Once upon a tTme nieuwe fiets gekocht? Open tuinen voor Stiltetuin Op de trappers in etappes Lions met de Zevenster naar Madurodam Helen Vreeswijk vanavond in bieb Once upon a time in Zevenhuizen ni.OT/1 v t ïtarr Juf Corry stapt in huwelijksbakfiets Koppenaal overwinnaar op Creil HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 26 MEI 2010 23 het oude barrel op marktplein www.hartvanholland-online.nl Duivensport Kris kras door Nederland vol met bewoners, medewerkers, Li ons en vrijwilligers, terwijl heel Ne derland aan hun voeten lag. De te rugreis verliep geheel volgens plan en bij aankomst in Zorgcentrum De Zevenster dronken medewer kers, vrijwilligers en Lions nog een drankje. Zonder de bejaarden want die waren inmiddels zichtbaar, doch voldaan, vermoeid geraakt. Net als bij de vorige trips met bewoners van De Zevenster en Zorgcentrum Beth San, klonk ook nu weer: "Voor her haling vatbaar". Folders en boekjes met fietsroutes worden deze dag weggegeven en er kan gratis worden gevaard met het zonnepontje. Ook lokale ondernemers dragen bij; naast de fietsroutes wor den 130 prijzen weggegeven, van een bos bloemen tot gratis boodschap pen. De derde in rij van tochten onder de noemer Op de trappers in etappes vindt plaats op het parkeerterrein bij Outdoor Valley aan de Hoeksekade 141. De parkeergelegenheid is be perkt, dus het wordt aangeraden op de fiets te komen. Enkele activiteiten van die dag zijn: BMX-parcours, banjy fietsen, virtueel fietsen en waterfiet sen. Daarnaast kan er langs de Rotte een tocht worden gereden van 35 ki lometer lang. Voor meer informatie: www.fietstalentgezocht.nl Zevenhuizen - Bewoners van Zeven huizen stellen hun tuinen open op 4 en 5 juni. De opbrengst van de Open Tuinen, georganiseerd door de gere formeerde kerk, is bedoeld voor de Stiltetuin. Na het Groot Dictee van Zevenhuizen en de kerstworkshop is Open tuinen de nieuwe sponsoractie om stukje bij beetje de Stiltetuin van de Ont- moetingskerk te kunnen realiseren. De start van de Open tuinen is op vrijdagavond 4 juni in de tuin aan de Burgemeester Klinkhamerweg 59. De tuin is op 4 juni vanaf 19.00 uur tot 21.00 uur toegankelijk. De volgende dag zijn de andere tuinen te bezich tigen van 11.00 uur tot 16.00 uur. Daarnaast kan een passe-partout worden gekocht voor 5 euro. Dit kan op vrijdagavond aan de Burgemees ter Klinkhamerweg 59 en op zater dag aan de Dorpsstraat 106. De route gaat langs verschillende tuinen met activiteiten zoals muziek, verkoop en een groenworkshop. Alle inlichtingen over de tuinen en activiteiten zijn te vinden op de routebeschrijving. Zevenhuizen - Waargebeurde verha len over ontvoeringen, jeugdbendes, sektes, loverboys, stalkers en drugs komen vanavond (woensdag 26 mei) aan de orde in de bibliotheek. De au teur van misdaadverhalen voor jon geren Helen Vreeswijk vertelt over haar boeken. Vreeswijk heeft een jarenlange ervaring bij de recher che en heeft deze verwerkt in haar boeken, waarin misdaad tegen en door jonge volwassenen een grote rol speeltZe wil met haar misdaad verhalen jongeren bewust maken en hen waarschuwen voor de gevaren van de hedendaagse maatschappij. De lezing van Vreeswijk begint om 19.30 uur. Regio - Het fietsevenement Op de trappers in etappes is zondag 30 mei in re creatiegebied Rottemeren. Het evenement vindt plaats in het Hoge Bergse Bos en is het derde evenement van een serie van 7 fietsevenementen