fca Speeltoestellen gekozen nieuwe fiets gekocht? Open dag bij jubilerende kinderboerderij In De Krom W Moordrecht support KIKA toernooi M®®RDRECHT Zuidpias geeft gehoor aan eisen Raad van State Vissen klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-online.n HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 26 MEI 2010 13 ZONDAG 30 MEI het oude barrel op marktplein www.hartvanholland-online.nl KIKA JEUGDTOERNOOIEN VOETBALVERENIGING Moordrecht - De gemeente Zuid plas heeft na overleg met buurtbewoners de nieuwe ontwerpen van de speel plaatsen vastgesteld. Omwonenden kregen tijdens een inloopmiddag in maart de keuze uit drie ontwerpen èn konden ook op- en aanmerkingen plaatsen. Alleen voor het Vleerplein is nog geen definitieve keuze gemaakt. Door Marianne Vermaat 'Een wipkip is geen optie. Een duik- rek, glijbaantje of schommel is uit dagender.' Dat was een van de op merkingen van een buurtbewoner van het Vleerplein. De gemeente is hierop ingesprongen en heeft van de ontwerpen die de meeste voor keursstemmen kreeg een alternatief ontwerp gevraagd. Dat bestaat uit een wipkip en een duikelrek. Het nieuwe ontwerp wordt voorgelegd aan omwonenden. Ruimte De speelplaats aan de Nicolaas Beetslaan gaat besfaan uit een glij baantje met daaraan klimelementen gekoppeld. Vanuit de buurt werd om meer toestellen op het pleintje ge vraagd of een bankje. De gemeente wijst dit van de hand: er is te weinig ruimte voor. Het ontwerp met een speelhuisje en een lang duikelrek is de winnaar aan de Boerderijlaan. De gemeente heeft de ontwerpers echter nog om een alternatief gevraagd, omdat er opmerkingen waren: 'verplaats het huisje naar de andere zijde van de speelplaats', 'de meeste kinderen zijn ouder dan zes jaar, terwijl dit een ontwerp tot zes jaar is' en 'wen sen zijn voetbalveld en pingpongta- fel, schommel en klimrek'. De laatste speelplaats waarover besloten is, is die op het Thorbec- keplein. Ouders gaven tijdens de inloopmiddag aan behoefte aan bankjes te hebben, maar dit wordt van de hand gewezen omdat, zo verklaart de gemeente zichzelf, 'de huidige plaats wordt gehandhaafd'. Een klimrek en wipkip voor het Vleerplein? Wel wordt wat gedaan aan het wa ter dat na een regenbui blijft staan: er komen kolken op de plaats voor betere afvoering. De speelplaats zelf zal bestaan uit verschillende toestellen waar kinderen kunnen klimmen, glijden, schommelen, wip pen, springen, verstoppen en kleu ren leren. Moordrecht Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur mw.drs. S.C.B. Hermanus en 17.00 uur ds. H. Schipper met koor uit Zwijndrecht. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 en 17.00 uur H. Schip per. Herv. Bethelgem. 10.00 en 18.30 uur ds. De Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Eucharistieviering met pastoor van Klaveren. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvin den. Moordrecht - Kinderboerderij In De Krom aan de Middelweg viert zater dag 29 mei het tienjarig bestaan met een open dag van 13.00 tot 16.00 uur. Op het programma staan de monstraties en er zijn speciale kin deractiviteiten. "De kinderboerderij is een begrip in Moordrecht. Het jubileum willen we daarom graag met de bezoekers vie ren", vertelt Hans Hoogeveen, loca- tiehoofd van In De Krom. "De open dag zien wij als een bedankje voor iedereen die trouw de kinderboer derij bezoekt. Voor veel ouders is de kinderboerderij een vast onderdeel van een lekkere wandeling. Bij ons kun je ook even ziften en iets drin ken of een ijsje eten. Overdag vieren we het jubileum met de bezoekers, 's avonds vieren we in besloten kring het tienjarig bestaan met de mede werkers en vrijwilligers." Programma Het programma is veelzijdig, er is een springkussen, een ballonnenvou- wende clown, kinderen kunnen zich laten schminken en er zijn kraampjes met Oudhollandse ambachten. Een touwslager en een houtbrander ge ven een demonstratie en om 13.00 uur komt er een schapenscheerder. Een demonstratie met jachthonden staat gepland om 15.00 uur. Verschil mag er zijn Het landelijke thema van de open dag is: verschil mag er zijn. "Het thema sluit perfect aan op wat In De Krom is: een woon- en