Swingen in winkelcentrum Dorrestein Brokling wint Van der Dussen toernooi De Mont Ventoux is bedwongen Rommelmarkt HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 19 MEI 2010 33 Bieb gesloten c Jeu de boules Er werd gebridged... De Korver-Krouwel clubkampioen Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Jazz- en bluesliefhebbers konden woensdag 12 mei van hun favoriete muziek genieten tijdens de eerste editie van Blues in Dorrestein. Op verschillende plaatsen in het winkelcentrum tra den bands op, waaronder de River Big Band en El Kroppo EtValkering Boogie'n Blues Band. De avond werd op een speciale manier geopend met een optreden van een aantal bewo ners van Gemiva. Zij mochten een nummer van Frans Bauer zingen on der begeleiding van de big band. Blues in Dorrestein is de opvolger van het succesvolle Jazz in de Rei gerhof dat een groot aantal jaren op Koninginnedag werd gehouden. Na het verdwijnen van deze avond hebben Stichting Evenement en Ro- taryclub Nieuwerkerk aan den IJssel samen een nieuw festival georga niseerd, voor de liefhebbers van dit muziekgenre, dit keer in winkelcen trum Dorrestein. De avond begon om acht uur met een optreden van de River Big Band, samen met de bewoners van Gemiva. Hier waren al veel bezoekers op af gekomen en zij swingden gezellig mee. Het was de bedoeling dat de optredens van de River Big Band zouden wor den afgewisseld met performances van El Kroppo EtValkering Boogie'n Blues Band, zodat de bezoekers beide bands konden horen spelen. Blazers in het winkelcentrum. De soundcheck van de laatste band Gemiva-bewoners mét big band openen Blues in Dorrrestein. ging zo goed dat er al een flink aan tal mensen stond te luisteren, waar door de band besloot om maar door te spelen. Op deze manier kon er op twee locaties genoten worden van de optredens. Tussendoor werd er ook nog gespeeld door leerlingen van de Nieuwerkerkse muziekschool. Volgens een van de organisatoren, Agnes den Hartogh was het een ge slaagde avond. "Het was erg gezellig. Door het koude weer waren er niet zoveel mensen als we gehoopt had den, maar ondanks dat zijn we toch erg tevreden." Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibliotheek is tweede pinksterdag - maandag 24 mei - gesloten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een volle score van zes gewonnen partijen voor Rob Brokling; afgelopen zaterdag won Brokling op overtuigende wijze het Van der Dussen 'vroege vogel- toernooi'. De 42 deelnemers speelden zes wedstrijden. Er werden over de dag twee volle series gespeeld van triplette, doublette en tête a tête. Rob Brokling behaalde met zijn zes winstpartijen een saldo van +46. De tweede plaats was voor Janny van der Wel met zes winstpartijen en een saldo van +35. Derde werd Parwich Younesian met vijf winstpartijen en een saldo van 48. Alle 11 prijswin naars gingen met planten naar huis. Poedelprijzen waren er voor Bert Klandermans, Jan van Reeuwijk en Tiny Kaptein. Zij wisten geen enkele partij te winnen. Voor meer informatie: www.jbcnieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koppel Michiel de Korver-Rita Krou- wel mag zich clubkampioen 2009- 2010 noemen van de Nieuwerkerkse Bridgeclub. Zij behaalden 190 pun ten. Op de tweede plaats eindigde het koppel Cor Lageman-Gerda Vissers met 180 punten en derde werd het koppel Marijke Blok-Gerda Goedhart met 166 punten; 4. Ineke