Medailles voor vechters r Leren budgetteren STERKER WAR RE BRUGKLAS INTERNATIONALE WEDSTRIJD MET EEN LACH EN EEN TRAAN lllfffj® Blokpop Ffurateteir Moirroir m Lccxosce lEiocdl XMove op Urban Open Air HART VAN HOLLAND PEPTALK 19 MEI 2010 47 Rolschaatsen Reeuwijk - Tijdens de Rocknight op zaterdag 29 mei geven twee live bands acte de présence. In het voor programma staat 'On Track', een begrip in en rond Oud-Beijerland. De band speelde in het begin covers van voornamelijk Beth Hart, Sheryl Crow en SheDaisy. Inmiddels heeft de band een eigen stijl ontwikkeld die het beste als 'pop met een vleugje rock' te benoemen is. Hoofdact van de avond is de 'no nonsens rock co verband' Restless; een gitaarband Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias organiseert voor zaterdag 26 juni 'Blokpop'. Het festival vindt plaats in en om het nieuwe jongerencentrum 't Blok. De opzet is kleinschaliger dan Greppel pop, maar zeker niet minder gezellig. Een buitenpodium met bands en dj's, welke nummers op het repertoire heeft staan van bijvoorbeeld Ilse de Lange, maar ook van de Golden Ear ring. De toegang bedraagt 5,- euro in de voorverkoop en 7,50'euro aan de deur. Kaarten zijn verkrijgbaar via de bands of via loose-end@planet.nl onder vermelding van resttless/ont- rack29mei2010. Deur open om 21.00 uur; het voorprogramma begint rond 21.15 uur. Voor meer informatie: www.loose-end.eu. een gezellig terras én natuurlijk het podium binnen in 't Blok, waar later op de avond bands optreden als The Alkaloids, New York Diesel, Stained Hurricane, Scotch, Second 7, Cradle FC en Excitors. De hoofdact blijft nog een verrassing. De toegang is uiteraard vrij. Reeuwijk - Het podium van Jonge rencentrum Loose End wordt zon dagavond 23 mei tussen 21.00 en 04.00 uur bestormd door dj's uit Canada, USA, Guatemala, Engeland, Japan en Nederland. CSR, bekend als pionier in de Terrorscene in zo wel Nederland als in 'de rest van de wereld', gaat nu nog een stapje ver der dan 'Faster, stronger, better'; CSR voegt nog een nieuwe element toe aan de Terrorscene, namelijk 'show'! Aan de 'best Terrorsounds' worden nu bloed, kettingzagen en gasmas kers toegevoegd. De hoofdact wordt verzorgd door Screamerclauz Et Ruby LaRocca uit de USA. Uit Nederland zijn te zien Human Resource, Stin ger, Mobius, Tirans from Terrorville, Reckless, Nazgul, Rictus Sempra en speciaal overgevlogen van de filmset van 'The Smurfs': dj Smurf. De toe gang bedraagt 15,- euro. Voor meer informatie: www.loose-end.eu. Wales/Zevenhuizen - De Zevenhui- zenaren Laura van Leeuwen, Harm Alferink en Rocco van Es sleepten af gelopen weekeind medailles binnen bij de Europese kampioenschappen TangSooDo. De Nederlandse afvaardiging voor de Europese kampioenschappen TangS- ooDo bestond onder andere uit vier Zevenhuizenaren. Laura van Leeuwen meervoudig Nederlands kampioene, Harm Alferink - meervoudig Neder- 'ar|ds kampioen en vorig jaar Europees kampioen op het on- Moerkapelle - Circa 40 roldansers, waaronder enkele uit Duitsland, namen afgelopen weekend deel aan de 2e Crystal Tulip competition, door Rolling '90 georganiseerd in dorpshuis Op Moer. Tijdens deze dagen was er ruimte voor wedstrijden en gezamenlijke trainingen en werd een slotnum mer voor het gala ingestudeerd. Bij de pupillen ging Eline Hamming na twee verplichte dansen aan de lei ding, op de tweede plaats gevolgd dóór Nienke Everaard; Dylan Steke lenburg werd derde. Bij de aspiranten werd de Duitse Sina Vesper onbetwist kampioen. Fleur Renne van Olympia werd knap tweede. Bij de cadetten was er on derling heel weinig verschil bij de verplichte dansen. Tijdens de com petitie sneuvelde vervolgens de ene na de andere titelkandidaat en zelfs de Duitse favoriet liet een steekje vallen. Desi Voorwinden hield echter het hoofd koel en liet een prachtige polka zien. Zij veroverde hiermee een tweede plaats met een goud randje voor doorzettingsvermogen. Bij