Dodenherdenking voor het eerst ook in Moerkapelle Spannende zeepkistenrace en geslaagde fietstocht Bevrijdingsdag Oefenspring wedstrijd bij Moerveen Rolling'90 laat visitekaartje achter op EK HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 12 MEI 2010 ZONDAG 16 MEI Rolschaatsen Moerkapelle - Een grote opkomst bij de Dodenherdenking op het Raad huisplein toonde aan dat het besluit van de gemeenteraad van Zuidpias om ook in Moerkapelle een dergelijke herdenking te organiseren, gewaar deerd werd. Door Marianne Fortuin Aafke Floogma heette de aanwezigen namens het Oranjecomité van harte welkom, waarna leerlingen van de Keijzerschool en de Rehobothschool gedichten voorlazen, die veelal door henzelf geschreven waren. Jan-ine Zuidbroek speelde op keyboard en Hoogma las een verhaal voor. Trom pettist Mario Kastelein uit Schoon hoven speelde voor en na de twee minuten stilte, waarna wethouder Rinus Bosman een toespraak hield. Daarin stelde hij de vraag wat er no dig is voor vrijheid wereldwijd: "Op 6 januari 1941 noemde de Amerikaanse president Franklin Delano Roosevelt vier voorwaarden. Vrij zijn van angst en gebrek aan eten, een dak boven je hoofd, vrijheid van godsdienst en vrijheid van meningsuiting. Vrijheid kan niet bestaan in een situatie van conflict en geweld. De Duitsers wa ren hier, de Japanners bezetten toen Indonesië. Hier werden Joden, Sinti en Roma vervolgd, in Indonesië Eu ropeanen en Chinezen. We denken vandaag niet alleen na over de geval lenen tijdens de Tweede Wereldoor log, maar ook over de mensen uit ons dorp tijdens de Politionele Acties in Indonesië. Op 5 mei staan we stil bij onze vrijheid. We kijken terug en blik ken vooruit. Het hangt niet alleen van de politiek af, we kunnen zelf ook iets doen. Zoals verzet tegen schending van vrijheden." Na het zingen van het Wilhelmus legden Bosman en oud-gemeentese cretaris Mes een krans bij het monu ment. Ook het Oranjecomité, Politie Zuidpias, het echtpaar Hoogerdijk en enkele kinderen legden kransen en bloemen. Rond negen uur vertrok een bus met lopers en fietsers om in Wa- Mes en Bosman leggen de eerste krans. geningen het Bevrijdingsvuur op te halen. In een estafetteloop van in to taal honderd kilometer werd dit vuur naar het Raadhuisplein gebracht, waar het om half elf woensdagoch tend op het Raadhuisplein werd aan gestoken. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. J. van Walsum en 19.00 uur ds. E. van Rooijen. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Ger.kerk 9.30 uur drs. J.H. Lange- laar. Ver.v.Vrijz.Protest. 10.30 Uur mw A. van Wijngaarden. R.K. Gem. Moe./Zev. n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J.S. van der Net; dinsdag 18 mei 19.30 uur ds. M.J. van Gelder. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. C. Gielen en 16.00 uur ds. RJ..0o- men. Herv. Gem. 9.30 uur kand. A.A. Teeuw en 18.30 uur ds. M.B. van den Akker. Moerkapelle - Het Oranjecomité hield op Bevrijdingsdag voor de eerste keer een zeepkistenrace aan de Herenweg. Zeven deelnemers durfden het aan, gadegeslagen door het massaal toe gestroomde publiek. Door Marianne Fortuin Het parcours begon boven aan een heuse helling, compleet met ver keerslicht. Wim van der Zwan van het Oranjecomité kondigde de deel nemers aan: Tim van de Vendel, Anne Hofman, Pieter van Voorden, Paul Weerheim, Mark Proper, Gerben Kool haas en Jorian Bos. Ter bescherming van deelnemers en toeschouwers waren strobalen neergelegd. Van der Zwan: "We hebben geen leeftijdseis gesteld, wel moest de zeepkist een rem hebben en waren de deelnemers verplicht een helm te dragen. We wil den weer eens iets anders organise ren, en zo te zien is het een succes." Tim van de Vendel zette gelijk de trend: hij'reed tot aan het kruispunt met de Wilhelminastraat. Sommige coureurs kwamen niet heel ver en ook belandde een zeepkist in brokstukken in het stro. Gerben Koolhaas eindigde net zo ver als Tim, zodat er door deze koplopers een tweede poging onder nomen moest worden. De door Tim zelf ontworpen en gemaakte zeepkist rolde heel ver door, zodat Tim een heel eind over het kruispunt pas tot - stilstand kwam. Van der Zwan reikte een duidelijk opgetogen Tim de beker uit. Gerben mocht uiteindelijk een be ker in ontvangst nemen voor de ori gineelste zeepkist. "Ik heb hem samen gemaakt met mijn zus Anne en Eline, een vriendin. Het ontwerp was van mijn vader." Tussen 18.00 en 18.30 uur startten vijftig enthousiastelingen aan de tra ditionele fietstocht. Ria Lindhout van het Oranjecomité: "Elk jaar is er een andere route. Vandaag gaan we rich ting Zoetermeer, een tocht van zo'n 25 kilometer." Het werd een prima tocht onder perfecte fietsomstandig- heden: zonnig, droog, weinig wind, niet al te koud. Al met al een geslaagd onderdeel van het Bevrijdingsdag programma. Moerkapelle - Rijvereniging en po nyclub Moerveen houdt zaterdag 19 juni een oefenspringwedstrijd. De wedstrijd staat open voor zowel le den als niet-leden. Er kunnen twee ronden gereden, de kosten voor deel name bedragen 5,- euro per ronde. Er is voldoende begeleiding aanwe zig. Aanmelden: moerveen@hotmail. com. Voor meer informatie: www.moerveen.nl Moerveen is te vinden aan de Rottedijk 24. Winnaar Tim van de Vendel. Nantes/Moerkapelle - Tijdens het EK 'Show Et Precision' in Nantes heeft Rolling'90 zichzelf goed op de kaart gezet. In de plaatselijke sporthal, in grootte vergelijkbaar met de thea terzaal van A hoy, verzorgde de groep 'Swing DJ' van Rolling'90 een wer velend optreden. Voor deze groep is het altijd een prestigekwestie om de aansluiting met Italië en Spanje te behouden en vóór de rest van Europa en Israël te eindigen. Dit jaar deed een record aantal van 90 verenigin gen mee aan het EK. Met haar optre den behaalde Swing DJ een zevende plaats achter drie Spaanse en drie Ita liaanse groepen; op landelijk niveau aldus de begeerde derde plaats. De 'groep van 12' bracht een act die gebaseerd was op de preek van Mar tin Luther King; speciaal gekozen om aandacht te vragen voor een maat schappij die verhardt en uit elkaar kan groeien als niet tijdig geprobeerd wordt het tij te keren. Met dit optre den veroverde de groep een 11e plaats De vele toeschouwers genoten van de optredens van Rolling'90. in een veld van 19 deelnemers. Voor Rolling'90 was het een EK om niet snel te vergeten, waarbij de cadet- groep een uitstekend debuut maakte en de senioren andermaal hebben laten zien dat ze als 'kampioen van Nederland' niet onderdoen voor de beste teams van Europa. Voor meer informatie: www.rolling90.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7