s: Binnenkort duidelijkheid over Sluipverkeer verplaatst door toekomst raadhuis Moordrecht nieuwe N219 Raadsleden tevreden over Omroep Zuidpias Rapidtoernooi Nieuwerkerkse schaakvereniging Voorlopig geen nieuwe regeling leerlingenvervoer Theoriecursus scootmobiel - HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 19 MEI 2010 19 Schaken Hitlandfestival Hospice weer open Door Marlonneke Willemsen Moordrecht - Wethouder Jan Verbeek zal in juni met een voorstel komen over de toekomst van het voormalige raadshuis van Moordrecht. Dat zei hij afgelopen maandag toe tijdens de commissievergadering Maatschap pelijke Ontwikkeling. Hij gaf ook aan dat uit onderzoek is gebleken dat de huidige plannen waarschijnlijk niet te realiseren zijn binnen het budget dat hiervoor door de gemeenteraad van Moordrecht ter beschikking is gesteld. "Daarom zullen we aan het voorstel waarschijnlijk ook nog een paar al ternatieven toevoegen, zodat u een afgewogen keuze kunt maken." Zuidpias - Omroep Zuid plas mag ook de komende vijfjaar blijven uitzenden in de gemeente Zuidpias. Dat werd maandag 17 mei bepaald in de commis sie Maatschappelijke Ontwikkeling. Door de fusie heeft de omroep een nieuwe aanvraag moeten indienen bij het Commissariaat van de Media, om als lokale omroep in Zuidpias te mogen uitzenden. Hiervoor heeft het Commissariaat bij de gemeente Zuidpias om een advies gevraagd. Dit advies is, zo bleek maan dagavond, positief. Door Marlonneke-Willemsen Zowel wethouder Verbeek als de commissieleden hadden niets dan lof voor het functioneren van de om roep. Karin Slooters (PvdA) zei erg te vreden te zijn over de werkwijze. "We willen ook onze complimenten uit spreken voor de fusie met de RaMo." Ook Joop Huson (D66) was erg posi tief. "Het is een interessant medium, dat kan zorgen voor verbindingen en samenhorigheid van de verschillende groepen in onze dorpen." Hij stelde zelfs voor dat Omroep Zuidpias een actievere rol zou kunnen spelen, door nog uitgebreider verslag te doen van de raads- en commissievergaderin gen, bijvoorbeeld via een tv-kanaal. Volgens Marijke Edel (CDA) draagt ook haar partij de omroep een warm hart toe. Ze vroeg zich alleen af hoe het gesteld was met de openstaande Zuidplas/Den Haag -De CDA Statenfractie reageert in navolging van SP afde ling Zuid plas op de nieuwe problemen bij het nieuwe stuk N219. De fractie wil dat de provincie Zuid-Holland snel maatregelen neemt om het toegenomen sluipverkeer op de naastgelegen Zuidplasweg tegen te gaan. De auto's die nu over de ventweg rij den - parallel aan de N219 - brengen de veiligheid van fietsers in gevaar, zo meent het CDA. Bovendien zorgen zij voor extra opstoppingen bij de ro tonde naar de wijk Nesselande. De problemen zijn ontstaan nadat de N219, de nieuwe omleidingsweg rond Zevenhuizen, begin april in gebruik is genomen. Deze aanpassing heeft een aanzienlijke verlichting van de verkeersdruk door het centrum van Zevenhuizen en een betere doorstro ming over de N219 in de ochtendspits opgeleverd, maar kan tot nog toe niet verhinderen dat het verkeer tijdens vacature voor educatie in het Pro gramma Bepalend Orgaan. "Het is be langrijk dat deze commissie compleet is en dat er ook een vertegenwoordi ger van het onderwijs in zit." Jan Wil lem Schuurman (ChristenUnie/SGP) vroeg verder nog naar een evaluatie van de website van de omroep. Wethouder Jan Verbeek was even eens tevreden over het functioneren van Omroep Zuidpias. "Ik ondersteun uw complimenten en geef ze