Gerard Nieuwenkamp wint Vink Top 12 toernooi Redelijke vangst Moordrechtse vissers Orgelconcert in Dorpskerk Landelijke Nacht van Gebed HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 19 MEI 2010 35 Nacht ZONDAG 23 MEI PINKSTEREN De duiven vlogen... Trias Politica Bingo in Zespunt Schaken Hengelsport van Gebed Moordrecht Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep en ds. H. Schipper (Dorpskerk Park Moerdrecht). Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk n.n.b. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. De ong en 18.30 uur ds. W. West- land; maandag 24 mei 9.30 uur ds. De Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Eucharistieviering met pastoor Bakkeren pastor Van der Horst. De kerk is elke donderdag ochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middagge bed plaatsvinden. Moordrecht - De fondvlucht vanuit Orleans - 492 kilometer - op 15 mei door 82 duiven van de Gevleugelde Vrienden kent de volgende uitslag: 1-2-3-16 Bep en Nico Palsgraaf; 4-12-14-19-tC. Polfl iet;5-13-+A.C. Baas; 6-11 Jac. Speksnijder; 7.-+P. Twigt; 8-9-10-15-20-.tTijmen Tuynder; 17.-.+P. en J. Heikoop; 18.-TM. Terlouw. Vlucht St. Quentin De duiven van de leden van post duivenvereniging de Gevleugelde Vrienden vlogen zaterdag 15 mei vanuit Sst. Quentin, 257 kilome ter. De vereniging had 164 duiven in concours. De uitslag: 1-10 Jac. Speksnijder;-.+2-11 -14 Tijmen Tuynder; 3-13-15-19 C. Starreveld; 4-17 Bep en Nico Palsgraaf, 5-9- 18-20 P. Twigt; 6-12 H. Beider; 7-8 Gerard de Lelij; 16-i+A.C. Baas; In het foto-onderschrift van do denherdenking in Moordrecht stond een storende fout. Politie agenten zijn geen vertegenwoor digers van de rechterlijke macht maar van de uitvoerende macht. Een lezer attendeerde ons op de driemachtenleer van Montesquieu (1689-1755), de Trias Politica: wet gevende (onder andere Staten Ge neraal), uitvoerende (onder andere politie-agenten) en de rechterlijke macht te weten onder andere rech ters, gerechtshof, Hoge Raad der Nederlanden. Moordrecht - Liefhebbers van het bingospel zijn vrijdag 21 mei om 20.00 uur welkom in de Zespunt aan de Molenlaan 1a. Er worden 10 ronden gespeeld alsmede twee su perronden, waarbij diverse prijzen te winnen zijn. ledereen is welkom; spelers jonger dan 16 jaar alleen onder begeleiding. Moordrecht - De leden van Hengel sportvereniging Moordrecht visten zaterdag 15 mei in de Oude Rijn bij Zwammerdam. De vangst was rede lijk. De winnaar kwam uit het C-korps en hij wist ruim zes kilo vis te vangen: Henk Jan Boer. De overige uitslagen: A-korps: 1. Ron Hofland 6093 gram; 2. Henk Multem 4270 gram; 3. Peter van den Hoek 3998 gram. B-korps: 1. Peter Kuster 4282 gram; 2. Rene van Veen 4115 gram; 3. Frans Buurman 3268 gram. C-korps eerste en algeheel winnaar van de dag Henk Jan Boer 6242 gram; 2. Rene-HTreuren 5921 gram; 3. Marco Heemelaar 1598 gram. De vissers vertrekken zaterdag 22 mei om 6.00 uur richting hetVoornse Ka naal bij Hellevoetsluis. Arjan Breukhoven. Moordrecht - Organist Arjan Breukhoven (1962) bespeelt zaterdag 29 mei het historische orgel van de Dorpskerk. Dit orgel, in 1773 gebouwd door de Vlaamse orgelbouwer Louis del Haye, bezit een grote draagkracht en een heldere, spran kelende klank en is daardoor zeer geschikt voor het vertolken van barokmuziek en voor grote delen van de romantische orgelliteratuur. Breukhoven verzorgt jaarlijks, als pianist, organist, als begeleider van solisten en koren én als dirigent, een groot aantal concerten in zowel bin nen- als buitenland. Voorts werkt hij regelmatig mee aan radio- en televi sieopnamen. Op