van der Heuvel-Leny de Kreek 150, 5. Selma van der Berg-Thea Michels 148,6. RenateTournier-Lucy Wijnen 144, 7. Peter Bijsterveld-Maarten Goedhart 144, 8. Wim Schreuder- Ton Vissers 138, 9. Ron van Dom- burg-Wim Verhoeven 136, 10. Guus Ham-Henny Hense 136, 11. Betty Geurts-Karen Schuddeboom 130, 12. Leny Hoogland-Elisabeth Tump 124, 13. Greet Gallagher-Ada van der Linde 120, 14. Anneke en Ruud Rijks 120,15. Irma en Ab Sonneveldt 118, 16. Irene den Hollander-Joan Sipman 114, 17. Freddy en Rob van Leeuwen 114,18. John Jansen-Ad Verhoeff 112,19. Martha Boers-Joke van 't Hoen 110, 20. Lucy Eldering 110, 21 Wil Blok-Wil Valk 106, 22. Rina Koolhaas-Riet Overgaag 98,23. Anneke Jansen-Marianne Verhoeff 96, 24. Alice van de Heuvel-Tiny van Winden 96, 25. Hans van den Heuvel 92, 26. Rob Moelker-Arie van Veen 90, 27. Adrie en Frans Bijl 86, 28. Mike Gallagher-Arie van der Linde 86, 29. Freek Bijlsma-Kees van Winden 86,30. EllyTimmerman-Wil Noteboom 80,31Martha Verhoeven 80, 32. Ria Bohm-Marja Catsburg 70,33. To Schreuder-Bep Vissers 68, 34. Aad en Evelyn Dolk 28. Op de top. van antieke spullen, 's Morgens kun nen de spullen worden bekeken. De inwendige mens wordt verzorgd met patat, oliebollen, koffie, frisdrank en andere lekkernijen. De rommelmarkt begint om 9.30 uur. Marien Marck van de organisatie: "Om voor de mooiste spullen in aan merking te komen moet u er vroeg bij zijn!" De opbrengst (vorig jaar ruim 50.000,- euro) wordt besteed aan tal van goede doelen. De rommelmarkt duurt tot 16.00 uur. Voor meer infor matie: www.rommelmarkt-nwk.nl Omroep Zuidpias was bij de rom- melophaaldag op zaterdag 15 mei: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Jos Kroon en zijn schoonzonen Tommy Bruggink en Charles Burm Ferraz hebben het gedaan: de Mont Ventoux beklommen op de fiets. De top werd binnen drie uur bereikt. De twee jongeren zaten elkaar op de Welen en finishten vlak achter elkaar. Bruggink bleek uiteindelijk de snel ste met twee uur en negen minuten, maar Burm Ferraz ging drie minuten later over de streep. Schoonvader Jos Kroon, die dit deed voor zijn zestigja rige verjaardag, deed twee uur en 55 minuten over het beklimmen van de Franse berg. Het was zwaar en vooral koud", rea geerde Burm Ferraz. "Op de top is het slechts 1 graad; de top ligt ook con stant in de wolken en het is er mistig. De laatste vier kilometer fietsen we ook in de sneeuw." Het plan van Kroon om met zijn schoonzonen de Mont Ventoux op te fietsen werd enthousiast ontvangen en er werd later bedacht om er een goed doel aan te koppelen: de Her- senstichting. De mannen hebben in totaal 1565 euro opgehaald voor hun goede doel. Een eerdere, drukbezochte rommelmarkt van de hervormde gemeente. Nieuwerkerk aan den IJssel - De her vormde gemeente organiseert ook dit jaar een groots opzette rommel markt. De 34e editie wordt gehouden op zaterdag 22 mei in de wijk Dor restein. Allerlei spullen worden er aan de man gebracht, van tupperware tot vogelkooi, van kinderspeelgoed tot keukentafel, van perkplant tot streek roman. Ook is er een groot aantal op geknapte fietsen te koop. Hét succes van de rommelmarkt is misschien wel dat alle spullen gesor teerd worden uitgestald in de tach tig kramen. De J.A. Beyrinkstraat, het Kerkepad en rondom de kerk, overal staan kramen. Om 14.00 uur een veiling per opbod

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33