werklocatie voor mensen met een verstande lijke handicap. Door hun beperking is werken op de kinderboerderij een goed alternatief voor betaald werk. Het verschil zit hem eigenlijk alleen daar in. Onze cliënten ervaren het als hun dage lijkse werk en het resultaat is een prachtige kinderboerderij voor inwo ners van Moordrecht en omgeving." Unieke kans Twaalf jaar geleden kwam de oude boerderij aan de Middelweg vrij en zocht eigenaar Stichting van Drost- IJserman een nieuwe bestemming. Al snel kwamen ze bij de Gemiva-SVG Groep terecht en ontstond het idee om er een woonlocatie te vestigen voor mensen met een verstandelijke handicap. Het buitenterrein bleek uitermate geschikt voor een kin derboerderij. Die was er nog niet in Moordrecht. De combinatie van wo nen en kinderboerderij blijkt goed te werken. "De bewoners voelen zich verantwoordelijk voor hun dieren. Samen met de begeleiders en vrij willigers verzorgen zij de dieren en onderhouden het terrein, de stallen en de moestuin. De kinderboerderij is van dinsdag tot en met zondag open van 10.00 tot 16.00 uur. Echt elke dag is er aanloop, al tien jaar lang. Dat mag gevierd worden!" Gemiva-SVG Groep In De Krom is één van de locaties van de Gemiva-SVG Groep, die in Zuid Holland meer dan vierduizend mensen ondersteunt met een ver standelijke handicap, een lichame lijke beperking of niet-aangeboren hersenletsel. Moordrecht - Voor het laatste W Moordrecht support KIKA toernooi, dat zaterdag 29 mei wordt gehouden, hebben de organisatoren een interes sant deelnemersveld weten vast te leggen: de deelnemers komen ditmaal vanuit het Westland (Binnenmaas) tot richting Utrecht (S.C.H.'44-Har- melen en M.S.V'19 uit Montfoort) en van V.F.C. Vlaardingen tot aan Kat wijk (nieuwe Topklasser Rijnsburgse Boys). Om de toernooien heen wordt er geld ingezameld voor KIKA (Kinderen Kan- kervrij), wat ten goede zal komen aan de zeven kinderkankercentra in Ne derland. Voor twee euro maakt men kans op twee tickets Nederland-Hon- kinder Lrnkankervrii garije of een origineel Nederlands- Elftalshirt en zijn er reusachtige W Moordrecht-KIKA bokalen te winnen bij het penaltyschieten en boord- schieten. Nederlands Elftal stelt wedstrijdbal beschikbaar De selectie van het Nederlands Elf tal heeft een wedstrijdbal voorzien van handtekeningen ter beschikking gesteld, ledereen die voor een euro Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - Als het goed is kan er bin nenkort eindelijk begonnen worden aan de bouw van de nieuwe op- en afritten van de A20 bij Moordrecht. Eind 2009 werd een deel van het be stemmingsplan vernietigd door de Raad van State, omdat er te weinig rekening zou zijn gehouden met de klikken mag een envelop koopt, maakt kans op de bal. Sponsors hebben nog meer prijzen ter beschikking gesteld. De gehele opbrengst gaat naar KIKA. Na afloop van het derde en afslui tende W Moordrecht support KIKA toernooi, zal ook de winnaar bekend worden gemaakt van de twee tickets voor Nederland-Hongarije en het Nederlands-Elftalshirt. Ook hiervoor kunnen zaterdag lootjes worden ge kocht. belangen van een van de omwonen den. De gemeente Zuidpias heeft inmiddels een nieuw bestemmings plan gemaakt, waarin men beter heeft uitgelegd, waarom bepaalde keuzes zijn gemaakt en wat de ge volgen van het plan zijn. Daarnaast wordt er overlegd met de belang hebbende over het verwerven van de gronden. Moordrecht - Zaterdag viste HSV Moordrecht in het kanaal door Voorne bij Hellevoetsluis. Deze zaterdag was zo'n dag dat de vis daar opgestapeld lijkt te liggen, al snel werden de dikke platten (brasems) eruit gesleurd en werd het voor de meeste vissers een prachtige morgen met veel vis. Drie vissers zaten op de verkeerde plek en vingen niets, de overige 22 wedstrijd vissers haalden in totaal ruim 213 kilo vis naar boven. Grote winnaar was Peter van der Hoek met meer dan 30 kilo. A.korps 1e Van der Hoek 30918 gram, 2e Hofland 24245 gram, 3e Brouwer 15504 gram. B.korps 1e Boon 20784 gram, 2e Van der Hoek 18385, 3e Van Veen 8045 gram. C.korps 1e Boer 15692 gram, 2e Holt- huizen 7324 gram, 3e Heemelaar 5962 gram.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13