het programma van het con cert, dat georganiseerd wordt door de Stichting Orgelconcerten Moor drecht, staat een mix van lichtvoetige literatuurstukken, voorafgegaan door een inleidende koraalbewerking. Het concert begint om 20.00 uur. De toe gang bedraagt 6,- euro; kinderen en CJP-houders betalen 4,- euro. Door Joke Heikens Moordrecht - Gerard Nieuwenkamp won zaterdag 15 mei vrij verrassend het Vink Top 12 toernooi. Wethou der Jan Verbeek opende het toernooi met de openingszet. Naast de invita- tiegroep waarin Nieuwenkamp won, was er ook de kandidatengroep, de dubbele vierkamp, de Vink-groep en de jeugd top 12 voor spelers onder de dertien jaar. "Voor dit toernooi hebben we de twaalf beste en sterkste schakers uit de regio Zuidpias uitgenodigd", ver telt Aad van der Berg, de secretaris van de Moordrechtse schaakvereni ging De IJssel. "Dat zijn mensen die of in Zuiplas wonen, of lid zijn van een vereniging in Zuidpias. Het is de vijftiende keer dat we dit toernooi organiseren." Voorzitter Gerard van der Woude was aanwezig, maar deed niet mee: "Nee, ik heb de organisatie in han den, daarnaast zou ik misschien in de derde groep'mee kunnen doen, maar zeker niet bij de besten, die tijd heb ik gehad", zegt hij lachend. "We zijn erg blij dat titelverdediger Jan Evengroen meedoet, net als Samir Akrawi. Die laatste is een vluchteling uit Irak en we ontdekten dat hij grootmeester is. We zijn erg blij met zo'n talent in ons midden. Hij was de favoriet voor dit toernooi, maar dat hij niet won komt waarschijnlijk doordat dit een snelschaaktoernooi was. Als Samir de tijd krijgt om na te denken, is hij on verslaanbaar." Trots op de jeugdafdeling De Vink-groep bestond uit leden van de familie Vink, het bouwbedrijf dat dit toernooi sponsort. "Zij hebben een toernooi binnen de familie, dat is in de loop der jaren zo gegroeid." 's Middags speelden ook het jeugd- team en de recreanten in viertallen tegen elkaar in versneld tempo, een kwartier per persoon. "We zijn erg trots op onze jeugdafdeling, dat is onze grootste afdeling. Drie jeugd- tearas promoveerden dit jaar, dat is geweldig. We hebben de ambitie om het hoogste niveau te halen, wie weet komen dan sommige top pers weer terug bij ons die nu elders spelen. Daarnaast willen we graag meer jeugd binnen halen, vanaf zes jaar kunnen kinderen beginnen met schaken." Uitslagen 1. Gerard Nieuwenkamp (Nieu- werkerk): 7 V2, 2. Gerard van Om meren (Moerkapelle): 7 V2 3. Jan Verbeek doet eerste zet. Evengroen (Messemaker): 7 V2. Kandidatengroep: Arian de Bruijne (Moerkapelle): 10, 2. Tim van Breda (Moerkapelle): 7 V2 3. Ronald Dan- nis (WSV): 7 V2De dubbele vierkamp werd gewonnen door het team van Nieuwerkerk aan den IJssel: Hans Dijkers, Han Everaars, Tjerk Tinga en Willem van der Wel. De overwinning in de Vink-groep ging naar Pane Vink. In de top12 voor jeugd tot 13 jaar won een meisje voor het eerst: Djarah Kleiweg uit Waddinxveen: 9. Moordrecht - De Stichting Open Doors organiseert sinds jaren de lan- delijke Nacht van Gebed. Deze zal dit I Nar gehouden worden in de nacht van 28 op 29 mei, onder andere aan de Boerderijlaan 2 in Moordrecht van 22.00 tot 3.00 uur. I De bedoeling van de gebedsnacht is I bat christenen zich door gebed in zetten voor geloofsgenoten in ge vangenissen of politiecellen. Na een I algemene inleiding worden beeld- I ragmenten vertoond uit landerr waar I geloofsgenoten worden vervolgd, af- I gewisseld met tijden van gebed. locatie: Ve Stee Boerdarijtaan 2 2S41 SZ Moordrecht Tijdstip: 21:45 tot 03Ö0 uur TeL06-5433S700

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35