rechts Stan, Jim, Stefan, Wouter en Twan. Waddinxveen - De C1 van vv Wad dinxveen won afgelopen zaterdag in Gouda met 2-3 van Olympia. De D1 won met 2-1 van de Zwervers D1. Mmet nog twee wedstrijden te gaan heeft de D1 nog vier punten nodig voor het kampioenschap. De wedstrijd Waddinxveen A1 tegen Nieuwkoop Al eindigde in een 3-1 overwinning voor de mannen uit Waddinxveen. In de eerste helft was Waddinxveen beter, had het meeste balbezet, maar wist geen kansen te creëren. Na een half uur spelen gaf Sander een steekbal op Michael, die tot de 5 meter kwam en de bal daar opzij legde voor Nourdine die vervol gens zijn 27e goal van het seizoen kon scoren. Niet lang scoorde Mi chael de 2-0 met een mooie kopbal over de keeper. Vijf minuten later zorgde Patrick met een snoeihard schot voor de 3-0 ruststand. In de rust maakte Brady, Michael en Maarten plaats voor Appie, Mare en Bart. In de tweede helft ging Waddinxveen wervelend van start, maar dit leidde niet tot doelpunten. Nieuwkoop kreeg zelfs een aantal kleine kansen, maar Patrick hield zijn doel schoon. De uitdrukking 'Vergeet je te scoren, dan krijg je er zelf één om de oren' was van toepassing aan het eind van de wedstrijd; een lange bal van Nieuwkoop werd doorgekopt, Patrick was alert en kon met een sli ding de bal nog wegschieten, maar de rebound werd met een mooie boog in het lege doel geschoten, wat de eindstand op 3-1 bepaalde. Zeist/Boskoop - Tijdens de tweede seniorencompetitie kwamen in Zeist negen atleten van AV'47 onder lei ding van Ton Groenendijk in actie. Per onderdeel mochten meerdere at leten per vereniging meedoen, maar de punten telden alleen voor de beste prestatie per vereniging. De atleten mochten maar aan twee onderdelen deelnemen. Voor Groenendijk dus de taak om de atleten zo tactisch mogelijk in te zet ten om maximale winst te behalen. Jeffrey Rodenburg wist dat hij geen goede tijd zou neerzetten op de 1500 meter en liet Bart de Jong de punten binnenhalen. Met polsstokhoogsprin gen evenaarde Jeffrey zijn persoonlijk record met 3.20 meter. Berend Koele verbeterde het clubrecord op de 200 meter met een tijd van 24.05 secon den. Joost van Gemeren. behaalde een persoonlijk record met discus- 1 werpen; zijn discus kwam 32 meter ver. Justin Cok liep de 100 meter in 12.01, wat hem een persoonlijk re- cord opleverde. Rutger Verbeij zette een goede 400 meter neer in een tijd van 55.16 seconden. Rina Groenendijk, die sa men met atletiek Reeuwijk een team vormt, nam het verspringen en de hink stap sprong voor haar rekening. De heren staan nu op een goede zes de plaats, terwijl de vrouwen op de achtste plaats staan met nog twee wedstrijden te gaan. Gouda - Voor de dames van SG Gouwe-AZC stond afgelopen week end de 'best of three' confrontatie tegen Haegheborgh HZ Zian op het programma. Uitgangspunt daarbij was, dat de winnaar in het volgende seizoen verzekerd is van een plek in de hoofdklasse. Gezien de prestaties in de reguliere competitie was De Gouwe favoriet. De eerste wedstrijd werd donderdag avond thuis in de Sniep gespeeld. Via een 2-1 voorsprong in de eerste peri ode en een 6-5 ruststand, eindigde de derde periode in een 9-5 voorsprong voor de Gouwe waarna het nog even spannend werd in de laatste periode doordat Haegheborgh terugkwam tot 11-10. De Gouwe won uiteindelijk met 13-10. De tweede wedstrijd speelde zich vrijdagavond af