Zevenhuizen opgeschrikt door Big Bang Dream a dream op Lionsconcert Lustrum SNOOT! "Vrijheid vraagt veel inspanningen" Ruud Brands wint groot concours HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 12 MEI 2010 9 Dodenherdenking Zevenhuizen Duivensport Zevenhuizen - Precies om twaalf uur 's middags werd op zaterdag 8 mei het winkelend publiek in de Dorpsstraat opgeschrikt door een enorm kabaal. Met een 'Big Bang'van trommels en toeters hoopte de Wereldwinkel mensen attent te maken op het feit dat het World Fair Trade Day was. Door Geertrude Verweij Niet alleen in Zevenhuizen werd op deze ludieke manier de aandacht gevraagd voor eerlijke handel in ont wikkelingslanden. In heel Nederland deden wereldwinkels mee aan de Big Bang. De World Fair Trade Day zelf is een wereldwijd evenement, een dag waarop in allerlei landen organisaties voor eerlijke handel speciale activitei ten organiseren. Het thema was 'Fair Trade, een wereld van cultuur'. Dick van der Poort, huidig vice-voor- zitter en toekomstig voorzitter van de wereldwinkel in Zevenhuizen: "Door onze producten komen consumenten in aanraking met veel verschillende culturen. Omdat veel van de artikelen die wij verkopen vaak symbolische waarde hebben, krijgen mensen hier bovendien inzicht in gebruiken en ri tuelen binnen die culturen." Vrijwilligers De wereldwinkel draait volledig op vrijwilligers. "Er werken alleen hier al dertig mensen die zich inzetten voor Fair Trade. Armoedebestrijding door eerlijke handel, daar draait het om." In zijn toespraak ging van der Poort in op de vier voorwaarden voor een product Fair Trade genoemd mag worden: het product moet vervaar digd zijn met respect voor mens en milieu, er moet een langdurige ge lijkwaardige handelsrelatie aan ten grondslag liggen, er moet ondersteu ning plaatsvinden voor de productie organisaties en er moet sprake zijn van een transparante handelsketen. De World Fair Trade Day werd geor ganiseerd in samenwerking met het Hivos cultuurfonds, dat activiteiten op het gebied van kunst en cultuur ondersteunt omdat deze een essen tiële rol kunnen spelen in ontwikke lingssamenwerking. De toespraak van de vice-voorzitter werd gevolgd door een miniconcert van enkele dames van De Zingerij en 't Singend Goetje, die heel toepasse lijke een tweetal Afrikaanse liederen ten gehore gaven. Daarna kon men onder het genot van een kopje koffie nog even in de winkel rondkijken en een eerlijk cadeautje voor Moederdag of een andere gelegenheid te kopen. Voor de kinderen was er de mogelijk heid om maskers te maken. Zevenhuizen - SNOOT! bestaat vijf jaar en dit wordt gevierd in SNOOTI's thuis in theater Swanla. Het lustrum is op zaterdag 29 mei en er zal een afwisselende show worden gegeven van artiesten uit Zevenhuizen en omstreken. De SNOOT! audities, gehouden in theater Swanla op 14 en 15 april, brachten talent uit Gouda, Wad- dinxveen, Boskoop, Moordrecht, Nieuwerkerk en Zevenhuizen. De bandjes, zangeressen, muzikanten en artiesten die door de SN00TI- audities zijn gekomen, hebben ieder tien minuten de tijd om het publiek te laten zien wat ze kunnen. De SNOOT! thuisband zorgt voor mu- Zevenhuizen- Het achtste Lionscon cert in de Hervormde Kerk op vrijdag 28 mei is van een geheel andere op zet dan de vorige zeven edities. Grote publiekstrekker is Jan Vayne. Voorts zullen harmonieorkest De Kleine Trompetter en alt-/mezzosopraan Wi- vineke Plugge de avond opluisteren. Burgemeester André Bonthuis opent de avond om 20.00 uur. Het programma bestaat uit populaire en herkenbare melodieën. Afwisselen de musicalfragmenten, doch ook an dere songs en succesnummers staan op het programma zoals 'I dreamed a dream' van het debuutalbum van Susan Boyle. De volgorde van het programma ligt vast, Jan Vayne ech ter heeft de gewoonte tussendoor het publiek te raadplegen, waarna leuke improvisaties kunnen ontstaan. Evenals alle voorgaande jaren is ook het achtste Lions-Voorjaarsconcert een benefietconcert. De opbrengst