a klikken m Moordrecht wint en promoveert rechtstreeks Nieuwerkerk uitgeschakeld door penalty's IJsselvogels wint en doet weer mee Verlies maar wel promotie naar 1e klasse voor IJssel Play-offs voor Nieuwerkerk Uitslagen en standen Sportagenda HART VAN HOLLAND SPORT19 MEI 2010 53 Voetbal Voetbal Nacompetitie Korfbal Hockey Tennis 22-23-24 mei 2010 Voetbal Ontlading, blijdschap, bloemen: winsten promotie zijn binnen. Gouda/Moordrecht - Voetbalvereniging Moordrecht won met 3- van RVC '33. Door deze overwinning speelt Moordrecht volgend seizoen in de derde klasse. 'Weverdienden het om te winnen", zei trainer FransSchaap, wiens loopbaan bij Moordrecht afloopt met deze promotie, na afloop. Door Joke Heikens Beide teams begonnen gespannen aan de wedstrijd. In de eerste helft had vooral RVC last van de spanning en Moordrecht kwam dan ook op voorsprong door een doelpunt van Jonathan Slobbe. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid vanaf de 15e minuut. "Wij verloren de grip op de wedstrijd", vertelde de coach van Moordrecht. RVC draaide prima en kwam veelvuldig voor het doel van Moordrecht, maar steeds stond de keeper, de paal of de lat in de weg. In de 75e minuut bestrafte de prima fluitende scheidsrechter het neerha len van een RVC-speler met een pe nalty, die werd benut: 1-1. De stand bleef gelijk tot het einde van de wed strijd, toen er twee keer 15 minuten verlenging volgden. Verlenging Moordrecht kreeg meteen in de eer ste minuut een grote kans, maar die werd verprutst. In de vijfde minuut maakte Slobbe zijn tweede doelpunt van de wedstrijd en dit bleek de be vrijding die Moordrecht nodig had om te winnen. RVC had alles gezet op die tweede helft en leek condi tioneel de mindere. "Nee hoor", zei RVC-trainer Chris van der Weide na afloop. "Onze conditie is prima, maar we hadden het gewoon moeten af maken in die tweede helft. De tweede helft van de verlening was nog maar net begonnen, toen Dennis Heuvel man een goal maakte. Net als bij de 2-1 was het een fout van de RVC- verdediging die de bal panklaar voor Moordrecht in het strafschopgebied legde. In de 18e minuut speelde de Reeuwijkse keeper iets teveel met de bal, verloor hem en de bal rolde maar net naast zijn doel. Schaap: "Wij wonnen terecht, waren gewoon de betere ploeg, hoewel de spitsen van RVC goed speelden. In de tweede helft ging het even niet goed, ik heb wat spelers omgezet en ik nam een risico door Elroy Groeneveld in te brengen, hoewel hij niet helemaal hersteld is. Dit'pakte gelukkig goed uit. Ik heb het hier erg naar mijn zin gehad, zeker in deze contreien. Ik kom hier graag nog eens terug." De coach van RVC vond dat zijn ploeg met op geheven hoofd het veld mocht ver laten: "Op basis van de tweede helft hadden wij moeten winnen, maar het is niet anders. Wij gaan ons best doen in de nacompetite, die begint zondag al." Nieuwerkerk verloor met 1-0 van Woerden. In de 44e minuut van de wedstrijd werkte Bart Slob een hoekschop niet goed weg waardoor Woerden uitzijn eerste kans meteen scoorde. Nieuwerkerk had toen al wat kansen gehad, maar daar niet van geprofiteerd. In de tweede helft kon Robert Boevé vanaf de rand van de 16 meter uit halen, maar de bal werd net weg gewerkt. Bij de strafschoppen maakten bei de ploegen de eerste, Nieuwerkerk scoorde ook de tweede, maar Woer den miste die. Daarop miste Nieu werkerk de derde, waarna het bij Woerden wel liep en de Woerdense Moordrecht - IJsselvogels won met 10-17 van ONDO (G). IJsselvogels verwachtte een zware wedstrijd, maar dat viel mee. ONDO staat op degraderen, maar die was toch niet fanatiek. De ruststand was 4-12. Net scoren was moeilijk aan beide kanten, maar IJsselvogels hield de voorsprong vast. Dirk Rijneveld was weer helemaal genezen en deed mee, hij scoorde zes keer. 