Vriendinnen voor het leven Geschil Voor brood nadert einde Historisch Centrum geopend Nederlands Kampioen voor publiek brommersprint Er werd gebridged Sportkenningsmakingsdag op de Eendragt 18 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 26 MEI 2010 Raad van State - zitting Zevenhuizen - Hun gemiddelde leeftijd is 75 jaar, en dat is net iets meer dan het aantal jaren van hun vriendschap. Acht dames die hun kinder- en jeugdjaren in Zevenhuizen doorbrachten, ontmoeten elkaar nog steeds één keer per jaarvoor een gezellig samenzijn. Door Marianne Fortuin In de woonkamer van Rita Dekker was het dinsdag 18 mei een gezel lige boel: de acht vriendinnen zaten bij elkaar. Behalve Rita waren dat Gerda Everaart-Verduyn den Boer, Maja Nebbeling, Lien de Graaff-de Vogel, Riet Mostert-Paul, Gezien Brigham-Visser, Adri Munnik-Paul en Iny Schouten-Paul. Riet en Iny zijn zussen; Iny is getrouwd met een neef van Adri. De meesten kennen elkaar vanaf hun kleutertijd. Er was geen kleuterschool, dus speelden ze bij en met elkaar. Ze waren nog klein toen de oorlog uitbrak. Ondanks de omstandigheden hadden ze een fij ne jeugd, zonder honger. De lagere school werd tot de vijfde klas in Ze venhuizen bezocht, daarna gingen ze in Gouda en Rotterdam naar school, waar ook de middelbare scholen za ten. In het Historisch Centrum Ons Ver leden is een expositie te bezichtigen van werk van de plaatselijke kunste naars Gré den Otter en Ernst de Vogel. Te zien zijn onder meer de originele tekeningen van de 25 geïnterviewde personen die gepubliceerd zijn in het jubileumboek van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Voorts kan men de expositie '25 jaar De tijd vliegt' bezichtigen. Deze expo sitie geeft, aan de hand van kranten- Lien is er wat later bij gekomen. Maja's vader was bij de politie en vond dat zijn dochter wel erg ver moest fietsen, van Zevenhuizen naar Gouda. Hij vroeg overplaatsing aan, waarna het gezin naar Dubbeldam verhuisde. Liens vader volgde Maja's vader op als veldwachter en zo kwam het gezin van Lien uit Bergschenhoek in Zevenhuizen terecht. Gezien be sloot na het behalen van haar HBS- diploma in het buitenland te gaan werken ate au pair. Ze kwam via En geland, Frankrijk, Spanje en Zwitser land uiteindelijk in Canada terecht. Ze vertrok in 1956 en woont nu al jaren in Vancouver. Ook Riet en Iny heb ben in het buitenland gewerkt, maar zijn teruggekeerd naar Nederland. In het begin van de zeventigerjaren startte de jaarlijkse bijeenkomst met de vriendinnen. Aanleiding was een bezoek van Gezien aan Nederland. Er werd contact gezocht met Maja, die knipsels en foto's, een beeld van de periode 1984-2009. Donateurs kun nen deze dag het jubileumboek 'Ons Verleden 25 jaar' gratis afhalen. Niet- donateurs betalen 34,50 euro. Voor vragen op het gebied van stam boomonderzoek kan men in het te recht bij de genealogische werkgroep en op de tweede etage kan men een molententoonstelling bezichtigen. Voor meer informatie: Johan@bovenmolen.nl of 06-53385372. inmiddels in Badhoevedorp woonde en de club was weer compleet. Eén van de vriendinnen van toen is over leden: Josien Boer-Staarthof. Drie vriendinnen wonen in Zeven huizen, de andere vier in Rotterdam, Moerkapelle/Jubbega - Op Hemel vaartsdag werd in het Friese Jubbega het 22ste Nederlands Kampioenschap brommersprint gehouden. Vanuit stilstand moet een afstand van 150 meter worden afgelegd. Benjamin Buijs uit Moerkapelle reed mee in de 50 cc schakelklasse en behaalde een eerste plek. Er waren ongeveer 150 deelnemers verdeeld over 6 klassen. Benjamin Buijs zette in de 50 cc schakelklasse in de eerste kwalificatieronde de beste kwalificatietijd neer, net als in de tweede kwalificatieronde. In de kwartfinale had hij een hele goede start en won ruim van zijn tegen- Zevenhuizen - Bridgeclub Zevenhui zen speelde dinsdag 18 meide slot- drive van het seizoen 2009/2010 en huldigde de kampioenen van dit jaar, Ruud Bantje en Mark de Wall. De Ger van 't Slot beker werd door de voor zitter uitgereikt aan Mark de Wall (Ruud Bantje was wegens