komt ten goede aan. het hospice IJs- seiïhuis, de (Rotterdamse) stichting Breath (verbetering leefsituatie huTp- ziek en begeleidt de artiesten tijdens hun optreden. Kaarten voor het eerste lustrum van SNOOT! - dat pm 20.00uur begint - zijn verkrijgbaar bij reisbureau de Zwaluw aan de Dorpstraat. Voor meer informatie: www.snootopenpodium.nl. Wivineke Plugge. behoevende kinderen), het normen en waardenprogramma 'Leefstijl' voor lokale basisscholen en een substanti ële bijdrage voor de aanschaf door De Kleine Trompetter van een overdekt mobiel podium. Er zijn 460 plaatsen beschikbaar in de hervormde kerk. Aanvang 20.00 uur, kerk open 19.00 uur. Kaarten a 15,- euro zijn verkrijgbaar bij reisbureau De Zwaluw aan de Dorpsstraat 149 in Zevenhuizen en bij De Fotoboetiek aan de Dorpsstraat 28 in Moerkapelle. Reserveren: Zevenhuizen@lions.nl. Voor meer informatie: www.lions.nl/ zevenhuizen of 0180-631956. Door Pepijn de Groot Zevenhuizen - Onder het luiden van de klok loopt dinsdag 4 mei het plein voor het voormalig gemeentehuis vol. In een eerbiedige cirkel rondom het oorlogsmonument staan z'rj die geza menlijk eer willen betuigen aan die genen die hun leven gaven voor onze vrijheid. Vanuit de richting Kerkepad betreedt het harmonieorkest van de Kleine Trompetter de Dorpsstraat, Bij het verstommen van het klokgelui zet het orkest in. Drie leerlingen van basisschool 't Rei- gerbos dragen hun gedicht voor. Uit de gedichten komt duidelijk naar vo ren dat ze op de hoogte zijn van de catastrofes van de Tweede Wereld oorlog. Dat herhaling van zoiets ver schrikkelijks uit moet blijven wordt goed geïllustreerd: 'Oorlog is slecht, oorlog is onterecht', klinkt in een van de gedichten. Vrijheid voor iedereen Een blazer van het harmonieorkest zet het taptoe-signaal in en na twee minuten van bezinning klinkt het Wil helmus. Vervolgens is het woord aan wethouder Tamara Venrooy. Zij bena drukt het belang van het herdenken van de gevallen vrijheidsstrijders. Er wordt niet alleen stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereld oorlog. "We herdenken ook de slacht offers van vredesmissies." De wet houder onderstreept het belang van de dialoog om tot vrijheid te komen en het idee dat vrijheid voor iedereen zou moeten gelden ondersteunt dat. Na de toespraak van de wethouder werd een ieder in de gelegenheid gesteld een krans of bloem bij .het monument te leggen. "Vrijheid kost inspa'nning", zegt Venrooy. Gelukkig zijn er nog veel mensen die het geen moeite vinden om twee minuten stil te staan bij de gevallenen. Om 21.10 uur werd de vlag binnenge haald, symbolisch bij zonsondergang. Het einde van 4 mei 2010, in de hoop dat men de komende jaren blijft stil staan bij hen die voor onze vrijheid zijn bezweken. Zevenhuizen - De postduiven van De Stormvliegers werden donderdag avond ingekorfd voor een concours vanuit Creil op een afstand van 341 km. Er werden 528 duiven ingekorfd die zaterdagmorgen om 7.55 uur, sa men met 38.000 duiven van afdeling 5 Z.H., gelost werden. Tijdens de los sing was het prachtig weer in Noord- Frankrijk maar in België sloeg het weer om en trok de lucht dicht. Dit vinden de duiven niet prettig, ze heb ben altijd nog wat blauwe lucht nodig om zich te oriënteren. Een duif van Ruud Brands trok zich daar niets van aan en kwam met ruime voorsprong thuis. Hij was hiermee niet alleen eer- "Vrijheidzou voor iedereen moeten gelden." ste in de vereniging maar ook in de regio Leiden waar de vereniging on der valt. In Zuid-Holland haalde hij de vijfde prijs binnen. De duif was naar huis gevlogen met een snelheid van 74 km.p/u. De laatste prijsduif was pas anderhalf uur later thuis. Uitslag: 1 -6-18-23 Ruud Brands, 2-12 Joh. Stofberg, 3-8 J.Hoevelaken, 4-5-14-15-21 M.Strijdhorst, 7-16 C.Zweere, 9-19 L,v,Wensem, 10 Fam. Nell, 11 Rita Mizzi, 13-17 M. Flier, 20 J.S. Heykoop, 22 G. Jongenelen, 24 M. Stille getuigen. Jongenelen, 25 B.Koole.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9