Nieuwerkerkse brandweer doet iets terug voor Duitse partners Recordopbrengst rommelmarkt Lustrum Da Capo Verwendag voor vrouwen met kanker HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 26 MEI 2010 25 Uitwisseling jeugdbrandweer Open Dag Nieuwerkerkse Muziekschool Nieuwerkerk aan den IJssel - Campings stromen vol zodra de zon schijnt. Op de ligweide van het Polderbad had de jeugdbrandweer zijn kamp opgeslagen. De jonge brandweerlieden kregen bezoek van hun collega's uit de Duitse part- nerstad Bückeburg. Prima ballerina's in de dop. Nieuwerkerk aan den IJssel - De rom melmarkt van Nieuwerkerk heeft dit jaar 53.500 euro opgeleverd. Daar mee is er weer een record verbroken. Het grote aanbod van de markt zorgt er elk jaar weer voor dat de mensen 9.00 uur al staan te trappelen bij de hekken bij zowel de J.A. Beyerink- straat en het Kerkepad. Klokslag 9.30 Snuffelen uur gaan de hekken open en stroomt het publiek het terrein op. Het is een traditie, waarbij rondgesnuffeld kan worden en meegedaan aan diverse loterijen. De fietsen, boeken en curiosa heb ben het meest opgeleverd met een opbrengst van ongeveer 5000 euro per kraam. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ter ere van haar 10-jarig bestaan organiseert symfonisch blaasorkest Da Capo voor zaterdag 5 juni een lustrumconcert in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16. In januari 2000 stak een aantal fa natieke muzikanten 'de koppen bij elkaar' om de mogelijkheden te bekij ken voor de oprichting van een nieuw orkest, waarna al op 11 februari van datzelfde jaar 'Da Capo' het levens licht zag. De eerste repetitieavond, op 2 mei, ging van start met 25 leden onder leiding van Sebastiaan Het- tema, nog immer de dirigent van het orkest. Sinds de oprichting hanteert Klazien Dullaart de voorzittershamer. Da Capo, dat inmiddels uit 30 leden bestaat, is een symfonisch blaasor kest en beschikt, in tegenstelling tot een fanfare, over meerdere soorten instrumenten waardoor een breder repertoire.mogelijk is. Het gezelschap komt wekelijks op de dinsdagavond bijeen in gebouw Con Musica om te repeteren. Het repertoire varieert van klassiek tot pop en van mars- tot filmmuziek. Da Capo organiseert zelf concerten, maar verzorgt ook regel matig concerten op uitnodiging. Het orkest werkt nauw samen met de Nieuwerkerkse Muziekschool. Leer lingen van deze school mogen in het orkest aan den lijve ondervinden wat het is om in een orkest te spelen. Voor meer informatie: www.dacapo-nwk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school houdt zaterdag 29 mei van 10.00 tot 16.00 uur haar jaarlijkse Open Dag. Bij. de informatiestand wordt men geïnformeerd over de mogelijkheden van het volgen van muziek- en danslessen. In de och tend vinden er in de aula van 9.30 tot 10.00 uur proeflessen plaats van Muziek op schoot en Muziek met peuters; van 10.00 tot 10.30 uur van Spelen met muziek en van 10.30 tot 11.00 uur van danslessen voor kin deren tot 10 jaar en van 11.00 tot 11.30 uur voor kinderen vanaf 10 jaar. Om 12.00 uur ontvangt wethouder Jan Verbeek uit handen van Bas- tienne Prins, de directeur van de school, het eerste exemplaar van de nieuwe brochure voor het seizoen 2010/2011. In de middag vinden er in zowel in de aula als in winkelcen trum Dorrestein diverse optredens plaats, welke verzorgd worden door leerlingen en ensembles van de mu ziekschool. Voor meer informatie en voor in schrijven voor een proefles: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. Door Pepijn de Groot De gasten arriveerden vrijdag 21 mei. "Omdat de brandweer van Bückeburg uit meerdere kernen bestaat zijn er veel meer jeugdige brandweerlieden", legt de commandant van Brandweer Zuidpias, Ed Molenaar, uit. De orga nisatie van het jeugdkamp is in han den van de brandweerlieden Marcel de Man en Leonard van 't Hof. De organisatoren hebben het weer mee. Op het grasveld zitten de jon geren voor hun tent van de zon te genieten, of trappen een balletje. De jongeren zijn geen onbekenden van elkaar. "Al jaren organiseert de brandweer van Bückeburg uitwis selingen. We wilden graag eens iets terugdoen. In 2008 waren ze voor het eerst hier in Nieuwerkerk", weet Molenaar te vertellen. Het verschil in taal is geen barrière.Met handen en voeten kom je al een heel eind. Bo vendien, sport en spel kennen geen taal", aldus De Man. Molenaar: "De jeugdbrandweer leert de basis van wat wij als brandweer doen. Ze mogen niet alles doen, dat is wettelijk niet toegestaan." De vijftienjarige Michiel is een van de jonge vrijwillige brandweerlieden. "Eigenlijk ben ik bij de brandweer ge komen via mijn vader," zegt Michiel. "Ik weet nog niet of ik wil doorstro men naar de volwassen brandweer, dat zal afhangen van de baan die ik later heb." Op de warme zaterdagochtend staat de officiële opening gepland. Burge meester André Bonthuis zal de jeugd toespreken, en hij doet dat gastvrien- delijk in het Duits. "We hebben dit jaar eerder bezoek uit Bückeburg ge had. Pas is het 35-jarig jubileum van ons samenwerkingsverband gevierd." Bonthuis prijst de jeugd uit Bücke burg om hun enorme aantal. Na het officiële welkom laat iedereen - op teken van Bonthuis - een ballon op. Groep Vervolgens neemt de commandant Ondanks de warmte lag er nog geen druppel water in het zwembad. van de broederlijke brandweer de mi crofoon over. Bonthuis ontvangt een mok en Molenaar wordt ook in het zonnetje gezet. Hij ontvangt een oor konde van de Deutsche Feuerwehr Verband en een medaille voor zijn verdiensten in het samenwerkings verband. Molenaar is positief verrast en draagt zijn onderscheiding op aan zijn mede-brandweerlieden. Om de bijeenkomst van de twee jeugdige brandweerkernen kracht bij te zetten wordt een gezamenlijke yell ingezet. Wat rest is de groepsfoto, wat een flinke klus blijkt. In het lege buitenbad wordt geknutseld aan de opstelling, waar uiteindelijk een plaat uit voortkomt voor in het album. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Viva la Donna organiseert jaar lijks, dit jaar voor zaterdag 29 mei, een verwendag voor alle vrouwen die getroffen zijn door kanker. Honderden salons openen op of rond deze dag belangeloos hun deuren voor deze vrouwen en bieden hen een gratis verwenbehandeling aan, welke kan variëren van een gezichts behandeling tot een yogales en van een massage tot een kleurenanalyse; alles met als doel de vrouwen deze dag te laten stralen. De verwendag werd in 2005 voor het eerst georganiseerd door lotge note Corinne de Haas, waarbij 3500 vrouwen voor een behandeling in aanmerking kwamen. In de daarop volgende jaren meldden zich steeds meer beautyprofessionals en well- nesscentra aan bij Viva la Donna aan, waardoor vorig jaar al 10.000 vrou wen voor een verwenbehandeling in aanmerking kwamen. Ook in het bui tenland is deze bijzondere dag niet onopgemerkt gebleven. Voor meer informatie en aanmelden: www.vivaladonna.nl of info@vivala- donna.nl. Da Capo is jarig.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25