ledereen kan meedoen op sportdag Revalideren in De Meander Oudheidkamer open Bazzookas in 't Blok Zomeravondbridge HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 26 MEI 2010 17 Nationale Theedrinkdag in Wereldwinkel Hoge noodtour Live muziek in 't Blok Landelijke speeltuindag Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nationale Theedrinkdag, welke ge organiseerd wordt voor zondag 30 mei, heeft als thema meegekregen 'Verbinding, samen leven, samen doen'. Burgers van Nederland wor den door middel van dit initiatief uitgenodigd om op 30 mei bewust verbinding met elkaar te zoeken. De actie wordt ondersteund door de organisatie van bijna 400 We reldwinkels in Nederland, want net als bij de gedachte van de Na tionale Theedrinkdag staat bij de Wereldwinkels het verbinden van mensen en culturen voorop. Voor uitlopend op deze dag biedt de Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 51a haar klanten op zaterdag 29 mei een gratis kopje thee aan. De winkel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur; op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Hoge Noodtour van de SP doet vrijdag 28 juni Nieuwerkerk aan. Tweede Kamerlid Paulus Jansen zal samen met andere kamerleden en de afdeling Zuidpias aandacht vragen voor het verdwijnen van het toilet in de stoptrein. De karavaan is tussen 10.30 uur en 11.30 uur bij het station in Nieu werkerk. Tijdens het verblijf wor den flyers uitgedeeld en zal met reizigers gesproken worden. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Patiënten van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) die tijdelijk voor revalidatie of reactivatie in een verpleeghuis dienen te verblijven, kunnen nu ook terecht in het nieuwe zorghotel in Woonzorgcentrum De Meander. Het gaat om mensen die zes weken of korter verzorging en/of behande ling nodig hebben en daarna weer naar hun eigen woning terugke ren. Bijvoorbeeld patiënten met een heup- of knieoperatie, patiënten die moeten aansterken en/of wondver zorging nodig hebben. Mensen komen op volledig ingerichte eenpersoonskamers met een ruime badkamer en een tillift. Daarnaast is er een gezamenlijke woonkamer voor zeven cliënten. Naast de gewone zorg, kunnen mensen ook gebruikmaken van een jacuzzi, een sauna en een a la carte restaurant elders in het gebouw. De eigen bijdrage is niet meer dan bij een ander verpleeghuis. De partner kan eventueel - tegen betaling - blij ven slapen door een extra bed in de kamer te plaatsen. De samenwerking met De Meander betekent een betere doorstroming van patiënten, zodat het GHZ eerder andere patiënten op kan nemen. Voor de patiënt is het belangrijk dat hij of zij zo snel mogelijk na de behande ling in het GHZ kan beginnen aan de revalidatie of reactivatie. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oud heidkamer van de Historische Ver eniging Nieuwerkerk aan den IJssel is zaterdag 29 mei open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de wisselexpositie 'Gemeentelijk monu ment, ja of nee?' te zien. Exterieur- foto's van Hans Smulders en Wim Schuurs geven een beeld van de 22 objecten van de conceptlijst van ge meentelijke monumenten, zoals deze door BEtW van Nieuwerkerk aan den IJssel in juni 2009 in procedure is ge bracht. De miniatuurbouw van Tom Mulder is deze zaterdag voor het laatst te bewonderen. Miniatuur Tom Mulder. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monumentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-312228 en www.hvnweb.