Zuidpias Doe mee aari Duurzame Dinsdag! Tweede Kamerverkiezingen: 9 juni Aangepaste openingstijden Tweede Pinksterdag Brief BegrotingsWijzer gemist? DUURZAME DINSDAG 9 juni Tweede KamergPIËRKIEZINGENl gemeente WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 19 MEI 2010 Raadhuis, brandweer en afvalbrengstation 24 mei gesloten Vergeet uw stempas u heeft het voorhet zeggen.nl bewijs niet 9 juni Tweede Kamer ERKIEZINGENl Het raadhuis, het kantoor van de brandweer en het afval brengstation zijn op maandag 24 mei (Tweede Pinksterdag! de gehele dag gesloten. Raadpleeg voor eventuele wijzigingen in het ophalen van huisvuil uw afvalkalender! Iedere inwoner van Zuidpias mag meedenken met de gemeentelijke begroting. Burgemeester Bonthuls en griffier Van Vugt nodigden u hiervoor namens de gemeenteraad per brief uit. Heeft u deze brief gemist? Surf dan voor meer uitleg naar www.begrotingswijzer.nl en denk mee met de gemeente portemonnee. Hier kunt u zien hoe de gemeentelijke begroting is opgebouwd en budgetten BEGROTINGS\NIJZER verschuiven naar de posten die u zelf belangrijk vindt. Is er geld over in uw versie van de begroting? Dan kunt u dit toewij zen aan nieuwe plannen van de gemeente, of aan uw eigen ideeën om Zuidpias te verbeteren. De brief van de burgemeester kunt u downloaden op de website van de gemeente: www.zuidplas.nl. Doe mee, want hoe vaak krijgt u de kans om 45 miljoen euro uit te geven? Heeft u een duurzaam idee? Doe dan mee aan Duurzame Dinsdag en maak kans op de realisering van uw idee! Burgers, bedrijven, verenig ingen, stichtingen of overheden, kortom iedereen die goede ideeën heeft op het gebied van duurzaamheid kan tot 1 juli zijn of haar initiatief indienen via www.duur- zamedinsdag.nl. O Op 9 juni 2010 zijn er Tweede Kamerverkiezingen. De stempassen hiervoor ontvangt u op vrijdag 21 mei in een persoonlijke enveloppe via TNT post. Hierbij treft u ook een brief van de burgemeester aan. Op woensdag 2 juni bezorgt TNT post huis-aan-huis de bijbehorende kandidatenlijsten. Heeft u de stempas op 25 mei nog niet ontvangen? Of heeft u op 3 juni geen kandidatenlijst? Wilt u dan contact opne men met de afdeling Verkiezingen? U kunt hen bereiken op (0180) 330 346 of via e.blomOzuidplas.nl. U wilt stemmen. Wat heeft u nodig? Om te kunnen stemmen, moet u uw stempas en een geldig identiteitsbewijs (ID-bewijs) meenemen. Dat is een pas poort, identiteitskaart of rijbewijs. Is uw ID-bewijs verlopen? U mag ook stemmen met een ID-bewijs dat maximaal vijf jaar verlopen is. Dat betekent dat achter de tekst 'geldig tot' de datum 10 juni 2005 mag staan of een latere datum. Ook als u uw ID-bewijs niet tijdig heeft verlengd, kunt u dus uw stem uitbrengen. Is uw ID-bewijs meer dan vijfjaar verlopen? Of heeft u geen ID-bewijs? Vraag dan tijdig een nieuw ID-bewijs aan. De aanvraag duurt ongeveer een week, dus vraag het in mei aan. U vraagt een nieuw ID-bewijs aan bij de gemeente waar u ingeschreven staat in de bevolkingsadministratie. Kunt u het raadhuis van Zuidpias in Nieuwerkerk aan den IJsset niet zelf bezoeken, omdat u daar fysiek niet toe in staat bent? Bel dan (0180] 330 300 en vraag naar de afdeling Publiekszaken. Wilt u geen ID-bewijs aanvragen en toch stemmen? Dan kunt u iemand anders voor u laten stemmen, ook als die persoon niet in Zuidpias woont. Dat gaat via een schriftelijke volmacht. Die vraagt u aan bij uw gemeente. Als u uw gemeente belt, kunnen zij het aanvraagformulier Brengt iemand anders uw stem uit? Geef dan een kopie van uw ID-bewijs mee. Een ID-bewijs is: een paspoort, identiteitskaart of rijbewijs. www.uh«fth«vood*aefger\nl aan u opsturen. Dit formulier L8 staat ook op de website van Zuidpias. Uw aanvraag moet