in het Sterrenbad in Wassenaar. De eerste periode ging met 1-3 naar De Gouwe, waarna het team met 3-7 de rust in kon gaan. In de derde periode kon De Gouwe de voorsprong uitbouwen naar 3-9, waarna de vierde periode werd af gesloten met een 6-11 overwinning. Volgend seizoen zijn de. dames De Gouwe wederom te bewonderen in de Hoofdklasse. Door bovenstaand resultaat is ook het ongeslagen kampioenschap van Dames 2 beloond door promotie naar de Eerste Klasse. Bij degradatie van Dames 1 naar de Eerste Klasse had Dames 2 niet mogen promoveren. Boskoop - Als voorbereiding op de vierde editie van de Flynth Run4La- dies op zondag 30 mei, organiseerde AV'47 een speciale loopcursus met als doel het uitlopen van de 5 kilometer. Een recordaantal van 32 dames meldde zich aan om de uitdaging aan te gaan. De trainers van deze trainingsgroep zien het aantal leden in hun groep constant groeien. Uit onderzoek is gebleken, dat er sprake is van een 'tweede loopgolf, vooral bestaande uit dames van 35 jaar en N sses ouder. Sonja Hogerbrugge van de organisatie van de Run4Ladies: "In de voorgaande edities hadden we al enkele honderden dames aan de start staan en gelet op het aantal voorin schrijvingen belooft het dit jaar een topevenement te worden. Het zal ongetwijfeld een gezellig en sportief evenement worden." De start van de 5 km is om 12.45 uur; de 10 km om 12.50. Lidmaatschap van een atletiek vereniging is niet nodig en er is geen leeftijdsgrens. Voor meer informatie: www.run4ladies.nl. Oegstgeest won met 4-2 van Floreant zaterdag. Het eerste half uur speelde Floreant goed en stond Oegstgeest flink onder druk. De serie kansen die dit Floreant opleverde, leidde echter niet tot doelpunten. Toen Jorik Spruijt door de defensie brak en neergelegd werd, kreeg zijn belager rood en Flore ant een strafschop. Aanvoerder Roel de Mos benutte de penalty. Met een man meer werd het er niet eenvoudi ger op voor de bezoekers. Kansen had Floreant genoeg, maar geen doel punten en dat kwam Floreant duur te staan. Vlak voor rust zette Oegstgeest orde op zaken; 1-1 en via een'penalty Run4Ladies; het doel van de loopcursus van AV'47. Be Fair verloor met 2-0 van Kagia. De eerste helft was tot de 36e minuut voor Be Fair, dat de sterren van de hemel speelde, voor Be-Fairbegrippen. Toen werd een aanval binnen de 16 meter weggewerkt, maar de nummer 10 van Kagia kreeg de bal toch te pakken en schoot hem meer per ongeluk in de hoek; 1-0. Be Fair deed in de tweede helft weer zijn uiterste best, maar dat mocht niet baten. Spelers kwamen al leen voor de keeper en zelfs een doel- 2-1. In de tweede helft wilde Flore ant weer aanvallen, Oussama Zari- ouh had de gelijkmaker op zijn slof, maar hij faalde. Oegstgeest scoorde de 3-1. Met een tweede penalty kon Floreant ook zijn tweede doelpunt1 maken, weer was het De Mos die hem maakte: 3-2. Een van richting veran derd schot brachj, Oegstgeest weer- een marge van twee. De thuisploeg verloor in de slotfase zelfs een spe ler, maar ook tegen negen man kon Floreant geen vuist maken. Volgende week 'moet Floreant thuis een marge van twee goed maken. punt van Robbert de Quilettes werd wegens buitenspel afgekeurd, in de 89e minuut werd het opeens 2-0 door een dekkingsfout achterin. Be Fair moet volgende week met twee doelpunten verschil winnen om door te gaan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39