graag door aan het bestuur van de omroep. Bij onze volgende gesprekken zal ik een evaluatie van de website aan de orde stellen en ik zal kijken of ik in een gesprek met de directeuren van de scholen in onze gemeente iets kan bijdragen voor het opvullen van de vacature in het Programma Bepalend Orgaan. Verder onderschrijf ik de mogelijkheden van lokale televisie en ook dat zal ik zeker meenemen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Schaak vereniging Nieuwerkerk organiseert voor zaterdag 29 mei voor de achtste keer eeh rapidtoernooi in het Ker kelijk Centrum aan de J.A. Beijerink- straat 53. Het toernooi omvat zeven ronden met maximaal twintig minu ten bedenktijd per persoon per partij. De vorige edities werden gewonnen door Thomas Willemze, Rick Lahaye, Kachun Lui, Remko Moerkerken, Henk Riepma, Willem Broekman en Gosse de avondspits in zuidelijke richting vastloopt bij de rotonde naar de wijk Nesselande, zo schrijft de fractie in een brief. CDA woordvoerder Marco Heenfskerk wil de situatie deze week nog aan de gedeputeerde voorleggen tijdens de vergadering van de Statencommissie Mobiliteit, Kennis en Economie. Het CDA Statenlid wil met name weten welke maatregelen het provinciebe stuur kan nemen om het sluipverkeer over de Zuidplasweg tegen te gaan en om de doorstroming en verkeers veiligheid te verbeteren. Zuidpias - De voorgestelde harmonisatie van het leerlingenvervoer in de ge meente Zuidpias is uitgesteld tot volgend jaar. Voor de fusie hadden de drie afzonderlijke gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Ze- venhuizen-Moerkapelle een eigen verordening met daarin de regels voor de vergoedingen voor het vervoer van leerlingen naar speciale scholen. Voor de gemeente Zuidpias zal er een nieuwe, geharmoniseerde verordening moeten worden gemaakt. Door Marlonneke Willemsen Het college heeft een voorstel voor een nieuwe verordening ingediend, dat op de agenda stond van de verga dering van de commissie Maatschap pelijke Ontwikkeling van maandag 17 mei. De coalitiepartijen ChristenUnie/ SGP, CDA, WD en PvdA waren echter van mening dat het nog te vroeg is om deze verordening vast te stellen. Bert Doek (ChristenUnie/SGP): "Het is op dit moment niet haalbaar om de verordening op korte termijn in te voeren. Daarnaast wil ik eerst weten wat de consequenties voor de be trokken ouders zijn, voordat we iets vaststellen. Daarom lijkt het me beter om dit onderwerp later te behande len." Hij kreeg hierbij steun van Mo- gens Domela Nieuwenhuis Nijegaard (PvdA). "We moeten snel de verorde ningen harmoniseren, maar wel door middel van zorgvuldige besluitvor ming. Ik heb het gevoel dat we nu te hard gaan. We moeten eerst kijken wat de consequenties voor de ouders zijn." De oppositiepartijen waren van mening dat het voorstel nu wel be sproken moest worden. Claudia Wolff (D66) zei dat het juist belangrijk is om snel te harmoniseren, zodat in alle dorpen dezelfde regels gelden. Volgens wethouder Verbeek heeft het college een zorgvuldige afweging gemaakt, maar bestaat er een moge lijkheid om het besluit uit te stellen. "We denken een evenwichtig voorstel aan u voor te hebben gelegd, maar ik wil niet de indruk wekken dat we hier onzorgvuldig mee omgaan. We hebben twee jaar de tijd om dit soort verordeningen te harmoniseren, dus als u wilt verdagen kan dat. Het gaat dan wel om een verdaging van een jaar." Een meerderheid van de com missie was nog niet gerustgesteld door de woorden van de wethouder, dus werd