teï!3i!T37fiï37l klikken Keten van talent: krijg een kans, geef een kans Medicorner Gezondheidsweek Cheque voor Stichting Zuidpl as Helpt Rapidtoernooi schaak vereniging Nieuwerkerk b HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 26 MEI 2010 15 M; ZONDAG 30 MEI Sport en dans op christelijke muziek ANBO-activiteiten Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het is hartstikke leuk om ergens een waterput te slaan, maar wat wij nu doen is duurzamer." Inge Verbakei is secretaris van Stichting Keten van Talent. Dezestichting sponsort perjaar tien studenten tien jaar lang in Peru. De bedoeling is dat de studenten zich vervolgens inzetten voor de armeren om hen heen. Door Marianne Vermaat De eerste keten is gestart in een slop penwijk van Lima. "Een van onze be stuursleden is Peruaanse en vond een school die aansloot bij onze visie", vertelt Verbakei. "De directeur daar zegt dat materiële armoede geen ex cuus is voor geestelijke armoede." Op de bal Volgens de secretaris faciliteert Keten van Talent alleen maar. "Het is alle maal heftig, maar het is bijzonder om te zien hoe zij de ogen op de bal hou den. Ruimte voor zwakheid is er niet, zo jong als dat zij zijn, houden zij zich staande. "Omdat zij weten dat wan neer zij de studie hebben volbracht, zij kans hebben op een beter leven." Abel is een van de studenten die een kans krijgt. Hij is geselecteerd uit een groep van twintig. Verbakei: "Intellect en de motivatie anderen te helpen zijn onze criteria." Dat Abel zo'n jon gen is, staat voor de secretaris als een paal boven water. "Hij is kostwinner, studeert en geeft bijles. In zijn vrije tijd is hij voor kerst ook nog eens langs sponsoren gegaan en regelde kerstcadeau's voor de kinderen in de sloppenwijk. Abel is zo inspirerend." Sponsor De keten wordt gefinancierd door particuliere en zakelijke donaties. Er zijn sponsoren die één student spon soren, maar ook groepen die zorgen dat een kansarme jongere een goede opleiding kan genieten. Honderd procent van het geld dat bij de stichting binnenkomt, gaat ook echt naar de studie van de kinderen. "Wij als bestuur dragen onze eigen kosten en die van de stichting", aldus Verbakei. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig (voorbereiding HA) en 18.45 uur ds. R.R. Eisinga. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand (voorbereiding HA) en 17.00 uur ds. G. Lustig. ProtGem. Ontmoetingscentrum Prot.Gem. De Bron Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 en 16.30 uur ds. W. de Groot. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Medicorner van Vierstroom houdt van maandag 31 mei tot en met zaterdag 5 juni een gezondheidsweek. In zes vesti gingen, waaronder Nieuwerkerk, kunnen belangstellenden gratis of tegen een kleine vergoeding aan allerlei gezondheidsactiviteiten deelnemen. Er worden gratis rollatorchecks uitge voerd, beenmetingen gedaan, vet- en bloeddruk worden opgenomen en er is een consult mogelijk bij een diëtist. Vrouwen van 55 jaar en ouder kun nen een botmeting laten doen tegen consultkosten. Deze kosten worden door veel zorgverzekeraars geheel of gedeeltelijk vergoed. Ontspannende activiteiten in deze week zijn een heerlijke stoelmassage en voetreflexologie. Voor deelname aan deze activiteiten is men een klei ne bijdrage verschuldigd. Deelname aan een van de gezond heidsactiviteiten tijdens de ge zondheidsweek, behalve de vet- en bloeddrukmeting, kan uitsluitend op afspraak: telefoon 0182 594672. Het maken van een afspraak voor de botmeting kan uitsluitend via Wo men's Life, telefoon 0318-613713 of 06-20066656. Voor meer informatie: www.overgangspraktijk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij schaakvereniging Nieuwerkerk wordt zaterdag 29 mei het jaarlijkse rapid toernooi gehouden. Bij het jaarlijkse toernooi, dat voor de achtste maal gehouden wordt, worden zeven ron- mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.ni Van links naar rechts: Theo Burghouwt, Jack Sanderse, Judith van Voorbergen enJosephien Weijer den geschaakt van maximaal twintig minuten bedenktijd per persoon per partij. De vorige edities werden ge wonnen