Vmkst'Aït Kunstenaars delen roze kameleonnetjes uit Van geometrie naar sprekende kindergezichten Organisatorische kwaliteiten HART VAN HOLLAND PINKST'ART] 19 MEI 2010 Hieraan herkent u de Pinkst'Art deelnemers. de %gang Agnes den Hartogh is een naam die ver weven is met Pinkst'Art. At jarenlang neemt zij namelijk de organisatie van het evenement op zich. "Dat is zo gegroeid de afgelopen jaren", reageert de kunstenaar. "Maar nu het groter wordt, wordt het or ganiseren moeilijker." Van Pinkst'Art een stichting maken, zou volgens haar voor verlichting zorgen. "Nu zijn we een stelletje kunstenaars bij elkaar en zeer bevlogen, maar er zit geen dui delijke lijn op organisatorisch vlak. Zeker naar de gemeente toe vind ik het belang rijk om een bepaalde mate van professio naliteit uit te stralen." Als stichting kunnen de aangesloten kun stenaars dan ook subsidies aanvragen voor activiteiten en als één optreden rich ting bijvoorbeeld bedrijfsleven of scholen. Den Hartogh: "Pinkst'Art wordt dan één van de activiteiten van de stichting. Ik denk dat het alleen maar voordelen kan hebben." PkkstArt Zuidpias - Een aantal deelnemende kunste naars van Pinkst'Art deelt kleine, roze kame leonnetjes uit. De dieren van steen worden in de dagen voor het kunstevenement - zondag 23 en maandag 24 mei - geëxposeerd in het raadhuis van Nieuwerkerk. Het zijn er ruim vierhonderd. Na het pinksterweekend kunnen bezoekers van Pinkst'Art tegen inlevering van een voucher een kunstwerkje uitkiezen. Vouchers Er kan kans worden gemaakt op vouchers bij de volgende deelnemers in Nieuwerkerk: Ba tavier aan de Batavierlaan 4-6, Lenie van den Bulk en Wilco van Hoogdalem bij de voorma lige steenovens Hitland, Agnes den Hartogh bij Hotel van der Valk aan de Parallelweg Zuid 185, Gijsbert van Oosten, Asserstraat 11, André Top, Sikkelkruid 16 en Emmy Verkerke aan de Waterschapsweg 4. In Zevenhuizen zijn vouchers bij Gerda Metselaar en Anneke Nap, Dorpsstraat 104. Ingrid Bovenkerk-van der Vlugt aan de Raadhuisstraat 23 en An toinette Micke-Smelt aan de Rottedijk 2 zijn de kunstenaars in Moerkapelle die meedoen. In Moordrecht zijn het Elselien Taeonis en Agaathe de Kwaadsteniet die exposeren bij kinderboerderij in de Krom aan de Middelweg en Tineke van Hattem die exposeert bij galerie Fabri aan de Dorpsstraat 46. werken toont tijdens Pinksteren. "Ik wil een serie bij elkaar hangen en daar heb ik thuis de ruimte niet voor. Daarnaast vind ik dat deze doeken geen afleiding mogen hebben van ander werk." Ze weet niet hoe zij zelf zal reageren als haar werk in het Van der Valk Hotel hangt met Pinkst'Art. "Ik zal het moeten ervaren." www.pinkstart.nl Aan het werk. Roze kunst te winnen. Nieuwerkerk aan den iJssel - Ze begon met geometrische schilderijen vol kleuren, maar tegen woordig spatten de kindergezichten van haar doeken. Agnes den Hartogh reist veel af naar ont wikkelingslanden om daar hulp te bieden. Wat zij daar ziet, vertelt zij in haar schilderijen. Den Hartogh laat haar werken zien in het Van der Valk hotel tijdens Pinkst'Art. Door Marianne Vermaat "Ik heb zoveel herinneringen op mijn netvlies", vertelt Den Hartogh. "Ik heb bijvoorbeeld met jongetjes op straat gezeten in Honduras en dacht 'daar moet ik iets mee doen'. Ik heb meer dan eens de vraag gekregen waarom ik geen mensen schilderde, maar opeens was daar de klik." Juist in ontwikkelingslanden zijn kinderen al zo volwassen, meent de kunstenaar. "Wan neer je echter in hun ogen kijkt, zie je zoveel verschillende emoties: hoop, het wachten op iets, angst, verdriet, etcetera. Ik besloot dat ik iets met die blikken moest doen." Van kleurrijke doeken met rechte lijnen en hoeken naar grote ogen die je aanstaren. Voor Den Hartogh is het de normaalste zaak van de wereld, zo lijkt het. "Je ziet de meest indruk wekkende dingen. Opeens moest het eruit. Dan herbeleef je al die momenten ook." Hoewel de doeken gewoon in de verkoop gaan, heeft de maker ervan soms moeite ze weg te doen. Zeker rond Pinkst'Art. Dan is Den Hartogh vaak op het laatste moment be zig om een serie af te krijgen. "Sommige stuk ken komen dan vers van de pers. Het zit dan nog half in mijn lijf." Geen ruis Het is overigens voor het eerst in al die ja ren dat de kunstenaar niet in eigen huis haar Wilco van Hoogdalem Beeldwe Beeldhouwen in atelier bij de Steenoven te Nieuwerkerk aan den IJssel. Open werkplaats op maandag van 10 tot 12 en woensdag van 20 tot 22 uur voor beginners en gevorderden. Eén- en meerdaagse workshops geschikt als activiteit voor bedrijven en verjaardagen. Meer info: tel. 06 17 13 II 52, wilco@van-hoogdalem.nl site: www.van-hoogdalem.nl U kunt bij ons terecht voor lunch en diner, maar ook voor een gezellige high-tea, brunch, borrel of buffet Voor meer informatie: bekijk onze website Restaurant De Viergang, Dorpsstraat 111, Zevenhuizen Tel. 0180-633394, email: infoQrestaurantdeviergang.nl website: www.restaurantdeviergang.nl it eJra&c&tpe- Uw adres voor Bruidsbloemwerk Rouwbloemwerk Workshops voor kinderen en volwassenen jWfy' Bedrijfsbloemwerk Aankleding van feesten en beurzen Dorpsstraat 38 - 2751 BA Moerkapelle - Tel.: 079- 593 2017 E-mail: info@fiori-il-fascino.nl - www.fiori-il-fascino.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 28