besloten om het punt van de agenda af te halen en op een later tijdstip te bespreken. Romkes. Clubschakers, huisschakers en alle mensen die het schaken een warm hart toedragen zijn welkom. Het toernooi start om 9.30 uur; de prijs uitreiking wordt rond 17.00 uur ver wacht. De inschrijfkosten bedragen 7,- euro. Voor meer informatie en aanmelden: rapidtoernooi@svnieuwerkerk.nl en www.svnieuwerkerk.nl. Zuidpias - Veilig Verkeer Nederland (WN), afdeling Zuidpias houdt op diverse data in de dorpen van de gemeente een theoriecursus voor (aanstaande) bestuurders van een scootmobiel. In deze cursus wor den specifiek de verkeersregels voor scootmobielbestuurders besproken. Ook degenen die nog geen scootmo biel hebben, maar deze wel hebben aangevraagd, kunnen aan de cursus deelnemen. Tijdens de cursus wordt bijvoorbeeld uitgelegd dat een scoot- mobielbestuurder van de rijbaan ge bruik mag maken, als een voet- of fietspad ontbreken of slecht berijd baar zijn. Elke cursus start om 14.00 uur (uiter lijk 13:45 aanwezig zijn) en duurt tot 16.30 uur. De cursusdagen en -loca ties zijn: Donderdag 10 juni: de Batavier in Nieuwerkerk aan den IJssel; Vrijdag 25 juni: dorpshuis Swanla in Zevenhuizen; Vrijdag 16 juli: de Zespunt in Moor drecht; Donderdag 19 augustus: dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Cursusleider is Piet Molenaar. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Voor meer informatie en aanmelding: scootmobiel@vvn-nieuwerkerk.nl of 0180-316000 met vermelding van de gewenste cursusdatum. Schoorsteenbrand Moordrecht - Voorbijgangers van de Meester Lallemanstraat alar meerden vorige week maandag de brandweer omdat zij vlammen uit de schoorsteen van een wo ning zagen komen. Bij aankomst werden geen vlammen gezien en keerden de brandweerlieden on verrichter zaken huiswaarts. Ovendamp Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer van Nieuwerkerk ruk te woensdag 12 mei uit voor een automatisch in de Meander. Het alarm werd geactiveerd door het openen van een oven, waarbij veel damp vrijkwam. Ook op zondag de 16e moest weer worden uitgerukt naar de zorginstelling: ditmaal was het bereiden van een maaltijd in de woonkamer van een van de be woners de oorzaak. Nieu werkerk aan den IJssel - Het Hit landfestival wordt dit jaar gehouden van vrijdag 27 tot en met zondag 29 augustus op het evenemententer rein van recreatiegebied Hitland. Het festival is voor negentig procent gratis en bestaat uit muziek, theater, kunst en literatuur. De organisatie is op zoek naar ar tiesten voor het festival. Ook tijdens de tweede editie is het de bedoeling om te werken met professionele en amateur artiesten. Wie zich wil aanmelden kan dit voor 1 juni doen via info@stichtingbra- voure.nl. Voor meer informatie: www.hit- landfestival.nl. Omroep Zuidpias sprak met Patri cia van Schaick van de organisatie; luister mee op: www.hartvanhol- land-online.nl Zuidpias - Hospice IJsselThuis gaat vrijdag 4 juni weer open. De dag er voor is er van 13.00 uur tot 15.00 uur een open huis voor hen die belangstel ling hebben voor hoe het eruitziet. In de eerste vijfjaren van het hospice is gebleken dat het in een behoefte voorziet. Het intensieve gebruik leid de er toe dat kinderziekten duidelijk werden en dat aanpassing op som mige punten vereist was. De bewoners van IJsselThuis hebben tijdens de verbouwing onderdak ge kregen in Hotel Van der Valk. Meer informatie via: www.ijsselthuis.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19