die tot 4 juli in Zuid-Holland door de Zuid-Hollandse en Zeeuwse natuur- en recreatieschap pen worden georganiseerd. Zevenhuizen - De Lions Club Zeven huizen verzorgde donderdag 20 mei voor bejaarde bewoners van Zorg centrum De Zevenster een uitstapje. Na de koffie met gebak stonden de bussen met speciale liftuitrustingen klaar om de Zevensterbewoners een zonnig dagje in Madurodam te be zorgen. Het lijkt allemaal heel simpel en de uitgebreide organisatie voor af, door leiding en medewerkers, om alles in goede banen te leiden is dan nog onzichtbaar. Als de Lionsleden en de vrijwilligers in Madurodam aan hun duwopdracht beginnen wordt duidelijk dat met alle speci fieke verzorgingseisen, van de circa 40 bewoners, rekening is gehouden. Zomaar even instappen en wegrij den is er zeker niet bij. In een zonnig Madurodam maak ten de bewoners (weer) kennis met de kleinste stad van Nederland en zagen ze hoe alles exact was nage bouwd, 25 maal kleiner dan in wer kelijkheid. Voor de lunch stroomde de speciaal gereserveerde zaal met keurig gedekte en verzorgde tafels Zevenhuizen - 7 M Muziek Theater Producties zet, na de musicalsuc cessen The Wave en Toffe Tommie Zorgenloos in 2009, dit seizoen een nieuwe musical op de planken. 'Once upon a time' is een eigentijdse mu sical met muziek en dans van Mi chael Jackson. Zo'n vijftig leerlingen in de leeftijd van zes tot negentien jaar doen hun uiterste best de be zoekers mee te nemen in de wereld van Maaike, oom Ben en de vreselijke Tante Diana. Het script en de regie is in handen van Jetty Smit, dans en choreografie door Fabia Witkamp, zang en organisatie door Margré van Gestel. Er zijn voorstellingen op vrijdag 18 juni aanvang 19.30 uurzaterdag 19 juni aanvang 15.00 uur en zaterdag avond 19 juni aanvang 19.30 uur in Theater Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg 86. Kaarten (kinderen betalen 5,- euro, volwassenen 7,50 euro) zijn te bestellen via v_gestel@ hotmail.com Zevenhuizen - Postduivenvereniging "de Stormvliegers" deed dit weekend mee met een concours vanuit het Noord-Franse Creil op een afstand van 341 km. Donderdagavond wer den er 363 duiven ingezet door leden van de vereniging. Zaterdagmorgen werden de duiven, samen met 32.000 duiven van de andere verenigingen 'n Zuid-Holland, om 9.30 uur losge laten. De n.n .w.-wind drukte de snel heid van de duiven behoorlijk, het duurde dan ook tot 14.28 uur voor de eerste duif van de vereniging geklokt kon worden. Het was een duif van N. Koppenaal die de overwinning bin nenhaalde met 69 km p/u. De laatste prijsduif was 20 minuten later thuis. Uitslag: 1 Koppenaal, 2-8-13-16-17- 21 Stofberg, 3-9-20 Wiltenburg, 4-5- 18-25 Brands, 6-10-11-19-22 Van Wensem, 7-23 Heykoop, 12 Flier, 14 Van der Haak, 15-24 Zweere. Zevenhuizen - 'Nog één nachtje sla pen' was te lezen op een spandoek op een volgauto van de huwelijks bakfiets van juf Corrie, leerkracht van basisschool De Eendragt. In de ro mantisch versierde bakfiets, met als bestuurder aanstaande echtgenoot Martin, arriveerde de juf donderdag 20 mei bij haar school. Een erehaag van honderden rode ballonnen was de eerste verrassing. De pre-feestdag was een generale repetitie voor het huwelijk op vrijdag 21 mei. Alle groepen namen een onderdeel van de huwelijksdag voor hun re kening. Groep 4 bakte een taart die door het bruidspaar werd aangesne den.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23