Roze kameleon luidt Pinkst'Art in ppl BertVerkleij edelsmid www.dutchess-house.com iflWm ATELIER-4E -GALERIE HART VAN HOLLAND PINKST'ART\ 19 MEI 2010 creatieve workshops in Frankrijk www.agnesdenhartogh.nl AGNES DEN HARTOGH - slechts 5 uur rijden Pare Nat. Vogezen prachtig wandelgebied rust, ruimte en uitzicht culinaire streekgerechten zwembad en tennisbaan authentiek vakwerk mooie vakantiewoningen - sfeervol en luxueus ingericht- in schilderachtige omgeving van Franse Elzas. Unieke vakantiebestemming, ook ideaal voor weekend of midweek. alle info en foto's: www.vacantypique.nl Zaterdag 22 mei met Pinkst .Art is Atelier Artistique open van 11.00-17.00 uur. Tekeningen Schilderijen Muurschilderingen Tekencursussen t Schildercursussen Kinderfeestjes Workshops Voor en door kunstenaars Open Atelier Batavieriaan 4-6 29S2SC Nieuwerkerk a/(! Ussel ww w-.stkiitingopcnatelier.nl PuikstArt Unieke sieraden in goud, zilver en titanium, ook volgens uw ontwerp Cursussen en workshops edelsmeden en slijpen van edelstenen Gedenk- en assieraden Traditie Het beeld werd, samen met Van Oosten, aan geboden door Agnes den Hartogh, een van de drijvende krachten achter Pinkst'Art. "Het is een traditie geworden, dat we elk jaar een kunstwerk aan de gemeente aanbieden. Hier mee willen we ook de dialoog aangaan over kunst in de openbare ruimte. We hopen dat in Zuidpias iets fundamenteler zal worden omgegaan met beeldende kunst binnen de gemeentegrenzen." De wethouder van cultuur, Verbeek, begreep dat er een kameleon was gemaakt. "Onze ge meente is wel te vergelijken met een kame leon; de drie gemeentes zijn van kleur ver schoten tot één nieuwe kleur: Zuidpias." Verbeek had ook een cadeau voor de organi satie meegenomen: een beeld gemaakt door zijn vrouw. Van Oosten en Den Hartogh wa ren hier erg blij mee. "We zijn blij verrast. Het is echt heel mooi en bijzonder en we zullen het een goede plek geven." Veranderen Volgens de organisatie heeft de kameleon een bijzondere eigenschap; er is gebruik ge maakt van een speciale, revolutionaire verf, waardoor het beeld, net als een echte kame leon van kleur kan veranderen. De aanwezi gen waren enthousiast over het idee, maar zetten er ook vraagtekens bij. "Is dat echt zo, of gaat het om een verlate 1 april grap?" We zullen het beeld in de gaten moeten houden om te zierr wat er de komende dagen gaat gebeuren. Van Oosten, Den Hartogh en Verbeek. Pinkst'Art I. Bovekerk - van der VIugt - Raadhuisstraat 23,2751 ATMoerkapelle Tel.: 079-5932715 - Mobiel: 00-23405252 - www.atelierartistique.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Een grote, roze kameleon kruipt over het carillon op het Raadhuis plein. Het dier is gemaakt door Gijsbert van Oosten in het kader van Pinkst'Art, de jaarlijkse kuns troute. De groep kunstenaars biedt de gemeente altijd een kunstwerk aan in aanloop naar het evenement dat met Pinksteren gehouden wordt. Voor het tweede jaar wordt geëxposeerd in alle kernen van Zuidpias. De kameleon aan het carillon. Door Marlonneke Willemsen "Ik heb grote waardering voor wat jullie als vrijwilligers voor de gemeente Zuidpias doen." Met deze woorden sprak wethouder Jan Ver beek vrijdag 14 mei zijn waardering uit voor iedereen die betrokken is bij Pinkst'Art. Eigenwijs Van Oosten heeft veel tijd in het kunstwerk gestopt, maar hij heeft het niet alleen ge daan. "Een stel sterke kerels van Bac uit Moerkapelle heeft mijn kunstwerk vandaag opgehangen. Ik ben er zeker van dat zij dit goed gedaan hebben en het niet naar be neden komt. Ook bij het plakken heb ik hulp van een aantal mensen gehad. De kameleon is gemaakt van papier-maché, dus er moest veel geplakt worden. Ik heb gekozen voor een kameleon om dat dit een dier is, dat zich gemakkelijk aanpast. Dat geldt eigenlijk niet voor kunstenaars. Die zijn vaak eigenwijs en doen soms andere dingen dan men wil. Dit vernieuwende is hier ook te zien, want ik heb nog nooit een zo'n groot beest van een toren zien kruipen." ESOUÈHÈRlESj NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 11.00-17.00 UUR info@edelsmidonline.nl Telefoon:0180-316794 www.edelsmidonline.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25