door Thomas Willemze, Rick Lahaye, Kachun Lui, Remko Moerker ken, Henk Riepma, Willem Broekman en Gosse Romkes. Clubschakers, huisschakers en allen die het schaken een warm hart toedragen zijn van harte uitgenodigd deel te ne men aan dit toernooi. Aanvang 9.30 uur, de prijsuitreiking is om 17.00 uur. Gezelligheid staat voorop en voor ie dereen is er een prijs beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt 7,- euro euro. Voor meer informatie en aanmelding: rapidtoernooi@svnieuwerkerk.nl en www.svnieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum De Reigerhof werd zaterdag 13 maart de jaarlijkse boe kenmarkt gehouden. Onder de verko pende deelnemers bevond zich ser vice-club Inner Wheel Nieuwerkerk aan den IJssel. Net als voorgaande keren heeft Inner Wheel besloten de opbrengst van de boekenverkoop te schenken aan een goed doel. Dit jaar viel de keuze op de Stichting Zuidpias Helpt (op dat moment was de naam nog Stichting Nieuwerkerkers Hel pen). De opbrengst van de verkoop van de tweedehands boeken was al niet onaardig, maar werd door de le den van Inner Wheel nog aangevuld tot het mooie bedrag van 700 euro. Op vrijdag 21 mei werd dit bedrag symbolisch overhandigd in de vorm van een cheque, door Judith van Voorbergen en Josephien Weijer (be stuursleden van Inner Wheel) en in dank aanvaard door Theo Burghouwt en Jack Sanderse (bestuursleden van Stichting Zuidpias Helpt). Uiteraard ook met dank aan degenen die de boeken hebben afgestaan voor het goede doel. De Stichting Zuidpias Helpt biedt - in situaties waar reguliere hulp ont breekt of tekort schiet - de helpende hand aan inwoners van de gemeente Zuidpias die in nood zijn komen te verkeren, waardoor zij zonder finan ciële of andersoortige hulp, het hoofd niet boven water kunnen houden. Meer informatie over Inner Wheel vindt u op www.innerwheelneder- land.nl en over Stichting Zuidpias Helpt op www.zuidplashelpt.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De Volle Evangelie Gemeente Kruis punt biedt een ieder in de leef tijdscategorie 13 jaar en ouder de gelegenheid op vrijdag van 20.00 tot 21.00 uur te dansen en sporten op christelijke mu ziek. Belangstellenden zijn van harte welkom een kijkje te omen nemen bij deze activiteit in het gebouw de Duinen aan de 's Gra- venweg 266. Voor meer informa tie: info@veghetkruispunt.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) organiseert voor de komende periode een aantal activiteiten. Eén daarvan is het bridgen op dinsdagmiddag: I, 8, 15, 22 en 29 juni zijn zowel brid gende leden als niet-leden wel kom in de Batavier aan de Bata vierlaan. Er is plaats voor zestien paren. Aanvang 13.30 uur. De kosten voor deelname bedragen 2,-. Voor meer informatie: 0180- 313093. In het Comenius College aan het Fresiaveld kunnen belangstellen den op de woensdagen 2, 9, 16 en 23 juni terecht om te fitnes sen. Aanvang 9.00 en 10.00 uur. De lessen worden gegeven door een ervaren docente die rekening houdt met wat de 'leerlingen' aankunnen. Voor meer informa tie: 0180-313093. Yogalessen worden gegeven in de Dorpsstraat 32A, op dinsdag van 9.30 tot 10.30 en van 10.45 tot 11.45 uur op 1, 8, 15, 22 en 29 juni. De activiteit is bestemd voor dames en heren, er kan een proefles gevolgd worden. Voor meer informatie: 0180-313093. In juni is er op woensdag 2 en16 juni een dartmiddag in de Tap aan de Dorpsstraat. Aanvang 15.00 uur. Alle belangstellende ouderen zijn van harte uitgeno digd om mee te doen. Barbecue Om meer bekendheid aan Keten van Talent te geven, houdt de stichting zaterdag 5 juni een barbecue bij de Paardenbak aan De Britten. Voor de kinderen zijn er die mid dag speciale activiteiten. "Naast een springkussen en een plek waar je geschminkt kan worden, kunnen kin deren ontdekken hoe het is als je ht minder hebt. Bijvoorbeeld als je wilt voetballen, maar er alleen een krant ligt", zegt de secretaris. Deelname aan de barbecue kost 17,50 euro, kinderen betalen 15 euro. Aanmelden kan via info@cadenda- Inge Verbakei met Ronald, één van de uitverkorenen die journalist wil worden, detalentos.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15