Urban Open Air in Essepark L Dagfietstocht voor 50+ Nationale Straatspeeldag Gemeente blijft omstreden bouwplan blokkeren Paranormale avond Open dag naturisten verenigingen Jongerendienst Vaderdag Nacht van gebed Christelijk koor zoekt nieuwe leden HART VAN HOLLAND I REGIO 26 MEI 2010 31 Raad van State - zitting Nieuwerkerk aan den IJssel - De komende editie van Urban Open Air, welke wordt georganiseerd voor zaterdag 29 mei, heeft het motto We willen een ska- tepark' meegekregen. Jonge skaters vragen met dit evenement aandacht voor het feit dat ze graag een skatepark willen in Nieuwerkerk. De plek hebben ze ook al in gedachten: naast 't Blok. Urban Open Air staat voor skaten, hiphop, graffiti en rap met demon straties, clinics en battles. Een feest waar de jongeren kunnen laten zien dat ze meer doen dan 'hangen' al leen. Urban Open Air wordt om 13.00 uur traditiegetrouw geopend door Fabia Dance Center met een wervelende dansvoorstelling. Lorenzo en Vincent van XMove verzorgen vervolgens een spectaculaire free running show. Aan de breakdancebattle wordt meege daan door landelijk bekende groe pen als 'One of a Kind Crew', 'Groove Kings', 'Styles Confidental', 'Show room Dummies', 'ADHD' en 'Rugged Solutions', die met elkaar de strijd aangaan op muziek van DJ Panic. Nesselande. - Stichting Buurtwerk Alexander organiseert voor dins dag 13 juli een fietstocht van circa 50 kilometer voor 50-plussers. De tocht gaat van start in Ommoord vanaf zorgcentrum De Schutse aan de Cordell Hullplaats 22. De sociaal cultureel werker kan deelnemers uit Nesselande begeleiden van de Kristal naar de Schutse, waar, na een kopje koffie om 9.30 uur, om 10.00 uur ver trokken wordt richting Schipluiden. Hier kan men, voor eigen rekening de lunch gebruiken. Brood van huis meenemen kan ook. Men verwacht tussen 15.00 en 16.00 uur te arrive ren op het eindpunt, de Vijf Havens in Zevenkamp. De kosten bedragen 2,50 euro. Inschrijven kan aan de balie van de diverse buurthuizen van Stichting Buurtwerk Alexander; in Nesselande aan de balie van de Kristal aan de Cy- pruslaan 404. Voor meer informatie: 010-2862760. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de Nationale Straatspeeldag, dit jaar op woensdag 2 juni, worden in het hele land straten afgesloten voor verkeer waar door de kinderen een keer veilig op straat kunnen spelen. Met allerlei acties wordt deze dag aandacht gevraagd voor verkeersonveilige situaties. Den Haag/Boskoop - Een hoger beroep bij de Raad van State is voor perceelei genaar P. den Ouden de laatste kans om een woning te bouwen aan de Burge meester Colijnstraat. Zijn advocaat betoogde dinsdag bij de Raad dat de ge meente Boskoop ten onrechte dwarsligt. Hij eiste alsnog de bouwvergunning die de gemeente tot nu toe weigert te verlenen. Stichting Jeugwerk Zuidpias organi seert voor deze dag vanaf 13.00 uur voor alle kinderen uit Nieuwerkerk, in samenwerking met speeltuinvereni ging IJsselkids en een aantal stagi aires van het Comenius College, een aantal activiteiten bij de Montessori school aan de Schoolstraat. Dm 13.00 uur wordt het speelfeest officieel geopend door wethouder Hazelebach, die een map vol kleur platen in ontvangst zal nemen die een beeld geven van plaatselijke, onveilige verkeerssituaties. Vervol- The Groove Kings. Stichting Skateland verzorgt een superparcours voor de skaters, waar battles gaan plaatsvinden voor zowel inliners als boarders en waar demo team 'Left Riders' met special guest Sebastiaan Vijverberg een show zal verzorgen. Graffiti is mogelijk in de vorm van een battle op grote houten platen. Urban Open Air wordt afgesloten met een knallende afterparty in 't Blok met optredens van Poparazzi, Gul en Lloyd. Voor meer informatie en aanmelden voor battles: 0180-315381 of allard@jeugdwerkzuidplas.nl). Nieuwerkerk aan den IJssel - De VEDJ houdt woensdag 30 juni een para normale avond met paragnost Wilma. De avond begint om 20.00 uur in Con Musica aan Sportpark Dorrestein 5. De entree bedraagt 5 euro. Vooraf aanmelden is verplicht: info.vedj@ gmail.com/06-146.061.26. Aanvankelijk werkte de gemeente mee aan het bouwplan. Maar na be zwaren van buurtbewoners sloeg de gemeente als een blad aan de boom om. Tot lichte verbazing van de Raad van State is er namelijk sprake van een gigantisch parkeerprobleem in de buurt. Dat had de gemeente niet meteen onderkend. De bouw van de woning zelf is nog niet eens een probleem voor de ge meente, al is de noodzaak daarvan niet aangetoond. De brug die nodig is om het perceel te ontsluiten, zorgt voor vergroting van de toch