Schuifkasten od maat fietsklaar.nj^ Overleg met provincie over sluipverkeer N219 Bescherm Je Huid Dag Collecte epilepsiebestrijding Verdachte van aangehouden inbraak Zuidpias krijgt mogelijkheid tot Burgerinitiatief Er werd gebridged... Inloopochtend stomadragers wm www.open-maatwerk.nl ril Vil 'A ft i iinmriM KIJK OP: WWW.ZUIDPLA5.NL/ VACATURES HART VAN HOLLAND REGIO 26 MEI 2010 3 o~ <2- jKJrr?? 4 OPEN OPEN Maatwerk - Rotterdam Nesselande Waddinxveen LIONSCONCERT MET JAN VAYNE deHaij £j7van derWende advocaten Dé mobiele fietsenmaker Zuidpias - Een aantal weken na de opening van de nieuwe N219 lijken zich problemen aan te dienen; in de spits loopt het verkeer vast en wordt er gebruik gemaakt van verschillende sluipwegen. Hierdoor ontstaan gevaarlijke situa ties, met name voor voetgangers en fietsers. Meerdere politieke partijen heb ben hierover vragen gesteld, bij onder andere de verantwoordelijke wethouder Arjen Hazelebach. Volgens hem werkt de gemeente hard om een oplossing voor het probleem te vinden. Door Marlonneke Willemsen Volgens Hazelebach is de nieuwe N219 dagelijks onderwerp van ge sprek. "Door de opening is er een for se verandering in de verkeersstromen ontstaan.- Het probleem is dat de Pa rallelweg, waar we de meeste klach ten over horen, een provinciale weg is. Hier mogen we niets aan doen. We hebben de kwestie aangekaart bij de provincie. Zij erkennen het probleem en kijken hoe ze het kunnen oplos sen. De problemen worden mede veroorzaakt door de rotonde naar Nesselande, aangezien de ontslui ting van deze wijk veranderd is. Op dit moment voeren we tellingen uit en we hopen na de vakantie een be ter beeld te hebben. De bewegingen hebben zich op dit moment ook nog niet gesetteld. Mogelijke oplossingen zijn nieuwe bebording en verbreding van de rotonde naar Nesselande. Het heeft in ieder geval onze bijzondere aandacht en we zullen het, in goed overleg met de provincie, zo snel mogelijk proberen op te lossen, want veiligheid is erg belangrijk." Naast de problemen in Zuidpias, verloopt de doorstroming rondom de nieuwe op- en afritten in Wad- dinxveen nog niet altijd even soepel. Daarom werd het kruispunt op 25 mei afgesloten om onder andere de opstelstroken te verlengen. Regio - De dermatologen van het Groene Hart Ziekenhuis is Gouda houden zaterdag 29 mei de Natio nale Bescherm Je Huid Dag. De spe cialisten op dit gebied geven tussen 11.00 uur en 15.00 uur gratis advies hoe men de huid het beste kan be schermen. Ook zullen zij instrueren hoe mensen zelf hun huid kunnen Regio - Van dinsdag 25 mei tot en met zaterdag 29 mei gaan ruim 35.000 vrijwilligers.op pad om te col lecteren voor het Nationaal Epilepsie Fonds - de Macht van het Kleine. Het thema van de nationale collecte is: Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie heeft dinsdag 18 mei omstreeks 15.45 uur een 16-jarige jongen uit Gouda aangehouden op het Stati onsplein op verdenking van inbraak in een woning. Een bewoonster uit de Kleinpolder- laan hoorde eerder die middag een vreemd geluid, alsof iemand een raam van haar woning probeerde open te maken. Ze liep op het geluid af en zag een jongen bij haar woning staan. Het viel haar op dat het raam dat zij eerder op een kier had gezet helemaal open stond. De jongen vertelde dat hij voor de buren kwam en ging er vervolgens vandoor. De bewoonster vertrouwde het niet en waarschuwde de politie. De politie zocht zowel te voet als in de auto de omgeving af. Ook werd assistentie gevraagd aan opsporings ambtenaren van de gemeente, die op een mountainbike door de buurt reden. Uiteindelijk werd de verdachte op perron 1 van het station van Nieu werkerk aan den IJssel gezien. Hij was nat omdat hij via de Ringvaart had geprobeerd weg te komen. Nadat hij Zuid plas - In navolging van de voormalige gemeente Nieuwerkerk, krijgt ook Zuid plas de mogelijkheid tot het Burgerinitiatief; het recht voor burgers om on derwerpen te agenderen voor de gemeenteraad. Dit is de uitslag van een dis cussie tijdens de vergadering van de commissie Bestuur, Financiën en Beheer van woensdag 19 mei. Deze regeling bestaat al sinds 2002 in Nieuwerkerk en heeft zeven onderwerpen op de agenda van de raad opgeleverd. Deze mogelijk heid zal nu ook geboden worden aan de inwoners van de andere dorpen. Door Marlonneke Willemsen Volgens de voorgestelde verorde ning kan een onderwerp bij de griffie worden aangemeld door alle inwo ners van