mniuunuu M1ISJ1S Al 91 IJSSEL KAMPIOEN DOE MIJ MAAR EEN STANDBEELD WEERBAARHEIDSTRAINING VOOR BRUGKLASMEISJES 46 HART VAN HOLLAND PEPTALK 19 MEI 2010 C Hockey Hart van Holland Scholierenpanel Wie gun je een standbeeld en waar moet het staan? t Prisciila van Gelderen (15 jaar) uit Nieuwerkerk aan den IJssel Heel simpel mijn eigen moeder! Ze is de oprichter van de Nieuwerkerk- se jongerenstichting Voor En Door Jongeren (VEDJ). Ze doet onwijs veel voor de stichting, onder an dere om de jongeren van de straat te houden. Omdat de stichting geen overdekte locatie krijgt, heeft ze het mooi opgelost door dingen buiten te doen. Bovendien staat ze voor iedereen klaar. Waar het standbeeld moet komen? Ach, zet hem maar bij ons in de tuin. Max van Mullem 15 jaar) uitZevenhuizen Zeven h u izen - Ti m mers SportEtFitness organiseert een cursus voor meiden vanaf 11 jaar, die na de grote vakan tie naar de middelbare school gaan en vanaf dat moment mogelijk ge confronteerd gaan worden met 'de grote stad mentaliteit', waarbij ge dacht kan worden aan bijvoorbeeld het ontmoeten van loverboys of van vriendjes die meer willen dan het meisje zelf wil. De cursus, ook be stemd voor oudere meisjes, omvat zes lessen welke plaatsvinden op de vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur. De meisjes leren onder meer gevaarlijke situaties in te schatten, aandacht van voorbijgangers te trekken en te ont snappen aan een wurggreep. Voorts leren de meisjes dat het geven van een 'knietje' soms ook heel doeltref fend kan zijn! De kosten bedragen 45,- euro; na afloop ontvangen de meisjes een diploma. De eerste les vindt plaats op vrijdag 21 mei. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-328280 of 06-50985488. Ik gun Maarten van der Weijden een standbeeld. Maarten kreeg in 2001 leukemie en wist niet of hij zou genezen. .Wonder boven wonder overleefde hij het en ging hij heel hard trainen en haalde hij Olym pisch goud. Ik zou zijn standbeeld neerzetten in het topsport centrum Papendal omdat daar veel topspor ters komen. Hij is een doorzetter en een voorbeeld voor velen. Ik vind dat er een standbeeld moet komen voor Nico Broekhuizen, tlij is de bedenker van korfbal. De plek moet Amsterdam zijn, dichtbij zijn geboorteplaats. Ik vind dat hij een standbeeld verdient vanwege het samenbrengen van beide geslach ten in de sport. Er zijn dan wel veel mensen buiten korfbal die neerbui gend doen over deze sport, omdat ze het een sport voor meisjes of watjes vinden. Dat klopt van geert kant, want korfbal kun je niet spelen met alleen maar meisjes of jongens. Het is een echte teamsport waarbij beide geslachten leren samenwer ken en leren elkaar te respecteren. Een schouderklop, een financiële bonus, een foto op canvas van aanzienlijke afmeting: op allerlei manieren kun je personen verheerlijken. Er valt te denken aan een schilderij, een standbeeld en natuurlijk een lintje. De neerslag aan lintjes vond 29 april weer plaats. Zure regen is van al ons Nederlanders, de lintjesregen komt maar een select aantal mensen toe. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sticht ing Jeugdwerk droeg haar steentje bij aan de viering van het 35-jarig bestaan van de vriendschapsband tussen Bückeburg en Nieuwerkerk aan den IJssel. Van donderdag 13 tot en met zaterdag 15 mei waren verenigingen van de zustersteden Bückeburg en Chelmza (Polen) en van de zusterstad van Bückeburg, Sablé-sur-Sarthe op bezoek. Sticht ing Jeugdwerk Zuidpias nodigde het jeugdwerk uit Bückeburg en Sablé uit. Vanuit Sablé kwamen negen jongeren met twee begeleiders en vanuit Bückeburg zes jongeren met twee begeleiders. Vanuit Nieuwerkerk deed een groep van acht jongeren mee aan het programma. Het werd een zeer geslaagd weekend, waarbij 't Blok als uitvalsbasis fungeerde. Er werden didgeridoo's gemaakt, volop spelletjes gespeeld en ook stond er een fietstocht door de Zuidpias op het programma. Vrijdagavond was het dubbel feest, want deze avond vond tevens het eerste grote feest plaats in 't Blok. Honderden bezoek ers kwamen hierop af, waaronder ook enkele Fransen en Duitsers die het uitwisselingsweekend hier swin gend afsloten. Enige tijd geleden zijn er lintjes uitgedeeld en regelmatig zijn er dagen waarop bepaalde mensen in het zonnetje gezet worden (moederdag, va derdag; er is zelfs een burendag). Iemand een eer bewijzen kan ook met een standbeeld. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de voorlaatste wedstrijd van de compe- c titie, afgelopen zaterdag, stelden de meisjes A1 van hockeyclub De IJssel hun kampioenschap in de 1e klasse zeker. Na een nerveus begin speelden de meisjes in hun thuiswedstrijd te gen Leiden, de nummer drie, steeds beter en in de tweede helft liepen ze na een eerdere stand van 2-2 uitein delijk uit naar 5-2. Dit gebeurde met Lv enkele fraaie doelpunten van onder meer Charlotte Trip en Mireille Mei- les. Hierdoor blijft de voorsprong op de nummer twee, Zoetermeer, met nog een wedstrijd te gaan op een niet meer te overbruggen vijf punten. Het team speelde het grootste deel van het seizoen constant en kon de tegenstand in de 1e klasse goed aan. Lisa Veerman: "Onze coaches, Jan- Willem Moest en Rowen de Keijzer, hebben het team zeer goed begeleid. Door hun training en begeleiding hebben we als team een hoger niveau bereikt dan wij aan het begin van het 1 "V Claire Ugen (13 jaar) uit Moordrecht Door Pepijn de Groot De doe-het-zelver moet zijn heil elders zoeken. Dat kan door simpel weg 'tsjakka!' tegen jezelf te zeg gen. Je moet er geen gewoonte van maken, het is bovendien niet overal toepasbaar. Een keurige zet op het schaakbord kan je niet bekronen met een volmondig 'TSJAKKA!'. Pesterig zacht en nonchalant kan wel, misschien is dat de juiste tac tiek om je tegenstander de ogen te doen uitpuilen en de wenkbrauwen te doen optrekken. Als je meer in je mars hebt - en meer in de beurs - trommel je ie mand op om een visuele loftrom pet af te steken. Niet zomaar een portret, flair en elegantie moeten er vanaf spatten. Bij voorkeur voor een boekenkast die oogt als de bib liotheek van Alexandrië. De boeken moeten een chique kaft hebben, de inhoud doet er niet toe, al is het een handboek voor onkruid wieden. Dan moet de persoon, die vol van zichzelf is, poseren met één been op de ladder, die langs al die boeken kasten roetsjt, met een jachtgeweer Internationaal knutselen. seizoen hadden durven hopen. Met het kampioenschap als resultaat." De A1 -meiden spelen al twee jaar voor het goede doel 'Because I'm a girl'. Hiermee willen zij een bijdrage leveren aan een beter bestaan voor leeftijdsgenoten in ontwikkelingslan den, die het lang niet zo goed heb ben als zij. Ze zullen over deze twee jaar een totaal van meer dan 1.250,- euro bij elkaar spelen. Het is ook voor niet-spelers nog steeds mogelijk een bijdrage te leveren door te doneren. Voor meer informatie: http://acties. plannederland.nl/acties/Li'sa-Veer- man/Girls-for-Girls/donaties.aspx in de hand. Nee, het is natuurlijk veel prettiger om van een ander te horen dat je goed werk verricht. Een compli ment afwimpelen is een overschot aan bescheidenheid, gewoon in casseren. Goed en edelmoedig werk kan uitlopen op bijzondere dingen. Aanstaande zaterdag wordt Lui lak gevierd. Bij mij op de kalender zit Luilak in de reeks IJsheiligen, Hemelvaartsdag en Pinksteren. Tus sen allerlei religieuze vieringen en herdenkingen wordt een dag aan luie donders gewijd! Dat men er geen schande van spreekt mag een wonder heten. Als lapzwansen een eigen dag op de kalender kunnen krijgen, moet een lintje toch ook kunnen. Er zullen zich vast mensen beschikbaar stel len om als luiwammes in een Gla zen Huis te bivakkeren. Compleet in trainingsbroek en met truckerspet, een sofa waar ze 24/7 half zittend, half liggend in te bewonderen zijn. Want een lintje is de bekroning op je werk. Als de Koningin hoogstpersoonlijk aan mijn deurbel trekt om me een lintje te overhandigen, zal ik uit beleefdheid open doen. Maar aan nemen, ho maar: dankje-de-koek- koek. Dit jaar deelde de Koningin een ruime 3700 lintjes uit. Uwe Hoogheid, stop die lintjes lekker in een uitdeelzak chips. Als een turf- stekende boerenpummel een stand beeld kan krijgen in Zevenhuizen, neem ik niet met minder genoegen. Gekkigheid. Ik wil de ontvangers van lintjes hartelijk feliciteren, het is u allen gegund. Als u mij het ge heim wilt doorspelen: een mail naar de redactie (redactie@hart-van- holland.nl) dan komt het wel bij mij terecht. Bij voorbaat dank.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 46