vakantie afwezig). De slotdrive werd in twee lijnen gespeeld en alle lijnen door Bergambacht, Aalsmeer en Middel burg. Rita Dekker: "We beginnen met onze kwalen, een kwartiertje of zo. Dan worden er foto's uitgewisseld, we hebben het over onze kleinkin deren en vakanties. We lunchen met elkaar en we eindigen weer met onze stander, in deze run verbrak hij het baanrecord van 8,495 naar 8.258, In de halve finale zette Benjamin we derom de beste tijd op de klok en ging hij als nummer 1 de finale in. In de finalerit werd het erg spannend. De tegenstander startte erg goed maar Benjamin liep hard op hem in. Tegelijkertijd kwamen ze over de fi nish, pas na 5 minuten kon uitsluit sel gegeven worden over de winnaar. Het verschil bedroeg slechts 0.007 in het voordeel van Benjamin. Dit betekende, dat Benjamin Nederlands Kampioen Brommersprint 5.0 cc werd. Op 12 juni wordt de volgende sprint in het Friese Damwoude verreden. elkaar. In de A lijn werd er gewon nen door Patricia Niewold en marijke Stolker met 62.50%, 2e Mark de Wall en Giusy Hatenboer met 61.81% en 3e Ria en Gert Janssen met 58.10%. In de B lijn werden Kees Mertens en Rennie Valentijn eerste met 63.43%, 2e Didi van Vliet en Betty Zuider- wijk met 61.81% en 3e Henk en Riet Heemskerk met 61.11%. kwaaltjes." Ook aan de hand van het boek 'Ons Verleden 25 maal' werden die dag herinneringen opgehaald. Wat de één niet meer wist, schoot de ander te binnen. En er werd vooral veel ge lachen- Den Haag/Zevenhuizen - Bezwaar makers tegen de geplande nieuw bouw van meubelhandel Voorbrood aan de Zuidplasweg krijgen nog en kele weken de tijd om een luchtkwali- teitsonderzoek te bekritiseren. Daarna maakt de Raad van State waarschijn lijk binnen een maand een einde aan het jaren durende juridische gevecht over het nieuwe pand. De Raad van State hield vorige week dinsdag een zitting over de bouw vergunning voor het pand, die door enkele buurtbewoners al lang wordt bestreden. De nieuwbouw zou ruimte kunnen maken in de Dorpsstraat als Voorbrood daar vertrekt voor een herinrichting van het centrum. Maar alles is nog onzeker. Voorbrood zou niet staan te trappelen om te verkassen en ook andere onderne mers zijn bang om te investeren in vernieuwing in deze economisch on zekere tijden. Toch zou binnenkort zo maar een de finitief goedgekeurde bouwvergun ning op het bord van Voorbrood kun nen liggen. Dat is vooral schrijnend voor de bezwaarmakers. Die hebben vele juridische procedures gevoerd om aan te tonen dat de gemeente de bouwvergunning ten onrechte heeft verleend. De Raad van State maakte overigens bekend dat de meeste bezwaren van de bewoners over de massaliteit van het gebouw en het passeren door de gemeente van een negatief wel standsadvies, achterhaald zijn. Al leen de luchtkwaliteit staat volgens de Raad nog ter discussie. En uit een onderzoek blijkt dat de nieuwe ves tiging van Voorbrood niet voor een slechtere luchtkwaliteit gaat zorgen Het verwachte aantal klanten van het bedrijf is daarvoor te klein. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het Historisch Centrum Ons Verleden en het mu seum Ons Molenverleden aan de Tweemanspolder 15 zijn zaterdag 29 mei van 13.30 tot 16.00 uur geopend voor het publiek. Klaar voor de start. Zevenhuizen - FC Groeneweg kwam woensdag 19 mei naar het school-' plein van "De Eendragt" om de groe pen 1 en 2 door middel van spelletjes kennis te laten maken met voetballen. Ook gymnastiekvereniging OSS had in de gymzaal diverse gymonderdelen neergezet om de kinderen zoveel mo gelijk te laten zien en vooral te laten proberen. De groepen 3 en 4 werden in sporthal Swanla verwelkomd door volleybalvereniging Nesselande, bad mintonvereniging Zevenhuizen en Timmers sport. Op een leuke manier hebben de kinderen zo met deze sporten kennis kunnen maken. Zittend van links naar rechts: Maja Nebbeling, Iny Schouten-Paul, Adri Munnik-Paul; staand: Riet Mostert-Paul, Lien de Graaff-de Vogel, Gerda Everaart-Verduyn den Boer, Rita Dekkeren Gezien Brigham-Visser.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 18