de jeugd werd Nicky Boer eerste, op de voet gevolgd door achter eenvolgens Chelsie Rupke, Daphne Stormbroek en Vivianne Hoogen- doorn. Elja Kamp danste met haar uitvoe- ai ring, geïnspireerd op 'Aïda', regel recht naar de eerste plaats, terwijl ook Joyce Westra en Annemiek van Luinen op veel bijval uit het publiek kregen. Bij de senioren ging de strijd tussen de Duitse Nina Vesper en Iris Dijkema, waarbij de overwinning naar Duits land ging. Het rolschaatsfeest werd, onder leiding van Rona Dijkema, af gesloten met een gezamenlijk optre den van alle deelnemers. Voor-meer informatie: www.rolling90.nl. De deelnemers aan de Crystal Tulip Competition. Reeuwijk - In jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 worden voor de komende weken diverse feesten georganiseerd. Voor zondag 23 mei staat de hardcoreparty 'CSR's Pinkster Horror' op het programma; dit feest duurt van 22.00 tot 04.00 uur en is bestemd voor jongeren van 16 jaar en ouder. Op vrijdag 28 mei zijn tieners in de leeftijd van 10 tot en met 15 jaar welkom om lekker te komen dansen tijdens de tienerdisco, welke duurt van 20.00 tot 23.30 uur. Op zaterdag 29 mei treden Restless en On Track op tijdens de rockavond welke duurt van 21.00 tot 01.00 uur Kampioenschappen TangSooDo. derdeel breektesten - waren onder andere van de partij. De groep van TimmersSportEtFitness werd versterkt met Dian de Wit en nieuweling Rocco van Es. Dian de Wit greep naast de prijzen, drietiende punt hield haar van een bronzen medaille weg. Rocco van Es vocht zich naar een derde plaats. Laura van Leeuwen liet zien dat zij de beste in deze categorie is en sleepte goud binnen. Harm Alferink worn goud bij het spar ren en zilver bij de breektesten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een verantwoord avondje uit in 't Blok: op woensdag 26 mei kan je leren 'budgetteren'. Een avond speciaal bestemd voor jongeren die nog net niet op zichzelf wonen, maar graag willen weten wat hier op financieel gebied bij komt kijken én voor jongeren die wel al op zich zelf wonen en wel wat tips kunnen gebruiken om aan het eind van de maand nog wat geld over te houden. De avond duurt van 19.00 tot 20.30 uur. Vervolgens kunnen de deelnemers napraten in de bar van Taverna. Gouda - Voor aanstaande brugklas sers die op de basisschool zijn gepest of problemen hebben in het maken van contact met leeftijdgenoten, organiseert GGZ Kinderen en Jeugd Rivierduinen een tweedaagse zo mercursus met als thema 'Plezier op school'. Doel van de cursus is de jongeren te helpen om met meer plezier en meer zelfvertrouwen naar het middelbaar onderwijs te gaan. In de groep vin den jongeren steun en erkenning bij elkaar. Door training in sociale vaardigheden zullen zij steviger in hun schoenen staan en kunnen zij een goede start maken op de nieuwe school. Aanmelden kan tot dinsdag 1 juni. Voor meer informatie, van maandag tot en met donder: 0182-560525 of via preventie@ggzkinderenenjeugd.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugdwerk Zuiplas or ganiseert voor zaterdag 29 mei in het Essepark de 7e editie van Urban Open Air. Op deze dag zullen onder meer de freerun- ners van Xmove een demon stratie verzorgen. XMove heeft een eigen stijl van beweging ontwikkeld door verschillende sporten te combineren zoals gymnastiek, capoeira en acro batiek, en de dansstijlen break dance en (new)hiphop. leder een is welkom op Urban Open Air, met zijn battles, clinics en demo's. Skaters en grafitti-artiesten die mee willen doen aan de bat tles kunnen zich inschrijven via 0180-315381 of allard @jeugd- werkzuidplas.nl. 4 en voor vrijdag 4 juni staat van 21.00 tot 01.00 uur 'Loose End Intentions' geprogrammeerd. Op zaterdag 5 juni vindt van 22.00 tot 04.00 uur de hardcoreparty 'Raw Generation' plaats. Voor meer informatie: www.loose-end-eu of 06-12839280. 4 v

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 47