Verbeek opent vijfde editie sportweek '<■1 Lachen gieren brullen levert mooie sticks op Inrichting Centrum Jeugd en Gezin Nieuwerkerk D5 kampioen Vrouwen gezocht Voetbal HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 19 MEI 2010 21 Korfbal Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een record overkoppen opende wethouder Jan Verbeek maandag 17 mei de vijfde editie van de sportweek. Dit is een initia tiefvan de gemeente en de basisscholen, waarbij de groepen 4 tot en met 8 een week lang verschillende sporten beoefenen onder begeleiding van studenten van hetAlbeda college. Een aantal van deze sporten maakt ook onderdeel uit van BRAinS; Brede Activiteiten in Scholen. Na de zomer start een nieuw seizoen van dit succesvolle project, waar zich het afgelopen schooljaar 1500 leerlingen voor hebben aangemeld. Door Marlonneke Willemsen Volgens Verbeek is sporten belangrijk. "Ik ben wethouder van sport, dus vind ik dat iedereen veel moet sporten, niet alleen op school, maar ook na school. Daarom zijn we met BRAinS begonnen en hier doen gelukkig heel veel kinderen aan mee." Voor alle deelnemende scholen had Verbeek een cadeau meegebracht, een voetbal van 'Sport Against Child Labour! Deze ballen zijn te koop bij de wereldwin kel en zijn gemaakt door volwassen en niet door kinderen, zoals op veel plekken in de wereld gebeurt. Op Zuidpias - Het Centrum Jeugd en Gezin krijgt een coördinatiefunctie en moet ervoor zorgen dat de verschillende organisaties in de zor§ goed samenwerken. Hierbij moeten het kind en de ouders centraal komen te staan, waardoor er hulp op maat kan worden geboden. In de commissie Maatschappelijke Ont wikkeling werd afgelopen maandag een presentatie over de actuele stand van zaken gegeven. Volgens wethouder Jan Verbeek zal in de komende maanden duidelijk worden hoe het centrum precies wordt ingericht in Zuidpias. Wereldwinkelbal op hèt hoofd en gaan voor een record. Missie geslaagd! deze manier wil de organisatie zich inzetten tegen kinderarbeid. De leerlingen van groep 8 van de Nieuwerkerkse basisscholen moesten wel iets doen om de ballen te verdie nen. Hiervoor koos Verbeek Ruben van de Elimschool uit. Samen moes ten ze proberen om het record over koppen, dat op zeven keer stond, te verbeteren. Ze kregen drie pogingen. Bij de eerste poging kwamen ze niet verder dan vijf keer, maar de tweede keer lukte het om maar liefst twin tig keer over te koppen, voordat de bal de grond raakte. Het zal moeilijk worden om dit record de komende jaren te verbreken. Door Marlonneke Willemsen Medewerkers van de gemeente Zuid- plas werken momenteel aan de re alisatie van een Centrum Jeugd en Gezin. In dit centrum wordt, zowel lokaal als regionaal, samengewerkt door verschillende organisaties op het gebied van opvoeding en jeugd zorg om ervoor te zorgen dat gezin nen en kinderen zo optimaal mogelijk geholpen kunnen worden. Het gaat om een laagdrempelige voorziening, waarbij iedereen terecht kan voor hulp of vragen. Het centrum richt zich op preventieve zorg voor kinderen en jongeren tussen de -9 maanden en 23 jaar. Opzet In het centrum worden een aantal re gionale zorgfuncties samengevoegd, zoals prenatale zorg en kraamzorg, opgroei- en opvoedingsondersteu ning, maatschappelijk werk en de ondersteuning van jongeren met een beperking. Gemeenten kunnen zelf bepalen welke lokale functies ze hieraan toe willen voegen. Hierbij kan gedacht worden aan jongeren werk, kinderopvang, maar ook de leerplichtambtenaar. De gemeente- Nieuwerkerk aan den IJssel - Han gend in het wandrek van de gym zaal maakte een van de vaders van het Meisjes D1-team van hockey club De IJssel deze foto tijdens een van de wintertrainingen. Gierend van de lach lagen ze op de grond, klik! en opsturen naar de fotoactie van Brabo met als slogan: 'Ladies of the Ring, Samen één en Samen raad beslist de komende maanden over deze punten. Daarnaast zullen er voorstellen moeten komen over de vormgeving van ten minste één fy siek inlooppunt en de opzet van een jongerenwebsite. Tijdspad Volgens wethouder Jan Verbeek zal in de komende maanden duidelijk wor den hoe het centrum in Zuidpias pre cies zal worden ingericht. "Het traject loopt al een paar jaar, maar er is nog geen definitief tijdspad uitgestippeld. We zitten nu in de fase dat we ge sprekken hebben met onze partners over hoe we het centrum het beste kunnen vormgeven en in de loop van dit jaar zullen we met concrete voor stellen komen. Ik kan u wel alvast zeggen dat mijn voorkeur uitgaat naar een centraal bureau met inloop- punten in de verschillende dorpen. Verder gaan we starten met de pilot Werkplaats Zorg Regie, waarbij we de zorg al willen proberen te coördine ren. De bedoeling is dat als een gezin bij meerdere organisaties wordt in gevoerd, er eén lampje gaat branden. Op dat moment heeft dat gezin hulp nodig van iemand die dat organiseert en die hulp willen we gaan bieden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste kampioenschap voor CKV Nieuwerkerk na de zaalcompetitie is binnen. De D5 kon niet meer worden ingehaald door de tegenstanders en dat werd uitbun dig gevierd. Het is een team waar aan het begin van het seizoen veel nieuwe Mal werd onlangs kampioen. spelers bij zijn gekomen, waardoor er hard moest worden gewerkt om er een team van te maken. Dat ging ge paard met verlies met grote cijfers in de eerste helft van het veldseizoen en de zaal. Hard werken leverde uiteinde lijk dit kampioenschap op. sterk. Helemaal klaar voor een Brabo boost als Brabo Babes'. Resultaat? De hoofdprijs! Alle teamleden ont vangen binnenkort een-nieuwe hoc keystick. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het dameselftal van Nieuwerkerk zoekt dames vanaf negentien jaar oud om haar team te versterken. Het team bestaat nu uit de meisjes van Ma 1 dat recent kampioen werd en geen enkele wedstrijd verloren afgelopen seizoen. Veel meiden worden negentien jaar en dat betekent dat zij officieel in een dameselftal moeten spelen. Enkele vrouwen stoppen met spelen en nu worden er nieuwe speelster gezocht. Meer informatie via 06-242.778.58.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21