!'M r !"b' Gemeente presenteert eerste plannen Eendragtspolder IJsselpad tot aan Nieuwerkerk AIRCO NODIG? NEFIT-DEALER I CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. editie: zuidpias 33e jaargang nummer 1 3 8 8 26 mei 2010 Verloving voor de Zevenster Pagina 9 Zonnig Pinkst'Art Pagina 11 Nieuwe speeltoestellen komen eraan Pagina 13 Het talent breidt zich uit Pagina 15 Extra aandacht huiselijk geweid Pagina 35 f|pp#v W UW DROOMHUIS! Middenmolensingel 30 te Nieuwerkerk aan den IJssel WWW.AIRLET.NL Jeu de Boules cursus 0180-332222 Spreekuur PGZ Open dag brandweer post Zevenhuizen OVERAL EN ALTIJD WWW.HARTVANHOLLAND-ONLINt.NL iü> HART VAN HOLLAND t t f i 1 Luxe patiobungalow met slaapkamer en badkamer op de begane grond r Zevenhuizen - De plannen voor de Eendragtspolder beginnen definitieve vor men aan te nemen. Op een speciale inloopavond in de jachthaven aan de Rotte in Zevenhuizen werd donderdag 20 mei het eerste project gepresenteerd; een aflaatconstructie tussen de Rotte en het nieuwe recreatiegebied. Dit gebied zal worden aangelegd in het zuidwestelijke deel van de polder en zal ongeveer 475 hectare beslaan. Hiervan krijgt zo'n driehonderd hectare een andere bestem ming. Het wordteen groot recreatiegebied dat kan dienen voor waterberging, met een roei baan. Door Marlonneke Willemsen Bij het project zijn verschillende partijen betrokken, zoals het recreati eschap Rottemeren, het Hoogheem raadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, de gemeenten Zuidpias en Rotterdam en de provin cie Zuid-Holland. Tom de Jong was op de inloopavond aanwezig namens Groenservice Zuid-Holland, om vra gen over het project te beantwoorden. Volgens hem speelt de nieuwe aflaat een belangrijke rol in het project. "Op het moment dat de Rotte te hoog komt te staan, wordt er via de af laat water in de polder afgelaten. In totaal kan op deze manier vier mil joen kubieke meter water afgevoerd worden. Rondom de polder worden of bel: 0180-319666 ook VOOT reparatie/onderhoud waterkerende kades aangelegd. In de .polder komen twee verschillende gebieden; een pias-dras gebied en het gebied rondom de roeibaan. In dit laatste stuk komt een hogere wa terstand en wordt riet aangeplant. In het andere gebied wordt de wa terstand lager en wordt beplanting aangebracht die goed groeit in deze omstandigheden." Naast de aflaat naar de polder, wordt er in een later stadium een inlaat bij de Hennipsloot aangelegd, waarmee het waterpeil van het gebied rondom de roeibaan kan worden verhoogd. De roeibaan zal gebruikt kunnen worden voor internationale wedstrijden, maar er komt ook een recreatief gedeelte. De baan zal vernoemd worden naar Prins Willem Alexander. bel: 0180-631206 Zevenhuizen bezoek onze showroom op afspraak. Op de inloopavond was ook Mariëlle Punt van Van der Ven aanwezig, het aannemersbedrijf dat de aflaat zal realiseren. Volgens haar werd er door de bezoekers positief op de plannen gereageerd. "Er zijn voornamelijk agrariërs en bewoners van de Bonk en de Middelweg op deze bijeen komst afgekomen. De mensen zijn onder de indruk van de plannen. Er is alleen bezorgdheid over het transport van het bouwmateriaal. Dit kunnen we gelukkig wegnemen, aangezien de weg gewoon open blijft. De bouw bestaat uit twee fases, waarbij we in de tweede fase de weg omleggen, zodat de bewoners zo min mogelijke overlast ondervinden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor iedereen die graag nader kennis wil maken met jeu de boules houdt Jeu de Boules Club Nieuwerkerk een cur sus op de zaterdagen 29 mei en 5 juni. De cursus wordt gegeven in sport park Dorrestein. De twee lessen duren twee uur en beginnen om 10.00 uur. Geïnteresseerden leren de techniek en spelregels van Jeu de Boules. De kosten voor deelname bedragen 10,- euro. Voor meer informatie: www.jbcnieuwerkerk.nl Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - De gemeente Zuidpias wil het geplande wandelpad langs de Hollandse IJssel gaan doortrekken van Moordrecht naar Nieuwerkerk. De gemeenteraad van Moordrecht besloot eind 2009 dat er van de Ju- lianasluis via de Dorpstraat tot aan het Abraham Kroesgemaal een wan delpad moet worden aangelegd, het zogenaamde IJsselpad. Tijdens de vergadering van de commissie Ruim te werd op dinsdag 18 mei bekend gemaakt dat dit pad ook zal worden doorgetrokken naar Nieuwerkerk. Op dit moment worden er gesprekken gevoerd over de aanleg met de WV en daaruit is naar voren gekomen dat veel wandelaars graag over een informeel of onverhard pad lopen. Er wordt onderzocht of dit ook voor het IJsselpad uitvoerbaar is en op welke manier het wandelpad het beste kan worden aangelegd. www.vdpanne.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Platform Gehandicapten Zuid- plas (PGZ) houdt donderdag 3 juni spreekuur in dorpshuis de Batavier van 14.30 tot 15.30 uur voor mensen met een beperking of een chronische ziekte. Bezoekers van het spreekuur kunnen ervaringen uitwisselen en kunnen terecht voor infor matie over de Wmo. Enkele bestuursleden van het PGZ zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. De ouderenad viseur is deze middag eveneens aanwezig, ledereen is welkom. Zevenhuizen - De brandweer Zuidpias in de post Zevenhui zen organiseert zaterdag 5 juni organiseert een open dag. De hele dag is de kazerne vrij toe gankelijk voor het publiek en worden er leuke activiteiten voor kinderen georganiseerd. De brandweerpost beschikt stan daard over een tankautospuit en speciaal voor de gelegen heid wordt er ook materiaal uit andere posten van brandweer Zuidpias overgebracht, waaron der' een tweede tankautospuit, een hulpverleningsvoertuig, de brandweerboot en een motor- spuitaanhanger. Kinderen en ook volwassenen kunnen een rondrit maken in een van de brandweerauto's. Er staat een springkussen en er zijn spuit- huisjes en andere activiteiten voor de jeugd waarbij kinderen kunnen ervaren hoe het is om brandweerman of -vrouw te zijn. Er wordt ook gezorgd voor de inwendige maag want er is een koek en zopie kraampje en een.suikerspinmachine aanwe zig. De open dag vindt plaats op het kazerneterrein van de post Zevenhuizen aan De Opril 1 en duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 1