Zonnig weekend met kunst HART VAN HOLLAND I ZUIDPLASI 26 MEI 2010 11 Vier in één Galerie Atelier Gielen toonde werk van vier kunstenaars. Naast de sie raden van Marie-Louise Gielen, stonden er stenen van de Goudse Jeanette van Duren, bronzen beel den van zwager Jos Gielen en hin gen er schilderijen van de Russische Nadezda Voynova Rybina. Laatstge noemde is een beroemd kunstenares in eigen land en maakte haar debuut in Nederland tijdens Pinkst'Art. De En de winnaar is... werken die tot en met 2 juli blijven hangen zijn gemaakt in Nieuwer- kerk, zoals Rybina de omgeving ziet en beleeft. Het werk van de Russi sche hangt ook in het Moscow Mu seum of Arts. "Ik wil altijd iets speciaals met Pinkst'Art", aldus Gielen. "De Russi sche is een zus van een mevrouw die in Nieuwerkerk woont. Zij zei dat het zo leuk zou zijn als ze een keer een expositie in Nederland kon krijgen. Dit leek mij een goede gelegenheid." Kunst in en van de olifant. Uiteenlopende kunst bij Galerie Atelier Gielen Zuid plas - Het weer had niet beter moeten zijn,, want dan waren bezoe kers waarschijnlijk weggebleven. Nu waren de omstandigheden perfect voor Pinkst'Art: een warm zonnetje en een licht briesje dat zorgde voor verkoeling. Rond de drieduizend mensen deden afgelopen pinksterweekend Pinkst'Art aan. "Heerlijk een rondje fietsen en ondertussen lekker overal even stoppen en rond kijken", reageerde een bezoeker. Door Marianne Vermaat Schilderijen, beelden, sieraden; voor ieder wat wils. In de vier kernen van Zuidpias kon kunst worden bekeken, bewonderd en gekocht. De meeste kunstenaars stelden hun eigen ate lier of zelfs huis open voor publiek, sommigen kozen ervoor uit te wij ken, omdat zij simpelweg de ruimte niet hadden. Zo exposeerde Agnes den Hartogh voor het eerst, in de ruim tien jaar dat zij al meedoet aan het evenement, in het Van der Valk hotel. Zij wilde namelijk een serie bij elkaar hangen, iets wat bij lange na niet ging in haar woning. "Het is an ders", aldus Den Hartogh. "Maar niet per se beter of slechter." Onder de IJssel, bij de karakteristieke werkhaven van Ver Hitland, toonden Bart Belonje en Rob Stolk hun werk in de monumentale villa De Olifant. Bezoekers van de Asserstraat waan- Het was veelal kijken, niet kopen. Maar dat zijn de kunstenaars ge wend. "Het is ook moeilijk als je iets aan de muur wilt hebben, maar niet precies weet wat", reageerde kun stenares Marie-Louise Gielen. "Dit is de perfecte gelegenheid om op je gemak overal rond te kijken." De Zevenhuizense kunstenaars Ernst'de Vogel en Gré den Otter lieten een stoepkrijt-kameleon verschijnen. Paard te water Moordrecht - De brandweer van Moordrecht rukte vorige week maandag uit na melding van een paard te water aan de Vierde Tochtweg. Het beestje kreeg het echter voor elkaar zelf het droge op te klauteren, zo werd later gemeld, zodat de wagen in de kazerne kon blijven staan. Brandmelder ingedrukt Nieuwerkerk aan den IJssel - Een bewoner van Gemiva aan de Fran- sezoom liet de brandweer vorige week maandag 17 mei uitrukken door het ingedrukt houden van een handbrandmelder. Het auto matisch brandalarm ging hierdoor af, maar was er niets aan de hand. den zich even in een miniatuur va riant van de Beeldentuin. Gijsbert van Oosten had zijn beelden buiten gezet en iedereen slenterde langs of ging zitten met uitzicht op de uit eenlopende kunst. Stoomcabine Moordrecht - In de avond wan 19 mei werd de post Moordrecht gealarmeerd voor een automa tisch brandalarm in het Thomas huis aan de Dorpsstraat. Door stoomvorming bij hét douch.en was het alarm afgegaan. Gaslekkage Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer nam afgelopen vrijdag polshoogte bij de Sternendaal, waar een gasleiding was geraakt. De bewoner had de leiding pro visorisch gedicht en wachtte zelf Eneco op. In de tuin van Gijsbert van Oosten Fotokunst Frans Weijer heeft tijdens Pinkst'Art een werk van fotograaf André Top gewonnen. De bezoekers bij de Nieuwerkerkse fotograaf maakten kans op een van zijn werken, nadat zij hun drie favoriete werken had den gemeld op een formulier. Top wilde met deze actie bereiken dat zijn bezoekers nog bewuster naar de foto's gingen kijken. Frans Weijer kwam na loting als win naar uit de bus en mag een foto uit het project Nattigheid uitzoeken. Werkzaamheden Nieuwerkerk aan den IJssel - De post Nieuwerkerk werd vorige week dinsdag gealarmeerd voor een au tomatisch brandalarm bij de Me ander. Ditmaal was de installatie af gegaan door slijpwerkzaamheden van een van de aannemers. Vermoeide tocht Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer ging dinsdag 18 mei naar het Groenezoompad om een paard uit de sloot te halen. Trein reizigers hadden het dier zien staan en de brandweer gebeld. De opgeroepen eigenaar nam het ver moeide paard naar de stal. Heggenbrand Moerkapelle - Een heg in de Ju- lianastraat is zaterdag door nog onbekende oorzaak in brand ge vlogen. De bewoners blusten de brand voor een deel zelf en liepen daarbij brandwonden op. De op geroepen brandweer van de post Zevenhuizen doofde de restan ten. Controle Zevenhuizen - Het automatisch brandalarm in bejaardentehuis de Zevenster in de Leliestraat ging zondag af door bakken en braden. De brandweer voerde hierop een controle uit.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11