uiterlijk op 26 mei binnen zijn. U kunt een schriftelijke volmacht zowel geven aan iemand uit uw eigen gemeente als daarbuiten. Heeft u wel een ID-bewijs maar wilt u toch iemand anders in Zuidpias voor u laten stemmen? Vul het formulier op de achterkant van uw stempas vol ledig in. Geef de ingevulde stempas en (een kopie van) uw ID-bewijs mee aan de persoon die voor u gaat stemmen. Wilt u hierover meer weten of heeft u vragen, dan kunt u die stel len aan uw gemeente. Of kijk op de website www.uheefthet- voorhetzeggen.nl. Duurzame Dinsdag, de dag dat de samenleving met antwoorden komt, valt op 7 september. Het wordt alweer voor de 12e keer georgani seerd. Dit jaar neemt demissionair minister Verburg (LNV) het duurzame koffertje, met daarin een analyse van alle ingediende initiatieven in ontvangst. Lintje Daarnaast onderscheidt demissionair minister Huizinga (VROM) een aantal mensen die zich al jaren inzetten voor een duurzamere samen leving met een lintje. Kent u iemand die dit duurzame lintje Verdient? Nomineer hem of haar dan voor 1 juli op www.duurzamedinsdag.nl. Ook vindt u hier meer informatie over Duurzame Dinsdag. Zuid-Holland: Duurzame Dates op 11 november in gaststad Gouda Initiatiefnemers uit Zuid-Holland doen automatisch mee met de Zuid- Hollandse Duurzame Dinsdag. Dat zijn de Duurzame Dates op 11 novem ber in gaststad Gouda. Tijdens de Duurzame Dates worden kansrijke ideeën gekoppeld aan organisaties die kunnen helpen het idee te realise ren, of een bestaand idee naar een hoger niveau te tillen. Voor meer infor matie over het programma, zie: www.duurzamedinsdag.nl/zuidholland. Duurzame Dinsdag Zuid-Holland wordt ondersteund door de Provincie Zuid-Holland en Fonds 1818. Stembureaus Omdat u met een stempas overal binnen de gemeente mag stemmen, een overzicht met allé stembureaus in Zuidpias: De Batavier Dorpshuis Op Moer Batavierlaan 4-6 Raadhuisstraat 40 2912 SG Nieuwerkerk a/d IJssel 2751 AW Moerkapelle De Reisduif Prinses Irenestraat 3 2911 AN Nieuwerkerk a/d IJssel i> Hervormd Centrum 1 Dorpsstraat 156 2761 AJ Zevenhuizen Zh Hervormd Centrum 2 Dorpsstraat 156 2761 AJ Zevenhuizen Zh Raadhuis Zuidpias Raadhuisplein 1 2914 KM Nieuwerkerk a/d IJssel t> Kerkelijk Centrum J A Beyerinkstraat 53 2912 AA Nieuwerkerk a/d IJssel Basisschool Elim Van Beethovenlaan 31 2912 VK Nieuwerkerk a/d IJssel Brandweerkazerne post Nieuwerkerk Prins Alexanderlaan 2 2912 AL Nieuwerkerk a/d IJssel i> Hervormde Kerk De Bron Ringvaartlaan 16 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Basisschool de Wingerd Kroonkruid 107a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Comenius College Fresiaveld 20 2914 PN Nieuwerkerk a/d IJssel St. Joseph-parochie Kerklaan 20 2911 AD Nieuwerkerk a/d IJssel Zorgcentrum De Zevenster Lelie-straat 3 2761 HD Zevenhuizen Zh Wijkgebouw de Vierkap Vlietkade 37 2761 DT Zevenhuizen Zh Dorpshuis Swanla Burg Klinkhamer-weg 86 2761 BJ Zevenhuizen Zh Zorgcentrum Beth San Kerkplein 1 2751 EA Moerkapelle Voormalig gemeentehuis Moordrecht Westeinde 1 2841 BN Moordrecht IJsclubgebouw Leliestraat 72 2841 BB Moordrecht Postduivenvereniging De Gevleugelde Vrienden Sportlaan 1a 2841 EB Moordrecht Gebouw de Stee Boerderijlaan 2 2841 SZ Moordrecht i> Zorgcentrum Moerdregt Land voor Water 3 2841 NA Moordrecht Alle stemlokalen zijn toegankelijk voor minder validen, maar er kan sprake zijn van bijv. een zware deurdranger of een ander ongemak. De stemlokalen met 4> zijn maximaal toegankelijk voor mindervaliden. De stemlokalen zijn geopend van 's ochtends 07.30 uur tot 's avonds 21.00 uur. In Zevenhuizen kunt u niet stemmen in het voormalig gemeentehuis, maar er tegenover.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5