m i Beachvolleybal Circuit op strand Nesselande Topprestaties AV'47 jeugd Be Fair veroordeeld tot verliezersronde Medailles voor JITAE Joëlle Scheps verbetert record uit 1978 Nieuwerkerkse internationals scoren in Londen o HART VAN HOLLAND SPORT26 MEI 2010 39 Atletiek Voetbal - nacompetitie Taekwondo Zwemmen J fl V' Zand, zon en water: beachvolley in Nesselande. Nesselande - Op het strand van Nesselande st-reek in het pinksterweekend het Palm Beach Volleyball Circuit 2010 neer. "Door het mooie weer hebben zich op het laatste moment nog veel mensen aangemeld", vertelt locatiemanager Jeroen van Eijk. "Daardoor hebben we nu veertig velden, dat is groter dan we verwacht hadden." Door Joke Heikens De hele dag door wordt er gevolley bald. Rij aan rij zijn de velden opge steld met tonnen ertussen waar de scheidsrechter op kan staan. Je hoort voortdurend fluitjes en ook regelmatig publiek dat meeleeft of dat applaudis seert voor een mooie rally. Naast de beachvolleybalvelden is er voldoende ruimte voor recreatie en daar wordt dan ook volop gebruik van gemaakt. Veel kinderen zoeken verkoeling en plezier in het water. In de pauze tussen de middag is een veld afgehuurd waar een demonstratie wordt gegeven door een Zumba-dansclub. "Dat kan dus, mensen kunnen van ons weer velden huren, tussen de middag ligt het hier toch stil en als je dan zo'n demo tus sendoor hebt, dan is dat alleen maar leuk", zegt Van Eijk. "Het gaat hier vooral om de lifestyle en deze demo past daarin. Beachvolleyballers willen loungen, lekker sporten en genieten van muziek. Dat bieden we hier alle maal. Alle teams regelen zelf wie waar en wanneer speelt en hun scheids rechter, behalve de eredivisieteams, die krijgen een scheidsrechter van de Nevobo. De sfeer is goed, en al is er soms onenigheid over of een bal in of uit is, aan het einde van de dag drinken we met z'n allen op het goede verloop van de wedstrijden." Het beachvolleybalseizoen - van be gin mei tot eind augustus - telt zo'n 21 toernooien in zeventien weekends. Van Eijk: "Je komt veel dezelfde ge zichten tegen, maar toch ook altijd weer nieuwe mensen, dat maakt het ook zo leuk. Het feit dat we hier vo rig jaar met 25 velden speelden en nu met veertig, zegt ook wel iets over de sfeer." Het weer werkte ook mee, waardoor zich ook op het allerlaatste moment nog teams aanmeldden. Het toernooi staat overigens open voor iedereen, jong en oud, begin ners en gevorderden. Van Eijk: "Af en toe hebben we Nederlands beste vol leyballers Richard Schuil en Reinder Nummerdor, maar die kunnen niet altijd van de partij zijn." Waddinxveen - Be Fair verloor de eerste wedstrijd tegen Maense met 5-3 en de return ging met 1-2 ook naar Maense. Daardoor is Be Fair nu veroordeeld tot de Verliezersronde waarin vier clubs om één plaats in de tweede klasse spelen. Be Fair kreeg in de return drie goede kansen aan het begin voordat Maense zijn eerste kans kreeg, maar dat was meteen counter en daaruit werd de 0-1 gescoord. Voor rust werd het nog 1-1 door een doelpunt van John Slagboom die de bal vanuit een corner het doel inliep. In de tweede helft wilde Be Fair doorgaan met zijn goede spel, maar dat leverde weinig Boskoop - De jeugd van AV'47 deed dit weekend mee aan de tweede regio-competitie. De junioren in Schoonhoven en de pupillen in Lisse. Anniek Uitenbroek, junior D eerste jaars, zette goede prestaties neer en behaalde een tweede plaats. Nadine Lammers, junior C eerstejaars, werd beloond met een eerste plaats. Melina Crolla pupil D kreeg een medaille voor de 6 minutenloop. Jaco Oskam, pupil C, verbeterde op alle onderdelen zijn persoonlijk record. Hoogspringen was voor het eerst een wedstrijdonder deel voor de pupillen C. Jaco sprong over 1.07 meter wat een clubrecord en een eerste plaats opleverde. Glenn Mbone zit nog maar net op atletiek en zette goede prestaties neer, dit leverde' hem een derde plaats op. Bij