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - B.C. IJs- selbridge organiseert voor de maan den juni, juli en augustus een zomer avondcompetitie. Bridgers zijn iedere maandag, met ingang van 7 juni, om 20.00 uur welkom in de kantine van w Nieuwerkerk. Het inschrijfgeld be draagt 3,- euro per paar per avond. Per avond worden 24 spellen topin- tegraal gespeeld bij een willekeurige indeling. Inschrijven kan vanaf 19.15 uur; zodra 48 paren zich hebben in geschreven, start de wedstrijd. Deel nemers behoeven geen lid te zijn van een vereniging. Van de dertien speelavonden tellen de beste acht eigen scores mee voor de eindzege; men kan in de vakantieperiode dus met verschillende partners bridgen. Meesterpunten worden eventueel per speelavond individueel toegekend volgens de NBB-schaal. Per avond zijn vier flessen wijn als prijs beschikbaar. Omdat B.C. IJsselbridge beschikt over een geavanceerde dupliceermachine is het mogelijk, dat men de volgende dag al op internet de uitslag, de spel- verdeling én de frequentiestaten kan Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok vond 14 mei het eerste grote jongeren- raadplegen. Voor meer informatie: feest plaats. Het werd een druk bezochte avond met een geweldig optreden www.nbbportal.nl/5033. van de skaband Bazzookas. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jon gerencentrum 't Blok staat vrijdag 28 mei van 20.30 tot 00.30 uur in het teken van live optredens van vier bands. De Nieuwerkerkse me- talband Stained Hurricane opent om 21.00 uur de avond. Deze band bestaat inmiddels twee jaar en ze speelt naast covers van onder andere Three Days Grace en Gods- mack ook eigen werk. Vervolgens betreden Henk Hekjes and the Strawberry Promotors het podium. Deze band heeft zich laten inspi reren door onder andere Herman Brood Et the Wild Romance en Rory Gallagher. De avond wordt afge sloten door de Capelse punk/rock coverband Damage-Unknown. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de landelijke speeltuin dag, welke plaatsvindt op zaterdag 19 juni, worden er in speeltuin de IJsselkids van 10.00 tot 16.00 uur diverse activiteiten georganiseerd. Kinderen kunnen zich deze dag uitleven op een springkussen en op een survivalbaan, ze kunnen zich laten schminken en voorts kunnen ze leuke prijzen winnen bij het rad van avontuur. Voor de lekkere trek zijn er poffertjes en broodjes worst te koop. In geval van mooi, warm weer kunnen de kinderen badkle ding meenemen, want dan wordt het een waar waterspektakel. De toegang is vrij. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het wordt elk jaar drukker en het is leuk om te zien dat er ook veel mensen uit Zevenhuizen en Moordrecht mee doen." Wethouder Jan Verbeek was erg tevreden over het verloop van de sportdag voor kinderen en volwasse nen meteen beperking, die woensdag 19 mei werd gehouden op het terrein van de Nieuwerkerkse Hockeyvereni- ging. Net als voorgaande jaren was er een leuke opening gevolgd door verschillende activiteiten zoals hoc keyen korfbal. De middag maakte deel uit van de jaarlijkse sportweek, waar de activi teiten van BRAinS, Brede Activiteiten In (Nieuwerkerkse) Scholen, gepre senteerd werden. De middag werd Vrolijke opening. Scootmobielparcours geen probleem voor Verbeek. geopend door Verbeek en een leuk optreden van een aantal clowns. Daarna was het tijd voor de wer kelijke sportdag. Om sporten voor mensen met een beperking te stimu leren, konden er op de sportmiddag verschillende dingen worden uitge probeerd. Er waren activiteiten van onder andere de jeu de boulesclub, de voetbalvereniging, de hockeyclub en de korfbalvereniging. Ook waren er verschillende spelletjes en kon er een ritje met een paardentram gemaakt worden. Door de plaatse lijke afdeling van Veilig Verkeer Ne derland was, onder leiding van Piet Molenaar, een scootmobielparcours uitgezet. Verbeek moest hier natuur lijk ook aan geloven. In een geleende scootmobiel moest hij achtereen volgens een scherpe bocht maken, over een wipplank rijden, een sla- lomparcours afleggen en uiteindelijk achteruit inparkeren.Verbeek kreeg steeds meer de smaak te pakken en had het zichtbaar naar zijn zin. Het inparkeren ging zelfs in één keer goed.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17