twaalf en ouder, mits het door minimaal vijftig mensen wordt ondersteund. Verder moet het on derwerp onder de bevoegdheid van het gemeentebestuur vallen en mag het niet gaan om een klacht of een bezwaar. Ook mag er niet korter dan twee jaar door de raad een besluit over het onderwerp zijn genomen. Ondanks dat iedereen erg enthou siast over het burgerinitiatief was, stelde een aantal commissieleden nog wel een paar wijzigingen voor. Zo was John Oom (Trots op Neder land) van mening dat de drempel van vijftig ondersteuners te hoog is. Gert Will stelde namens het CDA twee wijzigingen voor. "Het is gebleken dat ook kinderen op de basisschool erg geïnteresseerd zijn in dit soort on derwerpen. Daarom stellen we voor om de minimum leeftijd te verlagen naar acht jaar. Daarnaast willen we de periode na een raadsbesluit van twee jaar, veranderen in de lopende raadsperiode." Burgemeester Bont huis zei blij te zijn met de steun voor het voorstel. "Het is belangrijk dat dit voorstel ondersteund wordt. Het is een instrument van de raad om te zorgen dat de burger invloed kan uit oefenen. Men kan nu niet meer zeg gen dat de politiek niet luistert." Er werd afgesproken dat de genoemde wijzigingen tijdens de raadsvergade ring in stemming worden gebracht. controleren op huidkanker. Om een afspraak te maken kan de hele maand mei op werkdagen tus sen 14.00 en 19.00 gebeld worden naar 0800-4002040. Voor meer informatie: www.myskincheck.nl of bellen met Joost van der Laar via 06-101.725.61. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eer ste ronde van de Zomerbridgecompe- titie van de Nieuwerkerkse Bridgeclub is gewonnen door het koppel Anneke en Ruud Rijks én Leny Hoogland en Elisabeth Tump, beiden met 58.13%. Derde werd het koppel Bep en Ton Vissers met 57.50%; 4. Wil Blok-Wil Valk 54.17%, 5. Ron van Domburg-Peter Bijsterveld 51.04%; 6. Alice van den Heuvel- Arie Blok 48.96%; 7. Cor Lageman- Michiel de Korver 48.44%; 8. Adrie en Frans Bijl 48.13%; 9. Rina Kool haas en Netty Koolhaas 46.88%; 10. Ineke van den Heuvel-Gerda Vissers 45.63% en 11. Wanda van Staveren- Margo Jabaay 33.13%. 'Epilepsie maakt geen onderscheid, u wel?' De opbrengst is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voor lichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide vakanties voor mensen met epilepsie. uit het water kwam is hij het perron opgelopen en werd even later aange houden. De jongen is ingesloten en de bewoonster heeft aangifte gedaan. Gouda - De Nederlandse'Stomaver eniging houdt 3 juni van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend voor stomadragers, partners en belangstel lenden. De bijeenkomst vindt plaats in het Groene Hart Ziekenhuis op de Bleulandlocatie, Bleulandweg 10, polikliniek, kamer stomaverpleegkun- dige, 1e etage kamer 1.32. Voor men sen met een stoma en hun omgeving is contact met lotgenoten belangrijk. Voor vragen over de bijeenkomsten: 0346-262286. Meer informatie: wwwistomavereniging.nl. Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx- veen en Zevenhuizen-Moerkapel- le: voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleu- land-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, week einde en feestagen): Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010- 2229755. Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJssel land Ziekenhuis Capelle aan den IJs sel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen praktijk MoerkapelleWeideplantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150/0182-594710. - iw 1/1 ■Jtó-/ aÜ8 li MAATWERK Frank Kien 06 46 102 334 Jeroen van Ameljde 06 53 584 355 Hervormde Kerk Zevenhuizen 28 mei. Aanvang 20.00 uur. Met optredens van De Kleine Trompetter en alt/mezzosopraan Wivineke Plugge. Entreeprijs benefietconcert 15. Gratis programmaboekje, koffie/thee tijdens de pauze en garderobe. Kerk open: 19.00 uur. Voorverkoop: Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle ofwww.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Het juiste adres voor: Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt! Verkoop van nieuwe fietsen In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bi] u thuis of op het werk06-30 72 72 12 www.fietsktaar.nl Standaard tot 10% korting op de catalogus prijs bij ons in de winkel! Miv.va"'33''" Lange Zijde 9, 2761 AV, Zevenhuizen Kijk voor on en een www.fie

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3