de meisjes pupillen C was het Joyce Best/Waddinxveen/Zevenhuizen Het Flamco wedstrijdteam van de JITAE Taekwondo Club heeft in Best deelgenomen aan het Kawarmala taekwondo jeugdtoernooi. Met een maal goud en tweemaal brons was de hoogst boven verwachting. Lindi Korpelshoek (Gouda) versloeg in een spannende finale met 5-4 van Ilse Bock van Taekwondo Top Eemland. In de pupillen C-klasse -27 kg won debutant Kevin Olieman (Zevenhui zen) brons door de halve finale met slechts 2-1 te verliezen van Levi Zel- lien. Kevin begon goed aan de par tij en kwam op een 0-1 voorsprong maar kon in de 2e ronde het hoge tempo niet bijhouden. In de C-klasse pupillen -50 kg had Marnix Nieuwstraten (Waddinxveen) het door een eerder opgelopen bles sure moeilijk tegen de sterke Orcay Celik uit Oosterhout en moest ge noegen nemen met brons. Waddinxveense Dominique Rijsber- gen kwam bij de meisjes aspiranten Waddinxveen - Tuusen haar eind examens door heeft zwemster Jo- elle Scheps nog tijd weten te vinden voor een wedstrijd in het Belgische Oostende. Op zaterdag 22 mei nam ze in het plaatselijke 50 meter bad deel aan de Lotto Superprestige meeting. Op de 200m veroverde ze de eerste plaats, al slaagde ze er met een tijd van 2:19,73 net niet in om haar eigen, eind maart, gevestigde Nederlandse record op deze afstand te verbeteren. Ook op de 200m vrije slag finishte Joëlle ruim op de eerste plaats, in een tijd rond haar persoon- op. Achterin speelde de ploeg uit' Wad dinxveen zelfs één op één, maar het mocht niet baten. "We hebben ervoor gestreden, echt ons best gedaan", zei coach Mark Weel na afloop. "Helaas mocht het niet baten. We verlieten het veld wel met opgeheven hoofd, want we hebben alles ervoor gegeven." B-klasse tot 45 kg niet verder dan de kwartfinale. De Belgische Sarah Geu- fenne liet Dominique weinig ruimte en won de partij met 6-3. Hogerbrugge met een welverdiende derde plaats. Joyce werd ook derde bij de 6 minuten loop. Nieuwkomer Timo van der Zijden, pu pil B, was de beste AV'47 atleet bij de jongens met een zesde plaats, Timo ging met een medaille naar huis die hij won bij de 6 minutenloop. Bij de pupillen A eerstejaars wonnen Marije Hijman en Bas Hortensius een me daille op de 6 minutenloop. Bas deed het ook goed op de 60 meter sprint, hoogspringen en balwerpen wat hem een vijfde plaats opleverde. Amber Kooter werd tweede bij de meisjes A tweedejaars. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan, drie van de vier wedstrijden tellen mee voor het eindklassement. Naast het eindklassement wordt er ook een prestatieklassement bij gehouden. lijk record, maar een diskwalificatie gooide onverwacht roet in het eten. Na een ongelukje in de training had ze twee tenen samen getaped, het- geën geen goedkeuring kon vinden bij de scheidsrechter. Tot slot zwom ze de 400m wisselslag. In een tijd van 4:57,76 verbeterde ze haar persoon lijke record met 3,5 seconden. Bo vendien was deze tijd goed voor een Nederlands Record voor 18-jarigen, welk record sinds 19 juli 1978 met 4.58.38 op naam stond van Annelies Maas. Van links naar rechts: Kevin Olieman, Dominique Rijsbergen, Lindi Korpelshoek en Marnix Nieuwstraten Na het doorkomen van de poulewed strijden volgden twee ruime overwin ningen in de kwart- en halve finale waarna de finale wachtte tegen het fysiek sterke team uit Cyprus. Deze wedstrijd eindigde in 3-0 voor de Cy- Londen/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse voetballers Sam van der Heiden, Thomas Hazebroek, Mare Hazenbroek en Scott van Dijk zijn tijdens het WK voetbal drie-tegen-drie in het stadion van Arsenal in Londen tweede geworden. prioten die daarmee wereldkampioen werden. De jeugdige internationals van Nieuwerkerk kunnen trots zijn op hun runner-uppositie, die ze volgens de organisatie in Arsenal bereikten met 'mooi combinatievoetbal'.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39