Zuidpias X Judo Jumelage 2010 gemeente RAADSINFORMATIE WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS 26 MEI 2010 Verleende ontheffing/ bouwvergunning Algemene Plaatselijke Verordening Aangevraagde bouw-/sloop-/ aanlegvergunning(en) Verleende bouw-/ sloopvergunning(en) Verleende ontheffing/ bouwvergunning Algemene Plaatselijke Verordening i Ir 3 2e Tochtweg 14 (2911 LB) Bouwen rijhal Witmos 19 (2914 XJ) Vergroten woning door middel van dicht- bouwen balkon Sloopvergunning Westringdijk 23 (2913 LK) Slopen asbesthoudend dak werkplaats Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180) 330 488. Artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening 's-Gravenweg 39 (2911 CD) Tijdelijk (1,5 jaar) plaatsen bouwbord Ter hoogte van 's-Gravenweg 46 - 48 (2911 CG) Tijdelijk (2 jaar) plaatsen projectbord Artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening De Britten 7 (2911 BP) Bouwen berging Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een beroepschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180) 330 488. ZEVENHUIZEN De volgende vergunning is verleend: Gemeentelijke Brandweer, evenementen- vergunning op 5 juni 2010. Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 491. Bouwvergunningen Dorpsstraat 82 (2761 AG) Bouwen woning (betreft wijziging eerder aan gevraagde bouwvergunning) Wagenmaker 65 (2761 MB) Plaatsen dakkapel achterzijde woning Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening Wagenmaker 55 (2761 MB) Plaatsen dakkapel Wagenmaker 57 (2761 MB) Plaatsen dakkapel Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een beroepschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180) 330 488. GEMEENTE ZUIDPLAS De volgende vergunning is verleend: Prins Bernhard Cultuurfonds Zuid-Holland, doorlopende collectevergunning conform het CBF collecterooster (30 mei t/m 5 juni 2010). Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 491. Sloopvergunning Zaaipad 2 (2761 KD) Slopen kwekerij Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180) 330 488. Door: Ricardo de wit Alle judoka's van budoclub Geisha die deelnamen aan de jumelage vanwege het 35-jarig jubileum van de stedenband tussen Bückeburg en Nieuwerkerk aan den IJssel verzamelden zich donderdag in de gymzaal van de Kroonkruid. We hebben spelletjes gedaan totdat het avondeten klaar was. Tijdens het avondeten dat was klaarge maakt door de ouders kwam er een meneer die Kata' s voor kwam doen. Dit waren kata's van de oude oosterse vechtstijl. Dit was echt heel gaaf om naar te kijken. Later in de avond kwam Claudia Zwiers judoles geven. Claudia is heel vaak Nederlands kampioen geweesf en ook een aantal keer Olympisch kampioen! Ze heeft ons de Seoi-nage geleerd en nog veel meer trucjes. Hierna hadden we precies nog een beetje tijd voor het oefenen van onze demo voor de gemeente, 's Nachts werden we plotseling gewekt om te gaan trainen. Dit was echt vermoeiend, maar we konden snel weer onze bedden in om lekker te gaan slapen. Vrijdagochtend gingen 2 judoka's naar de workshop van wonen en leven van de gemeente Zuidpias. Later op de dag was er een fietstocht van 2 uur. Helaas heeft de judoclub hier niet aan meegedaan omdat zij zelf veel hebben gedaan met elkaar. Leuke spelletjes en opdrachten die bedacht zijn door de meesters. Rond 18:00 uur gingen we naar de barbecue en hebben we voor een groot publiek de demo gedaan. Dit was heel spannend maar erg leuk! Na de demo zijn we weer terug naar de judozaal gegaan om het judoweek end af te sluiten. Helaas was dit judoweekend zonder judoka's uit Duitsland, Polen of Frankrijk, maar we hebben wel erg gelachen en genoten met onze eigen groep! Daarom is de Jumelage van 2010 volgens de budoclub Geisha erg geslaagd! Openbare raadsvergadering: Locatie: Raadhuis (raadzaal) Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Datum: dinsdag 1 juni 2010 om 20.00 uur Vergaderpunten 1. Opening 2. Vragenhalfuur actualiteit (indien er vragen zijn ingediend) 3. Spreekrecht 4. Vaststelling agenda 5. Ingekomen stukken 6. Verslag van de vergadering van 27 april 2010 (incl. besloten deel) Hamerstukken 7. R 10103 Zendtijdaanvraag lokale omroep Het Commissariaat voor de media heeft de gemeenteraad verzocht om aan de hand van de door de Stichting Omroep Zuidpias overgelegde gegevens een gemotiveerd advies uit te brengen over het verzoek van de Stichting Omroep Zuidpias om voor vijfjaar zendtijd toe te wijzen. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 8. R 10091 Onteigening gronden Kleine Vink Op 8 september 2009 nam het college van B&W van de toenmalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel het besluit de gemeenteraad voor te stellen tot het voornemen tot onteigening van de nog niet in gemeentelijk eigendom zijnde gronden, gelegen in het bestemmingsplan Sportpark Kleine Vink 2009, te besluiten. Het college besloot conform en gelet op het voorstel dienaangaande besloot de gemeenteraad op 27 oktober 2009 dienovereenkomstig. Het besluit werd aan belanghebbenden bekend gemaakt, het ontwerpraadsbesluit en het ontwerponteigeningsplan werden ter visie gelegd en belanghebbenden werden in de gelegenheid gesteld zienswijzen naar voren te brengen. De volgende stap in deze procedure is het nemen van het raadsbesluit tot onteigening. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 9. R 10094 Treasurystatuut Op 4 januari 2010 is het Treasurystatuut van de gemeente Zuidpias vastgesteld. In verband met wijzigingen in de wet Ruddo (Regeling uitzettingen en derivaten decentrale overheden) is het wenselijk om het statuut op één onder deel aan te passen. De aanpassing betreft de aanscherping van de rating van de instellingen waar uitzettingen plaatsvinden naar minimaal een AA-rating in plaats van de genoemde A-rating. Portefeuillehouder: T. Venrooy-van Ark Bespreekstukken 10. R 10090 Vaststelling Verordening Burgerinitiatief In 2002 heeft de Wet Dualisering gemeentebestuur het mogelijk gemaakt dat burgers het recht krijgen om onderwerpen voor de raad te agenderen. Nu ligt ter besluitvorming de concept verordening Burgerinitiatief voor. Portefeuillehouder: A.F. Bonthuis 11. Sluiting De voorstellen van de voornoemde agendapunten liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www.zuidplas.nl Spreekrecht gemeenteraad: Na de opening van de bovengenoemde vergaderingen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan, benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op tel. (0180) 330 313 (Josette van Houwelingen) of via e- mail: griffie0zuidplas.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 6