al grote parkeerdruk aan de Burgemeester Co lijnstraat. Door de aanleg van de brug moeten volgens de gemeente drie openbare parkeerplaatsen verdwij nen. En dat is teveel van het goede. Een mogelijk nog groter probleem is gens barst het feest los met onder meer een verkeersplein met skelters en steppen, een opblaasbare Panna- kooi en ouderwetse straatspelletjes als balgooien, koekhappen en bus lopen. Nieuw dit jaar is de afmat- ter: een grote opblaashelling waarop je omhoog moet zien te klauteren. Schminken, popcorn en een terrasje met gezellige muziek maken het feest compleet. De dag duurt tot 16.30 uur; de toegang is vrij. De Schoolstraat is deze dag uiteraard afgesloten voor verkeer. dat de brug moet worden aangeslo ten op een strook land die in eigen dom is van een familie die niets voelt voor het bouwproject. Zouden ze de brug toelaten, dan krijgen ze namelijk te maken met autolampen die in hun woonkamer schijnen. Dat probleem is niet te verhelpen met het planten van bomen, want daarvoor is geen plaats. Desondanks vindt de advocaat van Den Ouden dat de bouwvergunning moet worden verleend. Dat doet hij blijkbaar in de veronderstelling dat de familie wel valt om te praten. Ook meent hij dat het parkeerprobleem zwaar wordt opgeblazen. Uit een on derzoek gedaan door een onafhanke lijk bureau zou blijken dat er nog vol doende parkeerruimte in de buurt is. De Raad van State doet over zes we ken uitspraak. Berkenwoude - Met als thema 'Naakt is geen.nu' speelt Zon en Leven, de grootste naturistenvereniging van Nederland, tijdens de Open Dag op zondag 6 juni in op het feit dat natu risme tegenwoordig beter geaccep teerd wordt en dat gebleken is dat één op de acht Nederlanders wel eens Nesselande - De RE:Sound jonge rendienst wordt zondag 30 mei weer gehouden in de kerk in Nesselande. De avond begint om 19.30 uur in de naakt recreëert. De open dag vindt plaats op het terrein Berkenwoude, nabij Gouda, op het adres Achter broek 27a. Belangstellenden zijn wel kom voor een rondleiding over het terrein tussen 10.00 en 16.00 uur. Voor meer informatie: www.zon-en-leven.org. Brede School aan de Robert van 't Hofstraat 10. De entree is gratis. Het onderwerp is 'Waarom zou je gelo ven?'. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jongeren krijgen die middag wat te Nieuwerkerk aan den IJssel - De Ne derlands Hervormde Kerk organiseert voor de avond en nacht van vrijdag 28 mei de Nacht van het gebed met als thema 'Sluit de ogen voor de Ver volgde Kerk'. Christenen uit de omge ving zijn welkom om deze nacht, of een gedeelte ervan, biddend op de bres te staan voor vervolgde christe nen. De Nacht van Gebed is een initi atiefvan Open Doors, een organisatie die, in meer dan 50 landen, christenen steunt. De 'Nacht' wordt gehouden op ruim vierhonderd locaties in Neder land en België. Belangstellenden zijn tussen 20.00 en 2.00 uur welkom in de benedenzaal van de Nieuwe Kerk aan de JA Beyerinkstraat 53. Elk heel uur start een nieuwe programma van 50 minuten. Voor meer informatie: 0180-315141. VEDJ houdt woensdag 2 juni een knutselmiddag voor vaderdag. Kinde ren kunnen iets maken tussen 14.00 uur en 16.00 uur bij Con Musica op Sportpark Dorrestein 5. De entree bedraagt 2,50 euro en. drinken en chips. Voor de materialen wordt gezorgd. Opgave voor het knutselen moet mi nimaal één week van te voren gebeu- 5 ren via 06-146.061.26 of info.vedj@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel/Nesse- lande - Het gemengd christelijk koor Joy bestaat uit 25 leden in leeftijd variërend van 25 tot 60 jaar. Het koor verleent sinds 1994, onder leiding van Alexander Prins, haar medewer king aan kerkdiensten en zanguurtjes in zorginstellingen. De thuisbasis van het koor is de Verrijzeniskerk aan de Springerstraat 340 in Rotterdam- Alexander. Het repertoire is zeer divers; van Engelse kerkmuziek tot klassieke werken, maar ook liederen in onder meer het Afrikaans en Rus sisch alsmede in het Nederlands zijn te vinden in de muziekmap. Vooral voor de mannenpartijen is het koor op zoek naar nieuwe leden. Met het oog daarop wordt voor donder dag 10 juni van 20.00 tot 22.00 uur een open repetitieavond georgani seerd in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16. Ook mensen zonder christelijke achtergrond zijn welkom. In eerste instantie zou men projectlid kunnen worden voor het instuderen van het kerstconcert. De repetities vinden plaats op de donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: www.koorjoy.nl of info@koorjoy.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31