la3ïïM3?»ï«l Mark Hensen zet zich in voor KWF Kankerfonds mmm Symposium IJsselland Ziekenhuis Veilig op straat spelen Senioren Mans Genoeg Dag UW TREKHAKEN SPECIALIST HART VAN HOLLAND I NESSELANDE 26 MEI 2010 29 MTKtïï.'.'r- Vanaf 382,- -jg: Vanaf 417,- Vanaf €418,- JÜ Vanaf €449,- jf Vanaf 465,- Vanaf 475,- Zomeractiviteiten 50-plussers ZONDAG 30 MEI Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Door Marlonneke Willemsen Nesselande/Nieuwerkerk aan den Ussel - "Het is mooi om een zware in spanning te leveren voor mensen, die zelf een zware inspanning moeten leveren in hun strijd tegen kanker." Van Vliet/Barracuda zwemmer Mark Hensen is donderdag 3 juni één van de deelnemers aan Alpe d'HuZes. Tij dens deze actie voor het KWF Kanker fonds moeten de deelnemers op één dag zovaak mogelijk de beroemde col Alpe D'Huez oprijden, met een maxi mum van zes keer. Per keer levert dit een bedrag aan sponsorgeld op, wat gebruikt wordt voor onderzoek naar deze ziekte. Hensen is via zijn werk met de ac tie in aanraking gekomen. "Via een klant hebben we meer van deze actie gehoord. Eén van onze directeuren is erg sportief en hij stelde voor om met een team collega's mee te doen. Ik had wel eens van Alpe d'HuZes ge hoord, maar er eigenlijk nooit over nagedacht om mee te doen. Toen de vraag kwam of ik een team wilde samenstellen, heb ik gelijk ja gezegd. Vanaf dat moment ga je over deze ziekte nadenken en dan kom je er achter dat er best veel mensen in je omgeving zijn, die hiermee gecon fronteerd worden." Hensen en zijn collega's worden op verschillende manieren gesponsord. "We zijn allemaal een campagne in ons eigen sociale netwerk begon nen. We worden of voor een vast be drag of per beklimming gesponsord. Daarnaast hebben we mensen via het werk benaderd en kunnen onze collega's hun-overuren inzetten. Dat geld gaat dan ook naar de actie. We s> hopen met z'n allen zo'n vijfendertig duizend euro op te kunnen halen." Hensen hoopt, als wedstrijdzwemmer van Barracuda, de zes beklimmingen te kunnen halen. "Van september tot juni lig ik in het zwembad. In de zo mer vind ik het prettig om op de fiets door te trainen en ik ga ook regelma tig met vrienden naar Frankrijk voor een fietsvakantie. Ik ken de berg dus al best goed. Ik train op dit moment vijf keer in de week. Qua conditie zit het wel goed; mijn lichaam is wel ge wend aan duurinspanning. Ik moet nu vooral trainen op het fietsen zelf. Het bergop fietsen oefen ik op de Brienenoord brug of de Heinenoord tunnel. We hebben met het team ook in Limburg en op de Utrechtse Heuvelrug getraind. Alpe d'HuZes is op donderdag 3 juni, maar we gaan 29 mei al maar Frankrijk, om nog een paar dagen te kunnen trainen." Op 3 juni zullen alle leden van het team zelf de berg op rijden in hun ei gen tempo. Hensen heeft hiervoor al een schema in zijn hoofd. "De start is om 5.00 uur en om 20.00 uur moet je van de berg af zijn. Er zijn 2700 deelnemers. Niet iedereen gaat zes keer omhoog; er zijn ook mensen die de col maar één keer beklim men. Vroeger stond de teller open en waren er deelnemers die zelfs negen keer naar boven zijn gegaan, maar voor de veiligheid is er nu een maximum gesteld. Ik ken de berg redelijk goed en weet wat ik er kan. Mark Hensen, zwemmer én fietser. Mijn beste tijd is 58 minuten. Ik wil nu in vijf kwartier naar boven rijden om energie te sparen. Boven eet en drink ik dan wat en vervolgens begin ik aan de afdaling, die ongeveer 25 minuten duurt. Na de eerste keer wil ik niet rusten en bij de tweede keer wil ik ongeveer 20 minuten pauze ren. Na de derde keer ga ik terug naar de camping om te eten en te rusten en daarna kijk ik wel. Ik wil om halfzeven klaar zijn met de zesde beklimming. Ik heb er vertrouwen in dat dit zal lukken. Mentaal