'Voor het sco rend vermogen maakt het veel uit bat Dirk er weer bij is", zei coach Rob Berreboom. "Het tweede speelde al om 11.00 uur, waardoor een aantal spelers aan beide wedstrijden mee deden. We doen nu weer mee, dat is heel fijn.Over twee weken spelen we de laatste wedstrijd tegen de num mer twee, dat wordt spannend." Nieuwerkerk won met 13-16 bij Tjoba, waarmee Nieuwerkerk bij de volgende wedstrijd over twee weken kampioen kan worden! Aangezien de eerste 2 promoveren, is de pro motie al zo goed als binnen. Vooraf zag Nieuwerkerk tegen de wedstrijd tegen Tjoba op, omdat Tjoba normaal gesproken een lastige tegenstan der is. Hun coach wisselt echter per wedstrijd van basisopstelling en dat Nieuwerkerk aan den IJssel - De da mes van IJssel verloren met 5-2 van Dordrecht, maar doordat Voorne ver loor promoveert IJssel toch. Manon Laurier maakte wel een doelpunt in de eerste helft, waardoor IJssel tot aan rust leidde met 1-0. Vlak na rust maakte Dordrecht een doelpunt met een voet, die afgekeurd had moeten worden, maar hij telde toch. IJssel was hierdoor van slag en kwam 3-1 achter. Anne Koestering maakte er 3-2 van. Om toch nog een gelijkspel te halen werd alles gegeven, waardoor Dordrecht er met de counter, uit kon Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de 1-5 overwinning van TC Nieuwerkerktijdens de inhaalwedstrijd op Hemelvaartdag tegen Nieuw Vennep bezette TCN een tweede plaats in de eredivisie. Slechts twee punten achter koploper TC Deurne, zondag te gast in Nieuwerkerk. De twee koplopers gaven elkaar in deze ont moeting geen duimbreed toe, wat resulteerde in lange wedstrijden van hoog niveau. TCN won uiteindelijk verrassend met 4-2 en voert nude ranglijst aan. Rick Schalkers opende de score; hij won van llie van Engelen (2-6 7-5 6-2). Het duel tussen Yoran Verschoor en Paul Logtens was een titanen strijd. Twee tiebreaks en drie uur en een kwartier verder moest Verschoor zijn meerdere erkennen in Logtens (6-7 7-6 4-6). Bas Struijk startte niet sterk tegen Martijn Helmonds, maar halverwege de eerste set kwam hij er beter in. Hij won uiteindelijk met 6-4 7-6. Chris Berkouwer leek de voorgaande partijen zoekende naar zijn vorm, maar in zijn single tegen Rubën de Kleijn speelde hij sterk. Hij verloor keeper nog twee penalty's stopte. "Een erg zuur verlies", reageerde trainer Ronald Klinkenberg. "In de heenwedstrijd hadden we meer kansen, als we toen nog een goaltje meer hadden gemaakt, dan was het vandaag makkelijker geweest. Nu is het gewoon erg hard, maar zo gaat dat in de nacompetitie." kan de reden zijn dat het dit seizoen, minder loopt. Paul Hoogerwaard maakte zijn ren tree na een maandenlange afwezig heid en met topscorer Kores Punt weer op dreef met zeven treffers, was het toch Nieuwerkerk dat aan het langste eind trok. Bij rust was de stand nog gelijk: 9-9, maar bij 12-12 in de tweede helft werd het defini tieve gat geslagen. Over twee weken kan Nieuwerkerk kampioen worden (als TOP wint van Rust Roest) en pro moveren bij winst op rode lantaarn drager All-Ready. Nacompetitie: 24/5 Be Fair - Maense 4e klasse B 24/5 Soccer Boys - NSV '46 Reserve 4e klasse C 20/5VEP3 - DONK 3 24/5 Woerden 3 - WSE 24/5 NSV '46 2 - DOSR 4 DA 4e klasse 02 20/5 Delfia - SEP 2 24/5 SEP 2 - Groeneweg Chris Berkouwer (foto: Paul Verschoor) Kijk voor voetbal- en hockey- uitslagen en standen op: www.hartvanholland-online.nl mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl si tl komen en nog twee keer scoorde. Het was erg spannend voor IJssel, want toen hun wedstrijd klaar was, moest Voorne nog 4 minuten tegen Hudito. *4 Bij de 1-0 stand kreeg Voorne in de laatste minuut een strafcorner die rakelings naast ging, waardoor IJssel promoveerde naar de eerste klasse. "Als je me vooraf had, gevraagd hoe dit seizoen zou eindigen, dan had ik gezegd: In de middenmoot. Dit had ik nooit verwacht, het promoveren is de slagroom op de taart", zei coach Jean Renes terwijl hij uit eten was met 'zijn' meiden, waarna het feest verder 4 uiteindelijk wel, zij het nipt: 4-6 7-5 5-7. Het inmiddels vaste dubbel Schal- kers/Tigu speelde een sterke partij «j met een spannend slot tegen Van Engelen/Helmonds (6-0 7-5). Struijk/ Verschoor zorgden voor het laatste punt. Op 30 mei volgt de laatste thuiswed strijd tegen mede play-off kandi daat TOS Bergeijk met als inzet een gunstige loting in de play-offs, die plaatsvinden op 12 en 13 juni op het park 'Kasteeltuin' aan de Haageind in Deurne. Si <fe

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 53