klikken IftnsïïiiïHnrci Racen in Zevenhuizen Lions Rottermerenloop en kidsrun Zeskamp in Vierkap HARTVAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 19 MEI 2010 11 ZONDAG 23 MEI PINKSTEREN Open tuinen voor Stiltetuin Oud-Verlaat - Burgemeester Bont huis gaf vorige week donderdag, op Hemelvaartsdag, het startsein voor de zeskamp in de Vierkap, welke normaal gesproken om de vijf jaar plaatsvindt op bevrijdingsdag. Omdat deze dag dit jaar in de vakantie viel, werd uitgeweken naar Hemelvaarts dag. Zeven gemengde teams van alle leef tijden namen het tegen elkaar op bij onderdelen als skilopen, steltlopen en broeklopen. Ook het traditionele eierenvangen, de waterrace en de es tafette ontbraken deze dag niet. Alle spelletjes stonden garant voor vro lijke taferelen, waardoor deelnemers en publiek niet teveel letten op een buitentemperatuur van slechts 11 graden. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - Bewoners van Ze venhuizen stelten hun tuinen open op 4 en 5 juni. De opbrengst van de Open Tuinen, georganiseerd door de gereformeerde kerk, is bedoeld voor de Stiltetuin. Na het Groot Dictee van Zevenhui zen en de kerstworkshop is Open tuinen de nieuwe sponsoractie om stukje bij beetje de Stiltetuin van de Ontmoetingskerk te kunnen re aliseren. Zevenhuizen - De Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapelle en het team Zeparo houden 12 juni weer de Lions Rottemerenloop. Daarnaast wordt dan ook de derde Visser-kidsrun gelopen. Het startschot wordt om 14.00 uur gelost door Leontien van Moorset. De wiel- renster doet daarna zelf mee met de vijftien kilometer voor dames, waar zij haar titel wil prolongeren. De opzet van deze loop is dat door het inschrijfgeld van de lopers en (lo kale) sponsoring van de Lions Rotte merenloop goede doelen worden on dersteund. Eén van de begunstigden is de stichting Roparun, die goede doelen ondersteunt ten behoeve van mensen met kanker. Inschrijven De inschrijving vindt plaats vanaf 11.00 uur in Dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg 86. De start is om 14.00 uur bij het voorma lige gemeentehuis Zevenhuizen voor alle afstanden: vijf, tien en vijftien kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt 4 euro voor de vijf kilometer, 5 euro voor de tien-en 6 euro om mee te mogen doen op de vijftien kilometer. Kidsrun De Visser Kidsrun wordt gelopen over duizend meter (6-8 jaar) en 1500 meter (9-12 jaar). De inschrijving vindt plaats in de voormalige brand weerkazerne bij de start. Het start schot van de kidsrun door Leontien van Moorsel valt om 13.00 uur. Voor deze loop bedraagt het inschrijfgeld 2 euro. Iedere deelnemer aan Visser Kidsrun ontvangt een medaille en voor de eerste drie lopers per catego rie zijn er bekers te winnen. Meer informatie: www.lions.nl/ zevenhuizen of www.teamzeparo.nl. Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 en 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur kand. W.P. Vermeulen. Ger.kerk 9.30 uur ds. van der Meent. Ver.v.Vrijz.Protest. 10.30 uur ds. J.A. Broström. R.K. Gem. Moe./Zev. 10.15 uur Eucharistieviering met pastor A. Bosman in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst; maandag 24 mei 9.30 uur ds. J. Driessen. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. A.T. van Andel en 16.00 uur ds. J. van Rossem; maandag 24 mei 9.30 uur ds. BA Dubbeldam. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C.A. van der Sluijs en 18.30 uur ds. P.B. Verspruij; maandag 24 mei 9.30 uur ds. J. Boer. Dat is best nog moeilijk! Zevenhuizen -Hemelvaartsdag be tekent in Zevenhuizen maar één ding: autocross. Er werd in maar liefst tien verschillende klassen geracet, waaronder jeugd, kevers, stockcars formule 1 en toerwagens. Nieuw was dit jaar de ladiescupeen speciale klasse voor snelle dames. Het weer zat mee, zodat iedereen kon genieten van een leuk dagje cross. Op het evenement was, zoals elk jaar, ook nu weer veel publiek afgekomen, waar goed voor werd gezorgd met verschillende soorten eten en drinken. Tijdens de editie 2010 stonden er maar liefst negen verschillende klas sen op het programma. Het meest spectaculair waren de stockcars Formule 1. Deze werd gewonnen door J. Tesselaar. John de Buck en Job Honderd behaalden respectie velijk de tweede en de derde plaats. De regioklasse werd gewonnen door Mark van der Hoeven en Barry Bauer was de beste bij de jeugd. De klasse EZHACO 1600 werd gewonnen door Christian Gommeren en Henk Bin nendijk was de beste bij de EZHACO 2000 auto's. Andere klassen waren de toerwagens, gewonnen door Jan Kuin, de kevers, die werd gewonnen door Patrick Hoexum en Rodeo V8, waar Fred Schaafstra de beste was. Baggerende stockcars. Nieuw dit jaar was de Jatech Ladies Cup, een speciale klasse voor da mes. In de finale bleek dat Santina Hofman de beste was. De tweede en de derde plaats werden behaald door respectievelijk Patricia Struyk en Fleur Oudshoorn. Roze auto's Ondanks dat de dag grijs begon, De start van de Open tuinen is op vrijdagavond 4 juni in de tuin aan de Burgemeester Klinkhamerweg 59. De tuin is op 4 juni vanaf 19.00 uur tot 21.00 uur toegankelijk. De volgende dag zijn de andere tuin te bezichtigen van 11.00 uur tot 16.00 uur. Daarnaast kan een passe-partout worden gekocht voor 5 euro. Dit kan op vrijdagavond aan de Bur gemeester Klinkhamerweg 59 en op zaterdag aan de Dorpsstraat 106. De route gaat langs verschil lende tuinen met activiteiten zoals muziek, verkoop en een groen- workshop. Alle inlichtingen over de tuinen en activiteiten zijn te vinden op de routebeschrijving. duizend man publiek. In de meeste klassen werd felle strijd geleverd, vooral bij de ladiescup. Ook waren er veel koprollen. Ik wil iedereen be danken voor hun inzet, want zonder de inzet van alle medewerkers en vrijwilligers was het niet gelukt." De cross zou worden geopend door burgemeester André Bonthuis, maar door de gebeurtenissen in Tripoli, vond hij het beter om hier vanaf te zien. "Autocross is een heftige sport en ik vond het ongepast om een feestelijk evenement te openen, terwijl er nog geen duidelijkheid was of er slachtoffers uit onze ge meente te betreuren waren. Daarom heb ik gevraagd of er één mintuut stilte gehouden kon worden, voor aanvang van de wedstrijden en dat is ook gebeurd." Door de afmelding van de burgemeester was een aantal aanwezigen bang dat dit betekende dat er slachtoffers uit Zevenhuizen waren, maar dit bleek gelukkig niet het geval. kwam 's middags het zonnetje door en konden de bezoekers genieten van een leuk dagje autocross. Dit gold ook voor Josephien (7) en Cars (5), die samen met hun vader langs de kant van de baan hun stoeltjes hadden neergezet. Josephien had het erg naar haar zin. Ze bezocht voor de eerste keer de autocross. "Ik vind het heel leuk. Vooral de roze au to's. Dat zijn er best veel. Ik vind het ook leuk dat er wedstrijden zijn voor dames. Daar wil ik later ook best aan mee doen." Ook haar broer zou best willen meeracen. "Ik hou van lek ker hard rijden. Het is vandaag leuk, maar wel een beetje koud. Gelukkig hebben we vanmorgen extra warme kleren aangedaan." Koprollen Organisator Henk Wooning was eveneens erg tevreden over het ver loop van het evenement. "Het was gezelligheid ten top. Er deden 140 Nog even sleutelen, coureurs mee en er was ruim drie-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11