ben ik er helemaal klaar voor. Meer informatie over de actie van Mark Hensen is te vinden op http deelnemers.opgevenisgeenoptie.nl/ acties/mhensen/team Seat Ibiza III HB 3 drs. g Bwj. mei 2002 to 3 Mazda 2 HB 5 drs. H. Bwj. juni 2003 f 5' Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 to Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 O Ford Focus II HB 5 drs. o Bwj. sep. 2004 VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Nesselande - De buitenpolikliniek van het IJsselland Ziekenhuis organi seert voor maandag 7 juni om 20.00 uur een symposium met als thema 'sportletsel en kijkoperaties'. Bezoe kers van het symposium, dat plaats vindt in multifunctioneel centrum De Kristal, zijn welkom vanaf 19.30 uur. Orthopedisch chirurg S. Wiersma zal het publiek onderhouden over sport letsel, waarna de tweede chirurg, P. de Rijcke, zal ingaan op de mogelijk heden en voordelen van een kijkope ratie. Na afloop van het symposium worden de deelnemers rondgeleid in de polikliniek en kunnen zij een kijkje nemen in de röntgenkamer en in het afnamelaboratorium voor bloedprik- ken. Medisch specialisten en mede werkers die een spreekuur in Nesse- lande houden, zoals de specialismen longziekten (rookstoppoli), urologie en gynaecologie, geven een toelich ting op hun werkzaamheden op de poli van Nesselande. De toegang is vrij. Aanmelden Belangstellenden voor het sympo sium kunnen zich tot en met vrijdag 4 juni aanmelden via lvdsman@ysl. nl of op 010-2585577. Nesselande - In het kader van de Nationale Straatspeeldag wordt op woensdag 2 juni van 13.00 tot 17.00 uur een gedeelte van de Cypruslaan afgezet, zodat de kinderen daar veilig °P straat kunnen spelen en mee kun nen doen aan allerhande spelletjes, welke georganiseerd worden door Stichting Buurtwerk Alexander. Nesselande - In Multifunctioneel Centrum De Kristal aan de Cypruslaan 404 wordt door Stichting Buurtwerk Alexander voor donderdag 3 juni van 13.00 tot 21.30 uur voor de eerste keer 'Mans genoeg' georganiseerd, waar senioren allerhande informatie kunnen krijgen over activiteiten die door verschillende organisaties en verenigingen in de deelgemeente Prins Alexander worden ge organiseerd. De toegang is vrij. Met het organiseren van de Nationa le Straatspeeldag wordt door diverse organisaties extra aandacht gevraagd voor een veilige speelomgeving voor kinderen. Ouders die deze dag willen helpen bij de begeleiding van de spel letjes kunnen zich aanmelden via lin- da.gaikema@buurtwerk-alexander. nl of op 010-2862760. Workshops en presentaties Informatie is deze dag onder meer te krijgen op het gebied van golfen, tafeltennis, darten, koersbal, gym nastiek, kegelen, postzegelruilbeurs, werken met de computer, model bouw, zomeractiviteiten en schil deren. in een discussiegroep kan met elkaar van gedachten gewisseld worden over het thema 'wat te doen Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander last geen zomerstop in. Er wordt een afwisselend programma samengesteld voor vijftigplussers: stadswandelingen, sportactivitei ten maar ook uitstapjes buiten Rot terdam. Het volledige overzicht is te verkrijgen bij De Kristal aan de Cypru slaan 404. Voor meer informatie: 010-2862760. als je stopt met werken'. Workshops zijn er op het gebied van koken, beeldhouwen, beleg gen, wijnproeven, nordic walking en fotografie. Voor de workshops, waarvoor een bedrag van 1,- tot 3,50 euro gevraagd wordt, kan men zich tot donderdag 27 mei aanmel den aan de balie van de Kristal of op 010-2862760. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. H.GJ. van Dolder (viering Avondmaal) en 19.30 uur Re-Sound met Setkin Skies. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuiz Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29